Pitanje za profesionalce

Ja koristim Flock ili Firefox i desava se da ne otvori sliku ali je pre razlog net koji ne radi kako treba!
Dalje ne ulazim na teme sa zeljom za raspravom ali nisam rekao da 9500 ima neresiv problem sa sumom ali se slazem sa ddekixxx da nije da nema suma!
Secas se slobce kad sam ti na dizajn zoni za neku sliku rekao 9500 je bolji od 5600(to je nesumnjivo) ali me iznerviralo sto vuce iste mane manje vise!tada se nisi bunio! A nisam rekao da ne moze da se resi deo mana!
Inace nisam nastavljao da te pitam u vezi na primer suma jer sam te davno pitao i dobio delimican odgovor (ne detaljan) i kada sam te opet pitao ti si poceo da me napadas!

U sustini nemam nista ni protiv koga vec sve smatram drugarima koji na temam ucestvuju pa ocekujem i drugarsko ponasanje sa druge strane!
 
Evo prihvatam poziv na drugarsko ponasanje, kako sam shvatio tvoju poruku.
Shum se najbolje otklanja na sledeci nacin:
1) Probaj da nadjes na sledecem linku profil shuma za tvoj aparat - http://www.neatimage.com/profiles.html . Koristite Pro verziju programa, po mogucstvu registrovanu jer jedino ona odradjuje posao kako treba. Profil tacnije odredjuje sta je zapravo na fotografiji shum a sta nije.
2) Otvoris Neat Image, u Device noise profile, sa desne strane idi na Open Device profile i ucitaj profil.
3) u sledecem koraku fotku zumiraj na 100%, podesavaj noise levels, noise reduction amounts sve za tri "frekvencije" shuma (sa desne strane) a deo izaberi deo fotke i gledaj kako tvoja podesavanja ovih parametara uticu na samu fotografiju. Klikom na levo dugme misa sa kursorom iznad odabranog dela dobijas prethodno stanje fotografije, da bi mogao da poredis.

Ukoliko je fotka previse blurovana smanji noise levels i noise reduction i obrnuto. Fina podesavanja ostavljam tebi. Mogu samo jos da dodam da si me ti naveo na to da pljunem jos koji evro i kupim F9500.I bio si u pravu.Samo trebalo je da me lozis da kupim dslr :-) .
Joccco smatraj ovu poruku mojim pozivom na drugarsko ponasanje. Sada jedino jos Deki da iskulira...
Imam ja pitanje za tebe i ostale.Kako u razlicitim osvetljenjima odrediti pravu ekspoziciju i otvor blende. Ja zasad to nekako pogodim iz par pokusaja ali ne znam kako :roll: Ako mozete sa primerima da zacinite, ili sa neki pravilima?
 
Pa . . .ja imam na aparatu mod "P" koji predefinise sve te parametre po automatici . . .
E, sad, ubedjenja sam "jeb*s DSLR ako ne slikas na "Manual" modu i onda, shodno tome, "P" mi dodje kao improvizovani svetlomer, jer sam, realno, daleko od tog nivoa da iz prve gadjam parametre koje si ti naveo . . .Takodje se igram sa "kompenzacijom expozicije" . . .

http://www.fredparker.com/ultexp1.htm

http://www.tpub.com/content/photography/14209/
 
Ne znam da li sam te naveo da kupis 9500 ali da sam znao(da ces ga uzeti) lozio bih te za DSLR.
Inace profila za 5600 nema na Neat-ovom sajtu proveravao sam vise puta!
Ima za 5500 i 5100 ali ne znam koliko ce odgovrati.Probacu jer vec duze vreme planiram!
Oko fotografije kao i ilustracije mi je problem vreme!
Oko odredjivanje ekspozicije i otvora blende zar ne pomaze valjda DOF ili kako bese programcic!
Imao sam nesto slicno za Symbian telefone pa sam probao ali tada nisam imao digitalac!
Naci cu opet!
Inace snalazim se okidam ponekad vise uzastopnih snimaka dok ne bude kako treba!

Stalak imam!Nije neki (Hama)Kupio ubrzo posle aparata kao i UV,close up i zonericu.
Citac nemam ali mi ne treba!
Treba mi DSLR!
 
U sustini treba da imas oko za parametre a da bi ga imao trebalo bi da cesce fotkas a ja nisam u situaciji tako da ipak iz nekoliko puta odradim ali ako fotkam cesto par dana mogu!
tako je najbitnije vezbati(po meni)!
 

Back
Top