Ajnstajnov test

Ma joj, kapetan ima brata a brat kapetana nema brata, el se igramo rečima?
Nikada nisam volela takve tripove, gde je suština da se nađe neka debilna caka kako bi se (zaista) u startu izbegao trud oko rešavanja...
Tj. ovo o čemu ti govoriš, Cvele, je zabava za malu decu i vežba opažanja, takođe je vrlo diskutabilno, jer Nemac možda zaista drži ribice, nigde ne piše da Nemac obavezno ne drži ribice, ali piše da je REŠENJE JEDINSTVENO, tako da rešenje definitivno nije "niko". Jer, Nemac možda ipak drži te ribice, razumeš? :lol:
Znači imali bismo dva rešenja, ili Nemac drži ribice, ili niko :|
Ako ćemo se igrati rečima...

Najzad, opet moram skrenuti pažnju da je autor teme (možda) ovo preveo, pejstovao, štagod, na svoj način i da nije identično postavci u originalu (ako uopšte postoji), tako da se pri traženju jajeta u dlaci mora uzeti u obzir i faktor iznenađenja :lol:
:wink:
 
Ja bih ti uplatila kredit, ali ne znam ti broj moba :mrgreen:
Mada, možda ga i znam :shock:

A zajebala sam se, nema dva rešenja već je broj rešenja negde približan faktorijelu od 6 milijardi...
Tako da, imamo paradoks :)
 
ovo sam resavala pre oko godinu dana i uspela sam da ga resim(ne mogu da verujem :grin: :grin: :grin: )
a trebalo mi je ...pa..vise od pola sata sigurno..mozda i sat, ali vazno da sam uspela :wink:
 
Ma bre zašto bi Ajnštajn sam rekao da taj test ispravno mogu rešiti samo 2% naroda, kad kolko vidim svi ga živi rešiše! Sad ispade da smo svi mi prepametni i mnogo inteligentni i dokazujemo da je Ajnštajn jedna obična budala!!!
Ne hvalim se da ja spadam u tih 2%, možda ni ovo moje nije ispravno rešenje, ali mora da ima neka caka, nešto što svi propuštamo tokom rešavanja testa!
Ali ako uzmeš u obzir moj odgovor da niko ne čuva ribice i razmisliš malo, videćeš da u zadatku nigde nije definisano da neko drži ribice. Nemcu ostaje prazno polje po pitanju ljubimca, što znači da je neraspoređen i može držati bilo koju životinju?

Da je pitanje bilo ko drži aligatora, odgovor bi opet po svima bio Nemac, ali eto zabune: kako može on držati dve životinje, kad sam zadatak naglašava da svako drži po jednu životinju? U tom slučaju konačno i jedino racionalno rešenje po meni je da NIKO NE ČUVA RIBICE!!!!!!!!!
 
Ma joj, kapetan ima brata a brat kapetana nema brata, el se igramo rečima?
Nikada nisam volela takve tripove, gde je suština da se nađe neka debilna caka kako bi se (zaista) u startu izbegao trud oko rešavanja...
Tj. ovo o čemu ti govoriš, Cvele, je zabava za malu decu i vežba opažanja, takođe je vrlo diskutabilno, jer Nemac možda zaista drži ribice, nigde ne piše da Nemac obavezno ne drži ribice, ali piše da je REŠENJE JEDINSTVENO, tako da rešenje definitivno nije "niko". Jer, Nemac možda ipak drži te ribice, razumeš? :lol:
Znači imali bismo dva rešenja, ili Nemac drži ribice, ili niko :|
Ako ćemo se igrati rečima...
Ma to nije uopšte igra rečima, to je očigledna stvar. A ako je to zabava za malu decu, kako da ti to još nisi primetila? Ne piše da Nemac ne drži ribice, ali ne piše i da drži (osim u vašim rešenjima).To uopšte nije debilna caka, jednostavno je. Kada rešiš sve i vidiš da je Nemac bez ljubimca, ti automatski njemu pribeležiš ribicu i eto rešenja, ali stani! Reši sve i dođi u istu poziciju, ali ne upisuj Nemcu ništa, nek ostane bez ljubimca. E tada treba da odgovoriš na postavljeno pitanje.
Jer rešavajući dotle, ti si ustvari rešila sve što se tražilo u zadatku i gotovo je. Dalje ne ideš. Samo još da odgovoriš na postavljeno pitanje, na koje je, po ko zna koji put ponavljam, odgovor: Niko ne čuva ribice.

Razmisli malo.
 
cvele2:
Ma to nije uopšte igra rečima, to je očigledna stvar. A ako je to zabava za malu decu, kako da ti to još nisi primetila? Ne piše da Nemac ne drži ribice, ali ne piše i da drži (osim u vašim rešenjima).To uopšte nije debilna caka, jednostavno je. Kada rešiš sve i vidiš da je Nemac bez ljubimca, ti automatski njemu pribeležiš ribicu i eto rešenja, ali stani! Reši sve i dođi u istu poziciju, ali ne upisuj Nemcu ništa, nek ostane bez ljubimca. E tada treba da odgovoriš na postavljeno pitanje.
Jer rešavajući dotle, ti si ustvari rešila sve što se tražilo u zadatku i gotovo je. Dalje ne ideš. Samo još da odgovoriš na postavljeno pitanje, na koje je, po ko zna koji put ponavljam, odgovor: Niko ne čuva ribice.

Razmisli malo.
****** zajebi zadatak ako ne mozes da ga resis, nije nikakva sramota. *******, niko nije rekao da nisi u pravu, shto se mene tiche ti mozes da budes u pravu i da budes srecan time.
Ajnstajn je rekao da ovo moze da resi 2% ljudi za 15min
shto niko od nas nije. Vec smo ga svi iznad 20min.
Shto ne znaci da smo mi genijalci a ti glupak, to samo znaci da smo se mozda malo vise potrudili ili da tebi prosto nije ishlo.
Ne nerviraj se vec se posveti nechemu drugome.
Ne budi opsednut ribicom.
 
E, stvarno nisi normalan. ****** dvadeset puta ti podvukosmo da NIKO NE SPADA U TIH 2 %, jer niko nije test rešio za 15 minuta (osim onog lika iznad, nebitno).

Cvele, nisam ja postavila rešenje da bih dokazala kako sam pametna, jer sam zadatak rešavala preko sat vremena, nemoj te "skrivene poruke", svega ti, što reče Aleks, daj bre zajebi zadatak ako te mrzi ili ne možeš da ga rešiš.
 
Ja sam ovaj test resavala pre par meseci,i ispadne da bi Nemac mogao da drzi ribice. Kazem MOGAO,ali NE MORA da bude.
A sto se tice ona 2% ljudi koji test rese za 15 minuta,mozda je to bilo u Ajnstajnovo doba,sada se procenat verovatno promenio,ne znam da li na vise ili manje.
 
Ja sam juce posle ponoci resavala test i resila sam ga za 20 minuta.
resavala sam ga i pre 2-3 godine ali nisam zapamtila resenje.
Ako neko od tih ljudi drzi ribice, onda je to Nemac.
A sto se tice tvrdnji da to ne mora da bude on, da niko ne mora da ih drzi itd. dosta vise s tim glupostima :roll: ako cemo tako onda mi mozemo ribice da zovemo konji, konje papagaji itd. i da izvodimo slicne gluposti, da bismo rekli da 'nije sigurno da Nemac drzi ribice' .
E da, ko garantuje da ribice postoje, pa mozda su to neke vrste konja, onda bi zadatak bilo nemoguce resiti, zaboga!
ne serite vise sto se tice toga da resenje nije definisano.
 
Ja sam juce posle ponoci resavala test i resila sam ga za 20 minuta.
resavala sam ga i pre 2-3 godine ali nisam zapamtila resenje.
Ako neko od tih ljudi drzi ribice, onda je to Nemac.
A sto se tice tvrdnji da to ne mora da bude on, da niko ne mora da ih drzi itd. dosta vise s tim glupostima ako cemo tako onda mi mozemo ribice da zovemo konji, konje papagaji itd. i da izvodimo slicne gluposti, da bismo rekli da 'nije sigurno da Nemac drzi ribice' .
E da, ko garantuje da ribice postoje, pa mozda su to neke vrste konja, onda bi zadatak bilo nemoguce resiti, zaboga!
ne serite vise sto se tice toga da resenje nije definisano.
UDAJ SE ZA MENE!!!!
 

Back
Top