DA LI JE BOLJE ZIVETI U GRADU ILI NA SELU

Selo ili grad


  • Ukupno glasova
    38
  • Anketa je zatvorena .
Zivim na selu i prednost je to sto uvek mogu da odem na brdo i disem punim plucima, a i ljudi su pristupacniji jer se svi poznaju... Ali mi cesto nedostaje sto, kad se smorim u vecernjim casovima npr, nemam trg gde mogu jednostavno da prosetam ulicom punom ljudi gde me niko ne zna...a to mi cesto treba.
 
Volela bih da zivim u strogom centru. Zivim na Novom Bg-u i osecam se pomalo kao na selu.
Nemam nista protiv, ali obozavam guzvu i buku koja mi ovde ponekad fali.

Prvi put cujem da neko Nbg poredi sa selom:confused: Nije da imaju slicnosti.

Tema-Biram grad.Na pravom selu bila sam samo jedanput,nemam rodbinu,prijatelje koji su sa sela tako da me je splet nesrecnih okolnosti uopste i odveo tamo.Jeste lepo,mir,priroda,zivotinje,ali za tinejdzera poput mene je isuvise jednolicno.U gradu imma sve sto mi je potrebno.
 
Prvi put cujem da neko Nbg poredi sa selom:confused: Nije da imaju slicnosti.

Tema-Biram grad.Na pravom selu bila sam samo jedanput,nemam rodbinu,prijatelje koji su sa sela tako da me je splet nesrecnih okolnosti uopste i odveo tamo.Jeste lepo,mir,priroda,zivotinje,ali za tinejdzera poput mene je isuvise jednolicno.U gradu imma sve sto mi je potrebno.

Sta da ti kazem... Blokovi... Izadjes iz zgrade i dok dodjes do prodavnice naidjes na 20 ljudi koje poznajes, sa svakim popricas i tako to.. Smor..
Posle, bar kod mene u bloku, sve zeleno, reka, mirno, zavuceno... Jedva da ima saobracaja...
A ja sam luda za guzvom i bukom to sam vec rekla, pa mi dodje i ovo kao selo.
 
2350260186_7d879b4026.jpg
 
siroka je tema

br. 1 - da nije bilo seljaka i njihove poljoprivrdne proizvodnje, u XX veku, svima bi nam bilo mnogo teze. hvala im, sto rade, crnce, a drzava i `biznismeni` zaradjuju na njihovim proizvodima vise od njih

br. 2 - kao dugogodisnji gradjanin, kada sam se pre petnaestak godina vratio, rekreativno u prirodu - livadu, sumu, planinu, potok, jarugu i sl, prosto sam se preporodino. dakle kao antistres preporucujem aktivan boravak u prirodi, moze da padne tu i tamo po neko pragnje ili kotlic, ne skodi

za sad toliko. hvali selo, drz se grada
 

Back
Top