Moj IQ je veci od tvog... a sta je IQ?

Silent Bob

Iskusan
Poruka
6.849
Nesto sam citao razne postove i primetio sam da se dosta puta spominje IQ u tipu odgovora kao:

"IQ mu je manji od broja cipela koje nosi..."

"Nizak ti je IQ, batice..."

"Moj pas ima IQ veci nego ti"

i sl...

Sad me interesuje, sta nama daje za pravo da mislimo da je nas IQ veci od neke druge osobe, samo zato sto nam se misljenja ne slazu (najvecu plejadu uvreda na temu "IQ" primeticete na politika podforumu...)

OK je da je covek egoisticno bice i da misli da je on u stvari najbolji, ali sve treba da ima svoje granice, zar ne?

Ja sam dosao do zakljucka da kad vecina ljudi pocne da vredja IQ svog "protivnika" je to zato sto nije u stanju da mu da neki kontra argument!

Sta vi mislite o ovome?
 
ja mislim da ti nisi u pravu.....i da si tolko glup da si prodao auto za litru benzina kad ti je isti nestao.....shalim se,ali stvarno imas dosta likova koji su iskreno stvarno glupi(da ne navodim)inache ja nikad ne vredjam inteligenciju onih koji to ne zasluzuju....niti koristim uvrede tog tipa kad se sa nekim svadjam....
 
Postoje razne definicije inteligencije, biološke, psihološke definicije, od toga da je inteligencija definiše kao sposobnost adaptacije, druge pak, sposobnost učenja, sposobnost upotrebe starog iskustva u novim situcijama. Prema Spirmanu inteligencija se sastoji od sposobnosti shvatanja odnosa, uviđanjem i sposobnost apstraktnog mišljenja.
Prema Terstonu inteligencija je skup više primarnih mentalnih sposobnosti, a to su
W - engl. Word fluency - obilje i tečnost reči
V - razumevanje verbalno izraženog sadržaja
N - numerički faktor - operisanje brojevima
S - spacijalni - snalaženje u prostoru
M - faktor memorije - pamćenje
P - opažajni faktor
R - faktor rezonovanja - ogleda se u sposobnosti shvatanja odnosa
 
ja bato reko ovde te neko nije razumeo, ako idesh na politiku nije ni chudo, bash ona tema na lj&s kao svi smo optereceni sexom... realno ishla sam ja pre i na druge podforume u okviru mojih interesovanja, napushili su me milion puta a ja ne bi sad da se nerviram bez nekog razloga, lj&s i svashtara opushtencija. Izvlachili su najgore moguce tumachenje mojih postova.
 
Ako pozelis da nekog degradiras a ne znas kako to da uradis (usled silnih ograda koje su podignute oko tebe), nejjednostavnije je da mu na krajnje tup i jednostavan nacin kazes da smara ili da mu je nizak IQ.
Sta ti daje za pravo da to kazes... verovatno nedostatak argumentovanih primedbi, bezidejnost... najjednostavnije receno ona prostota kojom smrde gotovo sve stranice ovog foruma.
 
Ma to ti je nash lokalni primitivizam...a mozda i univerzalni,ne znam nisam toliko putovao....
Chim si fin&kulturan odma si sumnjiv i to se smatra znakom slabosti.
Patetichno.
Shta te bole Q. shto neki imaginaran lik misli da je pametniji,odnosno nagoveshtava ti da si kao glup...da je stvarno pametniji ne bi mu trebalo to samopotvrdjivanje-zakljuchak:sam sebe demantuje.
 

Back
Top