MC 60 i GPRS

@

@@@

Gost
Imam MC 60 ,i ne mogu da skinem nijednu igricu preko gprs-a.Melodije sam skidao ali igrice nikako, ni sa Simensovog sajta cak nece.Da li mi neko moze pomoci!? HVALA
 
ja imam siemens m55 i kada pokusam da skinem neku igricu ona se prebaci na mob a kad kliknem na save onda dugo cekam i na kraju mi kaze da je konekcija prekinuta i tako u nedogled...posto vidim da ovde svi izlazu svoje probleme reko da pokusam i ja :D
 
U Siemens MC60 i sl. za skidanje "igrica" treba podesiti HTTP profil. Ne znam tacno gde se nalazi, najverovatnije Setup>Conections>HTTP. Pogledacu sutra pa cu da napisem, ali znam sigurno da se upisuju otprilike iste stvari kao u ostalim GPRS podesavanjima.

Pozdrav,
Tasa!
 
Dakle...

Menu>Setup>Connectivity>HTTP profile>Provider>Options>Change sett.>GPRS settings>
Tu ubacis podatke svog provajdera vezane za GPRS s' tim sto DNS1 i DNS2 ostavis prazne (sve nule). Mozes da mu promenis ime u npr. Telekom (Mobtel). To bi bilo najkrace moguce. Ako imate nekih problema mail ili private slobodno...

Pozdrav,
Tasa!
 
nemože nikako da se skida preko gprs-a samo preko kompa.instaliraš softver od nekog novijeg siemensa skineš sa nekog njihovog sajta igricu (to je JAD i JAR format)napraviš novi folder koji ćeš u propertis da označiš kao aktivne i lepo preko tog softvera prebaciš na fon.radi sigurno ja sam uspeo.ako ti nešto nije jasno ti pitaj
 
Da bi mogli da skidate igrice na vase aparate (konkretno Siemens), potrebno je da osim GPRS profila bude podesen i JAVA profil. APN, User name i Password su isti kao i za gprs. Taj profil se nalazi u...otprilike ovako...SETUP - CONNECTIVITY - CONNECTION SETTINGS (WAP PARAMETERS ILI DATA SERVICES ILI TAKO NEKAKO), pa ispod stavke MMS, WAP se nalazi stavka JAVA, RMS! Udjete tu i dalje je isto...prvi slobodan profil options - rename, pa options - change settings...changes may affect aplication bla,bla...gprs settings pa pritisnete edit i onda idete APN - internet, User name - mobtel, Passw. - gprs...ako ste telekomovi onda njihova podesavanja. Posle podesavanja JAVA profila mora da radi...ako aparat podrzava JAVU!

pozdrav. :D
 

Back
Top