Mladi u Srbiji za priključenje EU

Eraserhead

Ističe se
Poruka
2.374
Mladi u Srbiji za priključenje EU
10. septembar 2006. | 10:18 | Izvor: B92
Beograd -- Nevladina organizacija "Omladina preuzima akciju“ istraživala je stavove mladih prema Evropskoj uniji.

Istraživanje je rađeno uz pomoć profesora Dragana Popadića sa katedre za socijalnu psihologiju i sprovedeno je na 750 ispitanika iz Beograda i drugih gradova, starosti od 17 do 23 godine. Istraživanjem su obuhvaćeni samo mladi koji se školuju, a ne i nezaposleni i oni koji ne idu u školu ili na fakultet.

Oko 85 odsto mladih je za priključenje EU, a od toga 36,1 odsto bezuslovno, a 48,6 ukoliko se ispune određeni uslovi. Samo je 8,1 odsto je bezuslovno protiv priključenja.

"Mladi kao snage koje se najviše zalažu za ulazak u EU vide na prvom mestu vlast u zemlji, zatim same mlade i nevladine organizacije. Kao snage koje se najviše opiru vide Crkvu, penzionere i političke partije levice. Što se tiče izručenja Haškom sudu, tu stvar stoji donekle drugačije, dok 80 odsto njih to vidi kao uslov a samo je 43 odsto spremno da taj uslov ispuni“, kaže za B92 Aleksandar Gubaš iz nevladine organizacije "Omladina preduzima akciju“.

Kada su drugi uslovi u pitanju, više od 50 odsto ispitanika je spremno na usaglašavanje zakona sa evropskim standardima, suzbijanje korupcije i stabilizaciju ekonomije. Za poboljšanje odnosa sa susednim zemljama je 46,9 odsto ispitanika.

Mladi smatraju da je pet ključnih evropskih vrednosti: demokratija, otvoreno tržište, pravna država, stabilnost i tolerancija. Martina Petrović iz nevladine organizacije "Omladina preduzima akciju“ kaže da se jedan od zabrinjavajućih rezultata tiče se odnosa prema nacionalnim manjinama. "Pojavilo se oko 30 odsto mladih koji su odbili da pristanu na uslov poboljšanja odnosa prema nacionalnim manjinama, što znači da jedna trećina mladih ne bi pristala da se taj odnos poboljša. Meni je to jedan od rezultata koji je zabrinjavajući."

Najveći broj mladih, 33 odsto, smatra da će Srbija ući u EU između 2011. i 2015. godine, 18 odsto smatra da će to biti do 2020, a svega devet procenata da će se to desiti pre 2010.
 
Ovde je trebalo naglasiti da se radi o mladima koji nisu u SRS............ovi sanjaju o ekskurziji u Belorusiju, i Tunguziju...............:):):)

Pa devet od deset srednjoskolaca , vidi svoju buducnost daleko od Srbije...........ostace samo babe i dede, i radikalski podmladak...........koji i onako ne sme da sedne u avion,posle traktora........
 
Kompanija " DRAGAJA MAJA BELORUSIJA"

Organizujemo prevoz patriota i domacina u kombiju sa duplim dnom, bez viza, sve do obecane zemlje BELORUSIJE

Cena??..........prava sitnica........samo da obecaju da nece vise da se vrate u Srbiju :D :D :D

lukasunifyo1.png


DO SVIDANJA...............mislim, zauvek :-D
 
Kohen:
Ovde je trebalo naglasiti da se radi o mladima koji nisu u SRS............ovi sanjaju o ekskurziji u Belorusiju, i Tunguziju...............:):):)
Pa devet od deset srednjoskolaca , vidi svoju buducnost daleko od Srbije...........ostace samo babe i dede, i radikalski podmladak...........koji i onako ne sme da sedne u avion,posle traktora........

А ти би умро кад не би испрозивао Радикале... :lol: А ја би пре ишао у Москву на екскурзију, него било где другде... И ту нема ништа лоше... Москва је данас један од најбољих европских градова...
А то што ти о Радикалском подмлатку тако говориш, говори више о теби него о Радикалима... Ја никад нисам тако ниподаштавао подмладак неке друге странке... Нити тебе лично, а обзиром да ја спадам у ову категорију, осећам се и лично прозван... И још трпим тај аватар без и једне речи... :-|
 
ШЕШЕЉ:
А ти би умро кад не би испрозивао Радикале... :lol: А ја би пре ишао у Москву на екскурзију, него било где другде... И ту нема ништа лоше... Москва је данас један од најбољих европских градова...
А то што ти о Радикалском подмлатку тако говориш, говори више о теби него о Радикалима... Ја никад нисам тако ниподаштавао подмладак неке друге странке... Нити тебе лично, а обзиром да ја спадам у ову категорију, осећам се и лично прозван... И још трпим тај аватар без и једне речи... :-|

Ma zezam se............sta se palis??
Pa ja nisam ni u jednoj stranci, pa mogu da prozivam sve stranke , kako mi se svidja.......

Demokratija, brate.......... :wink:
 
Ајде овако,
Као прво тих 85% су великом већином они људи које остали зову штребери,
а основна карактеристика им је да брину само о себи и за свој лични успех,
негде у току одрастања живели су у граду, вероватно на селу у животу нису били, нити знају какво је стање ван Београда,тим људима је Београд цео свет, ти људи уче и школују се, из оног погрешног разлога, а то је, да кад се запосле да не морају ништа да раде,
ти људи имају само један циљ, а то је да што пре оду из Србије,
они не осећају ништа према својој држави и свом народу, они живе у неком њиховом свету, у коме не виде људе око себе и како овај народ стварно живи, и још увек верују у Демократију у Србији :)
част изузецима...
А верујем да је један од највећих разлога за улазак у ЕУ, путовање у иностранство без виза,...а наравно сви смо пуни пара да путујемо у иностранство, тако да опет не би имали никакву корист од тога,
па људи, да ли стварно мислите да нас тамо сви чекају раширених руку, и да ће лале да нам процветају кад уђемо у ЕУ,...


Свако нормалан види да су услови за улазак у Европску унију немогућа мисија за Србију, и свако ко би очајнички Србију у ЕУ, нека се запита,
шта ће једној економски развијеној заједници, земљи чланица као Србија(узимајући у обзир привредно-економску слику Србије данас),
тој игри нема краја, овако слаби какви смо, немамо никаквог утицаја на било кога и нико нема интерес од сарадње са нама,
а колико знате, и кад продамо све што имамо, и побијемо се међусобно испуњавајући услове за улаз у ЕУ, довољно је да једна држава која је чланица, каже да не жели Србију у ЕУ, и ништа од ЕУ и можемо да се сликамо...

Пошто ја спадам у ту групу на којој се врши истраживање,
мој став је да:
1) ЕУ није тренутни приоритет ове земље
2) Таква истраживања се спроводе како би одређеним политичким партијама давали поене...
3) Србија ако настави овим темпом да се развија, неће ни до 2020 испунити економске услове за улаз у ЕУ, то је реална чињеница
4) Треба прекинути сваку медијску кампању о ЕУ, јер реално гледано у овом тренутку је јако рано причати о ЕУ, то је само замајавње јавности, и ствара се лажна слика да је спас ове земље у ЕУ...
5)Србија мора прво поставити питање: Како што боље решити привредно-економску ситуацију у земљи? Како створити јаку у стабилну војску?(Не да би ратовали, него да би решили проблеме унутар наше државе),Како појачати дипломатске односе са најјачим државама на свету и са најразвијенијим земљама ЕУ...
Ови проблеми се решавају годинама, а кад се реше, онда ћемо да причамо о ЕУ...

Све што сија, није Евопска Унија! :)
 
torrente_bg:
5.oktobar pamtim samo po tome sto je jedne lopove i kriminalce zamenila mafija.

Ne zaboravi,torro,da je za vladavine "mafijaša" Đinđića:
1. Bez krvoprolića srušen režim koji je držao Srbiju iza rešetaka.
2. Obuzdana inflacija,udvostručena prosečna plata i društveni proizvod,prepolovljen spoljni dug.
3. Izručen Hagu najtražiji begunac Slobodan Milošević.
4. Sprečena pobuna na jugu Srbije...

Ko ima volje neka nabraja još.

To što se u DOS uvuklo mnogo kukolja koji je kasnije podmetao klipove je druga priča,ali vreme je bilo takvo da su se morali skupljati svi koji su bili protiv Miloševića i nisu se mogli birati prijatelji. Ono što je mnogo crnje je da je danas taj kukolj na vlasti.
 

Back
Top