Radikalski talibani

Eraserhead

Ističe se
Poruka
2.374
MORE, TOMO, NE ORI DRUMOVA!
Šef radikala Tomislav Nikolić zamerio Rambu Amadeusu na načinu na koji je predstavio Marka Kraljevića u spotovima Meridijan banke

Tomislav Nikolić...
Kada radikali budu donosili odluke u Srbiji, niko neće smeti da ponižava lik i delo Marka Kraljevića, upozorio Nikolić

Nikolić: Nije Marko bio pijanica koji je prestao da ore njive zbog kamate, on je bio borac protiv okupatora!

Rambo: Ova izjava je jedna od stvari zbog kojih radikali upravo ne bi smeli da dođu na vlast!

BEOGRAD - Zamenik predsednika Srpske radikalne stranke Tomislav Nikolić zapretio je da ukoliko radikali dođu na vlast niko neće smeti da se sprda sa likom i delom Marka Kraljevića! On je na prošlonedeljnoj promociji knjige svog predsednika Vojislava Šešelja izjavio "kada radikali budu donosili odluke u Srbiji, niko neće smeti da ponižava lik i delo Marka Kraljevića, srpske istorijske ličnosti"! Šef SRS-a je posebno zamerio Rambu Amadeusu na načinu na koji predstavlja Marka Kraljevića u reklamnim sporovima Meridijan banke.
- Niti je Marko Kraljević bio pijanica koji se pita "otkud sunce u po' bijela dana, niti je prestao da ore njive zbog kamate! On je bio borac protiv okupatora! Zašto glavna uloga nije dodeljena Bušu, Borisu Tadiću, Aleksandru Tijaniću, već mrtvom srpskom junaku. Evo, mogli su mene da uzmu, ja se uopšte ne bih ljutio, ali niko nema prava da se sprda s Markom Kraljevićem, nacionalnom veličinom. Danas je to on, juče je bio Sveti Sava, sutra će biti ko zna ko, a sve pod geslom "to je umetnost". Iako sam svoju decu vaspitao da znaju ko je bio Marko Kraljević, nisam siguran da današnja deca to znaju, jer se on uopšte više ne pominje u udžbenicima - objasnio je Nikolić za NIN zašto mu smeta Rambova interpretacija Marka Kraljevića.

Rambo: Radikalna inkvizicija
S druge strane, Rambo Amadeus kaže za Press da je ova izjava Tomislava Nikolića "jedna od onih stvari zbog kojih radikali upravo ne bi ni smeli da dođu na vlast".
- Gospodin greši! Marko Kraljević u ovim spotovima ispao je izuzetno simpatično. Nije što ga ja glumim, ali po reakcijama čitave Srbije vidim da je njegov lik izazvao mnogo simpatija. Kada u sferi šou-biznisa imamo pogrešnu procenu to nije opasno, ali kada političari u sferi politike imaju pogrešne projekcije to može biti jako opasno - kaže Rambo.
On smatra da već odavno živimo u vremenu u kom se od "političara očekuje da budu moderni, tolerantni, taktični, obrazovani u duhu trećeg milenijuma".
- Kada su u Nemačkoj na vlast došli nacisti, komičari su ostali bez posla. Dakle, ja sam komičar! I ako budem imao tu nesreću da mi u 21. veku ne daju da se bavim svojim poslom, kao mnogim Jevrejima koji su otišli u Ameriku 1933. godine, među kojima je bilo puno naučnika, intelektualaca i komičara, tako ću ja mrtav hladan poći u neku drugu zemlju da neometano radim svoj posao - kaže Rambo.
Na kraju, Rambo dodaje da postoje "dve vrlo realne mogućnosti" što se tiče Nikolićeve izjave.
- Prva je da se gospodin šalio, a druga da neće doći u priliku da propisuje inkvizicijske metode u sferi šou-biznisa - zaključuje Rambo.
Đelić: I Nikolić u reklami, ali...
Da u reklamnim spotovima nije bilo "sprdanja s Markom Kraljevićem", smatra i predsednik Upravnog odbora Meridijan banke Božidar Đelić. On za Press kaže da ovi spotovi "predstavljaju pozitivnu afirmaciju likova iz naše istorije i tradicije".
- Ovakvo prikazivanje Marka Kraljevića nije ni na kakav način ponižavanje njegovog lika i dela. Renoviranje likova iz srpske prošlosti je upravo način da se oni približe širem auditorijumu, a posebno mlađim generacijama - kaže Đelić.
Reagujući na "ponudu" šefa srpskih radikala Tomislava Nikolića da bi bilo bolje da su njegov lik uzeli da glavnog aktera reklame, Đelić kaže:
- Poručio bih gospodinu Nikoliću da ne bi trebalo da meša politiku i biznis. Kada bude napustio politiku, možemo da pregovaramo s njim o angažmanu za glavni lik u našim spotovima - kaže Đelić.
G. Tadić

Istorija o Marku Kraljeviću

Istoričar Milan St. Protić objašnjava da je "zalaganje za zaštitu lika i dela bilo koga, pa i Marka Kraljevića, najobičnija glupost".
- Priča Tomislava Nikolića o reklami u kojoj se pojavljuje Marko Kraljević nema veze sa omalovažavanjem. Reč je o reklami, koja nekom može da se svidi, a nekom ne, što je stvar ukusa. Drugo, Marko Kraljević nije bio preterano važna istorijska ličnost. Prema istorijskim podacima, Marko Kraljević rođen je sredinom 14. veka kao sin kralja Vukašina Mrnjavčevića, gospodara Prilepa i velikog dela Makedonije, i majke Jevrosime. Vukašinova vojska je trebalo da spreči dalje nadiranje turske vojske na srpske zemlje, ali su ih Turci 1371. godine teško porazili u bici na Marici. Marko Kraljević, kao prestolonaslednik, tada postaje turski vazal, na čijoj se strani i dokazao kao snažan i sposoban borac. Zato je i dobio čak i titulu turskog vezira. Poginuo je u bici na Rovinama na strani Turske, a tek u narodnim pesmama je pretvoren u nacionalnog heroja, što je daleko od prave istine o njegovom životu - kaže Protić.

U Afganistanu za vreme Talibana nije bila dozvoljena nikakva muzika osim islamske.

Toma ide svetlim putevima svojih talibanskih suboraca.
 
Ne mogu da verujem...........keve mi .
Koliko god mislio da me ovi bolidi ne mogu vise iznanaditi, oni uvek smisle neku novu glupost, cisto da podsete Srbiju koliki su mentoli :):):):):)

Sta kaze??
"Marko Kraljevic .......borac protiv okupatora??"

buahahahahahahahahhaahhaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa:):):):):)

Rambo care, nek pushe ti cigare.................:):):)
 
Kohen:
Ma , covek je dijabolik , samo takav..............jos se smejem:):):)
Iako nije nimalo smesno, kada malo razmislis.............
Sad ce ovacije sa druge strane ekrana Jerry R,nedodirljivi,...
mojne Marka da nam dirate.Sto je naj crnje Marko je bio naj obicniji Turski vazal,nasto kao Bata Zivotinja u Kosovskom Boju.A pametnim radikalima je on svetao lik srpske povjesti :lol:
 
Ovim Nikolic ne samo da je pokazao da je buduci diktator/taliban nego i da ne poznaje osnovne stvari iz istorije. Ali ne mora da brine, ni vecina njegovih glasaca ne zna ko je Marko zaista bio. Ako pobedi na izborima imacemo najglupljeg premijera/predsednika u Evropi.
Mada kad razmislim vecina ljudi gotivi Ramba, medju njima ima sigurno i radikala, tako da to moze i da iziritira njegove pristalice. Ajde radikali sa foruma javite se - jel volite Ramba?
 
Михајло:
Ви сте малоумни талибани.
Тома Николић је краљ за вас

Rambo Amadeus
Sakom u glavu


Sakom u glavu, sakom u glavu

Kad mene neko pokusava iznervirati
ja se uopste ne dam isprovocirati
zauzmem polozaj u karakter stavu
i bez upozorenja sakom u glavu

Sakom u glavu

Jer ako govorim sto ne valja
moze pogresno da se protumaci
taman tako
a ne bih bas volio stalno ni titulu lajavoga
neprekidno da nosim na grbaci

Pamet u glavu, pamet u glavu

Citao sam u strucnoj literaturi
da ako ne reagujes ni verbalno ni fizicki
vec sutra moze da ti se odrazi na nervnoj bazi
na nervnoj bazi, psihicki

Psihicki, psihicki
(2x)

Sakom u glavu


tomislavnikolicee4.jpg
 
ahahhahaha...ne mogu da verujem...:D---On je bio borac protiv okupatora...Evo, mogli su mene da uzmu, ja se uopšte ne bih ljutio, ali niko nema prava da se sprda s Markom Kraljevićem :D
pa moze li psiho biti josh smesniji?
 
Zbog slogana "Udjes prvog i gotovo" ja dozivim napad besa na sam pomen doticne banke,ali reklame sa Markom Kraljevicem su ih malo izvukle,narocito ona "pare na sunce...".
Nego,ova Tomina izjava je nesto najgluplje sto je izjavio ove godine,ako ne i vise.
Pa jel mu to najvise smeta u toj reklami?!Nije li veci problem sto se tu nedopustivo obmanjuje narod sa uslovima koje nude te banke( da sad ne navodim detalje)?Sta je to sa radikalima,ponestaje im retorike,pa se sad hvataju za svaku glupost.Ma,dobro,oni se mahom hvataju za gluposti.To je najplodnije tlo za njihove teorije i nebuloze.
I sto kaze Protic,nije Marko bas tako znacajna licnost.Vise je plod maste i ocaja naroda u srednjevekovnoj Srbiji.
 
@ DB 06

Nego,ova Tomina izjava je nesto najgluplje sto je izjavio ove godine,ako ne i vise.

Spisak Tominih gluposti je nepresusan, tako da je konkurencija za " utisak veka" poprilicna...........
Setimo se one :" Nisam zeleo da zavrsim fakultet, jer se nisam slagao sa reformom u skolstvu"

Ali, ovo sa Markom je sira elaboracija njegove grobarsko - radikalske pameti.........
 
Ма лепо им је и рекао Тома... Праве срамоту од наше историје... Не говорим само о тој једној реклами, већ цео тај ''пакет''... Ко им даје за право да раде тако нешто... ТОМА ЗА ПРЕДСЕДНИКА!!! (Док је Воја у одсуству, наравно)
 
ШЕШЕЉ:
Ма лепо им је и рекао Тома... Праве срамоту од наше историје... Не говорим само о тој једној реклами, већ цео тај ''пакет''... Ко им даје за право да раде тако нешто... ТОМА ЗА ПРЕДСЕДНИКА!!! (Док је Воја у одсуству, наравно)

Ajde, ajde, ni sam ne verujes u to sto pises......................

Bruka reklama Kraljevica Marka, placenika i izdajicu, islamskog fundamentalistu???
I vernog mu Sarca??? :D :D :D

Meni je u celoj reklami jedini bedak , sto Sarma nema vecu minutazu :(
 
:lol: Ма дај човече само погледај то насмејано лице, тај симпатичан карактер... Како можеш да не гласаш за таквог човека??? :lol: Ајд' да разумем ако ти је Вучко мало... хм... не знам како да га опишем, ал' једноставно човек је реалиста и песимиста, па можда мало убија расположење својом појавом... Али погледај Тому, па брате, још кад је изјавио да слуша хеви метал... Мислим, ја кад сам чуо, рек'о сам, да сам женско дао би му одма'... ...свој глас на изборима... :lol:
 
"Marko je najveći narodni junak i kao takva odlikuje se ne samo izuzetnom telesnom snagom nego i najlepšim moralnim svojstvima, ali istovremeno on je prinuđen služiti tuđinu, ratovati u turskoj vojsci i deliti megdane kao sultanov zatočenik. Tim njegovim protivurečnim položajem uslovljene su najvažnije ljudske crte Markova lika kao i specifičan karakter markovske epike u okviru našega junačkog eposa. Kao narodni junak Marko je zaštitnik slabih i nejakih, borac protiv nepravde, on deli megdane s turskim nasilnicima, njega se plaši i sam car u Stambolu, ne jednom on je doterao "cara do duvara", pa opet on je caru podređen, njegov sluga vazal. Markova je moralna dilema u neprihvatljivoj ali istorijski nametnutoj situaciji: ne samo kako preživeti nego i kako sačuvati ljudsko dostojanstvo i vitešku čast, kako biti svoj uprkos činjenici što se mora služiti tuđinu. U velikom broju pesama Marko deluje u skladu sa svojom ulogom epskog junaka. Uprkos okolnostima koje su mu nametnute, on se vlada kao "nosilac idealnih patrijarhalnih i prirodnih normi života": on usred turske vojske kažnjava ubicu svog oca (Marko Kraljević poznaje očinu sablju), oslobađa devojke i mladiće od teškog svadbarskog poreza koji je nametnuo nasilnik (Marko Kraljević ukida svadbarinu), spasava carevu kćer od neželjene udaje, ali ne na poziv njenog oca i majke, nego tek kada ga je ona sama "bogom pobratila" (Marko Kraljević i Arapin), izbavlja iz tamnice svoje pobratime, tri srpske vojvode (Marko Kraljević i Vuča dženeral), čini dobro životinjama što mu one, kao u narodnim bajkama, kad se nađe u nevolji, uzvraćaju (Marko Kraljević i soko odnosno orao). Marko je u tim pesmama prikazan kao izbavitelj, dobročinitelj i usrećitelj ljudi, kao nosilac blagodati života. Zato je njegov spomen u pesmi svečano, praznički intoniran: "Spominje se Kraljeviću Marko / kao dobar danak u godini". U drugim pesmama Markova uloga shvaćena je više istorijski: on postupa ne po slobodnom izboru nego po nuždi. U pesmi Marko Kraljević i Mina od Kostura on mora odbiti i venčano i kršteno kumstvo kako bi se odazvao pozivu turskog cara da krene s turskom vojskom "na arapsku /ljutu pokrajinu", jer kao što ga majka savetuje, "i bog će nam, sinko, oprostiti / a Turci nam neće razumjeti". Dok on tri godine vojuje u dalekoj zemlji, nasilnik mu hara dvore i odvodi ženu. U nekim pesmama Marko deli megdane ne radi izbavljenja slabih i nemoćnih, nego kao sultanov zatočnik. U pesmi Marko Kraljević i Musa Kesedžija Marko spasava sultana od odmetnika i buntovnika koji ugrožava carstvo. Ta Markova uloga, u kojoj je sačuvano istorijsko sećanje na njegovo vazalstvo, posebno je naglašena i time što se Marko, u trenutku kad ga traže da iziđe na megdan, nalazi u tamnici gde ga je bacio isti taj sultan za kojega treba da se bori. Na suprotnosti između Markove uloge epskog junaka i njegova istorijskog položaja turskog vazala zasniva se jedna od najvažnijih crta Markovog lika i markovske epike, komika. Marko je "najveći komični lik našeg junačkog epa". Njegova pojava na konju šarcu s "ćurkom od kurjaka" na leđima i "kapom od međeda" na glavi, s "tuluminom vina", s jedne, i "teškom topuzinom", s druge strane, – komično je stilizovana. Njegovo ponašanje takođe. U nizu pesama Marko je prikazan kao inadžija i kavgadžija ili kao šeret i obešenjak. Kad na majčinu molbu reši da se ostavi "četovanja" i da se prihvati obična ratarskog zanimanja, oranja, Marko kao drugi ljudi, "ne ore brda i doline / već on ore careve drumove" (Oranje Marka Kraljevića). U borbi s protivnicima on se služi ne samo snagom i junaštvom nego i prevarom, lukavstvom, šalom. U spomenutoj pesmi o marku i Mini od Kostura on se prerušava u kaluđera i igra "sitno kaluđerski" ne samo da se uvuče u dvore protivnika nego i da mu se naruga. U drugoj jednoj pesmi on se, da bi izbegao sukob, pretvara da je bolestan "pak se Marko bolan učinio / bez bolesti od mudrosti teške" (Marko Kraljević i Ali-aga). Kao nijednom drugom junaku našega narodnog eposa Marku pristaje klasična maksima da mu ništa što je ljudsko nije strano. Dok junaci kosovskog kruga deluju u jednoj graničnoj situaciji u kojoj svako opredeljenje ima apsolutno značenje, Marko je zamisliv u svakoj životnoj situaciji i njegovo delovanje biće uvek u skladu s tom situacijom. Otuda bogatstvo i višeznačnost Markova lika. On je najplemenitiji, najidealniji među junacima narodnog eposa, a istovremeno najobičniji, najprozaičniji među njima, najbliži stvarnom životu."

"Kratka istorija srpske knjizevnosti"
 
hahahahahaha....Marko je najveći narodni junak " :grin: :grin: :grin: :grin: hahahahaha...

kakva glupost,kakva besmislica...

marko mrnjavcevic,sin urosa nejakog je bio turski vazal koji se po nekim izvorima hrabro borio na strani osmanlijskog carstva cara murata protiv vojske srpskih feudalaca na kosovom polju 1389. poginuo je ukoliko se ne varam i vidinskoj bici kao turski borac u borbama protiv bugarskih odreda...narodni junak,mozda,ali turski
 

Back
Top