SRBI NESTAJU POLAKO :(

DoktoriCCCCa

Početnik
Poruka
4
Inicijativa za organizovanje Kongresa za borbu protiv bele kuge

Srbija će 2032. godine imati 6.851.072 stanovnika ukoliko se nastavi današnji trend negativnog prirodnog priraštaja, kažu stručnjaci Republičkog zavoda za statistiku (RZS) za list "Press". Prema njihovim procenama, ta brojka biće još i manja, jer sve veći broj Srba napušta domovinu i sreću traži u drugim zemljama. Prema poslednjim podacima RZS iz 2004. godine, Srbija ima 7.463.157 stanovnika. Pozitivan prirodni priraštaj ima samo Raški okrug i samo deset od 161 opštine u Srbiji. To su Grocka, Aranđelovac, Kragujevac, Prijepolje, Sjenica, Novi Pazar, Tutin, Vranje, Bujanovac i Preševo. Od ukupno 4.706 naselja u centralnoj Srbiji i Vojvodini, u 1.100 njih 2004. godine nije rođeno ni jedno jedino dete!

Bela kuga je očito zahvatila čitavu Srbiju. Prema rečima Gordane Bjelobrk, načelnika Odeljenja za vitalnu statistiku u RZS, od 1950. godine broj rođenih, odnosno natalitet, polako počinje da opada, da bi devedesetih godina broj umrlih premašio broj rođenih.

„Negativan prirodni priraštaj prvi put je zabeležen u Vojvodini 1989. godine. Od tada kreće njegov negativan trend, koji traje do danas. U centralnoj Srbiji prvi put je zabeležen 1992. godine. Te godine umro je 741 stanovnik više nego što se rodilo beba.

Posle toga, iz godine u godinu sve je veći broj umrlih u odnosu na broj rođenih. Tako je 2000. godine broj umrlih za 30.278 premašio broj rođenih u celoj Srbiji. Od tada razlika je malo manja, a poslednji obrađeni podaci za 2004. godinu govore da je te godine razlika između novorođenih i umrlih bila 26.134 u korist umrlih - 16.576 u centralnoj Srbiji i 9.558 u Vojvodini”, kaže Bjelobrk.

Srbija se, prema njenim rečima, polako pretvara u zemlju staraca: „U popisu 2002. godine prvi put je zabeleženo veće učešće stanovništva starog 65 i više godina od onih koji su mlađi od 15 godina. Odnos je bio 16,7:15,8 odsto za ´matore´. Neminovno je da imamo veliki broj starih ljudi. Iz godine u godinu rađa se sve manje i manje dece, a nacija prirodno stari. Takođe, sve više mladih ljudi odlazi iz zemlje, a mi nismo interesantni strancima da bi se naselili kod nas” dodala je ona.

Kad je reč o negativnom prirodnom priraštaju, prema podacima RZS, Beograd je na ubedljivom prvom mestu. Pre dve godine, u glavnom gradu Srbije umrlo je 3.713 građana više nego što se rodilo beba. Najveću razliku u korist umrlih imala je opština Novi Beograd i to 527, a za njom Stari grad - 402.

Posle Beograda sledi Zaječarski okrug, gde je 2004. godine 1.648 građana više umrlo nego što je dece rođeno. U Šumadijskom okrugu, koji takođe ima negativan priraštaj, 2004. godine taj broj je bio 616, a to je najmanja razlika između umrlih i rođenih u celoj Srbiji.

Zemlje u okruženju takođe ne mogu da se pohvale velikim brojem rođene dece. Većina njih ima negativan prirodni priraštaj. Prema podacima RZS, Srbija ima godišnju stopu od -3,5, Bugarska -4,8 Mađarska -3,8, Hrvatska -2,4, Rumunija -1,8, Slovenija -0,5, Italija -0,4, Švedska -0,2, Grčka 0. Španija ima pozitivnu stopu prirodnog priraštaja od 1,4, Švajcarska 1,5, Crna Gora 3,5, Francuska 4,1, Makedonija 5 i Albanija 11,1.

INICIJATIVA ZA ORGANIZOVANJE KONGRESA

Udruženje/pokret za borbu protiv bele kuge u Srbiji - „Opstanak” nedavno je pokrenulo inicijativu za organizovanje Kongresa za borbu protiv bele kuge. Prenosimo vam njihov poziv u celosti:

Uključite se u borbu protiv bele kuge u Srbiji!!!

Dragi zemljaci,

Nadamo se da Srbiju i dalje smatrate svojom zemljom i da je volite koliko i mi. Borba za biološki opstanak srpskog naroda je teška i neizvesna. Međutim, ako udružimo snage, ideje i sredstva, sigurno ćemo uspeti. Zato Vam se i obraćamo da nam pomognete u organizovanju Kongresa, ali i u traženju rešenja za problem bele kuge koji je prisutan u skoro svim opštinama i regionima Srbije. Ako se oko ovog pitanja ne složimo i ne udružimo, uskoro nas neće biti.

Očekujemo Vaše razumevanje, podršku i saradnju

OPSTANAK - UDRUŽENJE/POKRET ZA BORBU PROTIV BELE KUGE U SRBIJI

Prof. dr Marko Mladenović, predsednik Udruženja

Mr Dragana Dinić, potpredsednik Udruženja

mob. +381 63 853 10 30

imejl: dsdinic@yubc.net
 
Ako za 30 godina broj stanovnika se smanji za milion to znaci da ce sa ovih prostora nestati ljudi za 210 godina, sto i nije bas tako uskoro, a i ko zna sta ce se sve desiti za to vreme. Prema tome mislim da nema razloga za panicenje, stvar je prosta - kad se standard zivota poboljsa porasce i broj novorodjene dece. Niko nije lud da radja dete kad nema stalan posao, pristojnu platu i stan.
 
mislim da nema potrebe reci nista osim ovoga:
*moja koleginica morala je da krije trudnocu prilikom zaposljavanja, buduci radno mesto na neodredjeno vreme ne bi dobila da je rekla da je trudna :evil:
*moja kuma je imala srece da joj firma u kojoj radi ukrade polovinu zagarantovanih primanja u toku porodiljskog bolovnja i to sve u dogovoru sa socijalnim. rekli su da moze da ih tuzi, ali da je bolje da se mane corava posla, jer nema ona dovoljno novca da izdrzi parnicenje :evil:
*meni je jednom (naravno u cetiri oka) direktorka skole u kojoj sam konkurisala za zaposlenje objasnila da su se odlucili za drugog kandidata (muskog), ne zato sto je bolji (iskusniji, sa strucnim ispitom, preporukama..) nego zato sto je jasno da sam ja "u najboljim reproduktivnim godinama za zenu". njima je kako je rekla dosta porodiljskih bolovanja, i trazenja zamene za casove. :evil:

to je samo vrh ledenog brega.............
zato kus sa ovakvom jezivom propagandom :evil:
 
Pa ,nas su na Kosovu pobedili ne puskom nego kitom.................
A nestanak Srba zbog negativnog prirodnog prirastaja se prognozira veoma brzo..........za vec pedesetak godina, bicemo manjina u Srbiji...................

I sada , neka mi neko kaze, da nam na taj bedak , jos treba i Kosovo , sa dva miliona siprara koji se kote ko pacovi???
Ma , daleko im lepo Kosovo , i svo oni sa njim........nemam zelju, da mi za dvadeset godina, dete maltretira siprtar, u sred Beograda.............a da mi predsednik vlade bude Tachi...............

Stvar je veoma ozbiljna, i ozbiljne zemlje imaju slicne probleme, ali bar pokusavaju da se izbore na neki nacin sa tim pitanjem. Ovde nikoga za to ne boli dupe.........jos bi, ovi pametni domacini, i ovo malo mladosti srpske, opet upregli u neki rat, za Kosovo..........mentoli, retardirani.........
 
Resice se.........

1) necemo vise ziveti sa tim nakotom u istoj drzavi..........
2) nece vise ginuti srpski mladici za parche zemlje, koja samo politicarima donosi jos koristi
3) Kada udjemo u EU........pa ne mislis valjda , da ce od tolike ponude bogatih zemalja, siptari bas da se rasele po Srbiji????.........a sta ih sprecava da to urade, ako Kosovo ostane u sklopu Srbije?
Tek onda nemaju gde , nego do Subotice.....................

4) Postoji odlican predlog medjunarodne zajednice, da Srbija udje u EU bar 10 godina pre Kosova..
A verovatno bi Kosovo, kao i Turska , usli ...............nikada...........
 
nece se oni dalje siriti....(siptari)......svest ljudi dolazi....ko radi on o tome ne misli,mislim na SVE ljude sa racionalnim razmisljanjem....ne verujem ni da bi radikali mogli da pobede sami ali ako.....nadam se da nece zaratiti ili uprskati zivote,ljudi....vec diplomatijom....STO pre kralja da stavi TACKU NA PLJACKU,ako je ikako moguce!
>>>>>pa ja se nudim<<<<ako hocete decu.....od kite da pravimo vojnike.....exexex..
 
Kohen:
3) Kada udjemo u EU........pa ne mislis valjda , da ce od tolike ponude bogatih zemalja, siptari bas da se rasele po Srbiji????.........a sta ih sprecava da to urade, ako Kosovo ostane u sklopu Srbije?.

U cemu je onda problem sa opstankom Kosmeta u Srbiji - eto uci cemo u EU, pa ti siptari sa Kosmeta nece imati potrebe da se sire po Srbiji vec mogu da biraju neku od bogatih zemalja.


Kohen:
4) Postoji odlican predlog medjunarodne zajednice, da Srbija udje u EU bar 10 godina pre Kosova..

Moze li neki link da vidimo taj predlog?

Kohen:
A verovatno bi Kosovo, kao i Turska , usli ...............nikada...........

Kako da ne. Evropa nema nikakvih problema sa siptarima na sta ukazuje Makedonija koja je dalje od nas odmakla u procesu pridruzivanja EU.
 
DoktoriCCCCa:
Inicijativa za organizovanje Kongresa za borbu protiv bele kuge


Očekujemo Vaše razumevanje, podršku i saradnju

OPSTANAK - UDRUŽENJE/POKRET ZA BORBU PROTIV BELE KUGE U SRBIJI

Prof. dr Marko Mladenović, predsednik Udruženja
Mr Dragana Dinić, potpredsednik Udruženja

mob. +381 63 853 10 30

imejl: dsdinic@yubc.net [/B]

marko mladenovic je odlican profesor,ziva legenda i najistaknutiji strucnjak u srbiji a i shire iz oblasti porodicnog prava..medjutim,tesko ce nekakav kongres,zabrane abortusa i sl. pomoci u povecanju nataliteta..zna se kako se to radi,kao u sloveniji -izdasna pomoc drzave porodicama sa malom decom,opstinski stanovi mladim parovima,bolji zivotni standard....
 
Posto su preduslovi za finansijsku pomoc drzave, stanove za mlade , i slicno.........da drzava ima para za takve stimulanse.................a Srbija ih definitivno nema.......

Ostaje nam jedino resenje, da na kvarno bushimo kurtone iglicama.........pa kako se zahvati:)
 
torrente_bg:
Ne shvatam sta se ljudi toliko loze na EU!
Ta EU je totalno promenila svoj smisao postojanja i samim gradjanima onih razvijenih zemalja EU je vise pun k---c EU.
donekle i mogu da se slozim s tobom..istina je da danasnja EU ima sve manje veze sa nekadasnjom EZ i idealima zajednistva koji su je krasili u pocetku...danas se gradjani EU dele na 2 grupe u zavisnosti od toga kojoj grupi zemalja EU pripadaju,a sa najavom ogranicenja novoprimljenim chlanicama,situacija ce se dodatno zakomplikovati..uskoro se moze ocekivati da ce stanovnistvo EU biti podeljeno na kaste u zavisnosti od papira koje ce posedovati...medjutim,EU je nemoguce rasturiti,osim mozda ukoliko se desi neka prirodna katastrofa,kao udar meteora recimo...danas su drzave clanice EU toliko medjusobno povezane,da bi bilo kakvo rasturanje tih veza neminovno dovelo do ekonomskog kolapsa i privredne i drustvene anarhije...
 
Kohen:
Posto su preduslovi za finansijsku pomoc drzave, stanove za mlade , i slicno.........da drzava ima para za takve stimulanse.................a Srbija ih definitivno nema.......

Ostaje nam jedino resenje, da na kvarno bushimo kurtone iglicama.........pa kako se zahvati:)
Hajde molim te samo ti nemoj da se razmnozavas
 
Pa niko ne kaze da je EU ideal medjusobne ljubavi i tolerancije medju narodima...........
I u USA, likovi sa juga, ne mogu ocima da vide ove iz npr. New Yorka........mrze ih vise od talibana.

EU je neminovnost zato , sto nam je potrebna, i zato sto cemo imati koristi od ulaska u Uniju.........
A da li se Litvanci i Portugalci vole, to je nebitno u toj prici..............

Yebote, mi Srbi samo patimo da nas neko voli.............ko retardi neki........."molim vas , volite nas, mi smo dobri Srpcici............."
 
Kohen:
Pa niko ne kaze da je EU ideal medjusobne ljubavi i tolerancije medju narodima...........
I u USA, likovi sa juga, ne mogu ocima da vide ove iz npr. New Yorka........mrze ih vise od talibana.

EU je neminovnost zato , sto nam je potrebna, i zato sto cemo imati koristi od ulaska u Uniju.........
A da li se Litvanci i Portugalci vole, to je nebitno u toj prici..............

Yebote, mi Srbi samo patimo da nas neko voli.............ko retardi neki........."molim vas , volite nas, mi smo dobri Srpcici............."
pa okey je to...samo kazem da je situacija nije bas u fazonu ko koga voli..nije rec o ljubavi vec o pravima...pravima koja su u novoj EU uskracena novoprimljenim drzavama i njihovim gradjanima,sto ih automatski chini gradjanima drugog reda..medjutim,to je pricha za sebe i bolje da se ne vodi pred bracom radikalima...sto se kaze,neke stvari se ne govore pred decom...ima jos i da pomisle da su u pravu sto se tiche evrope...
 

Back
Top