Volite li klasičnu muziku?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
sunny_girl:
Gospode!!!!! Pa, naravno da se i dalje komponuje... Evo bas sutra idem da slusam ispit mog druga koji studira kompoziciju. I ja komponujem pomalo. Imala sam taj predmet u srednjoj muzickoj skoli.

e pa hvala bogu na tome ...... :lol:
ma ne, mene su uvek nervirali ti iz muzicke, kao oni furaju da su umetnici a sviraju tudje kompozicije. i nikad nisam video nikog da nesto svoje radi ... pa rekoh ...... :roll:
 
Gospodo ljubitelji klasicne muzike, ne bih zeleo da vam pokvarim raspolozenje, samo bih da malo unesem polemicki ton u ovu temu... :evil: Klasika, iako u nekim njenim delima mogu da prepoznam esencijalnu umetnost, ne moze da uzbudi moj "neklasicni" duh. Ali zato postoji malo "savremenija" klasika: probajte da iskopate negde beogradsku grupu "Igra staklenih perli" - mozda cete razumeti o cemu pricam. :idea:
 
child in time:
mishica:
Dimitrij Shostakovich, koji dramaticar!!! :D

child in time, slusala si njegovu 4. simfoniju?
Ne verujem, ja kad slusam klasiku, ne pamtim kompozicije uopste!!
No, u svakom slucaju, slusala sam nesto od njega, ali na moju sramotu nisam nista zapamtila.... :oops: :oops:


Ehhh, pa nije to stamota, vazno je da poneka pustis sebi nesto, posle ces sve vise i vise, na kraju ces tacno znati sta slusas i eto...kupices svoj prvi CD klasicne muzike :wink:
 
Slusate li sa paznjom Simfonije i kantate Gustava Malera?Imaju li njegova dela potencijal da u Vasoj svesti bukte dugo vremena nakon sto ih cujete?Da li razmisljate o mizici dok ih slusate?Dozivljavate li iskreno njegova dela?
Naravno,muzika Gustava Malera,mora se slusati sa paznjom,jer je snazna,potresna i iskreno se dozivljava.I muzicari-izvodjaci,dirigenti i solisti,moraju je izvesti perfektno pripremljenu.Narocito se iskreno dozivljavaju njegove Prva,Druga,Treca,Cetvrta,Peta,Osma i Deveta Simfonija i kantate 'Pesme Umrloj Deci' i 'Pesma o Zemlji'.Dok slusamo njegova dela,mi i razmisljamo o muzici,jer ova dela odisu dahom 'Kosmickog porekla muzike'.
Dakle,poslusajte Gustava Malera
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top