Treba mi pomoc

LilShizle

Početnik
Poruka
6
Ima jedna stvar koja me uzasno boli, a to je u globalu sistem naše države! Na birou je skoro bilo prijavljeno dva doktora nauka i ne bih potezala celu ovu pricu da jedan od njih nije moj otac. Moram proširiti celu pricu... Dakle, zavrsava Teslu kao jedan od boljih ucenika, iste godine upisuje Elektrotehnicki fakultet u Beogradu i zavrsava ga sa jako dobrim prosekom. Magistrira, doktorira (sa radom o brodovima ) i zaposljava se u Institutu Tehnickih Nauka u Beogradu. Tamo je radio dok nije bio prinudjen da ode jer ga, poslednjih 7 meseci rada u istome, nisu placali. Veliki je optimista što se tiče same nauke i nadao se boljem... U toku samog radnog odnosa u SANU napisao je preko 70 raznih radova, pre vise od 6 godina napravio je projekat za kola na struju i iz finansijskih razloga to je sve ostalo u tisini. I još dosta toga, ali povrh svega toga on je jedna vredna, radna, pedantna i odgovorna osoba! Sada i dalje trazi posao i jako mu je teško da ga pronadje jer (pretpostavljam) stariju radnu snagu zamenjuje nova, mlada radna snaga. On ima 55 godina i nema dovoljno godina radnog staza za penziju. Ovo sve vezano za njega me jako boli i rado bih mu pomogla, ali ne znam kako?! Molim vas, ako imate neke ideje, napisite!
HVALA VAM UNAPRED!
 
1) zašto je čekao da promeni posao tek kad je "bio prinuđen da ode"
2) koliko meseci treba čovek da radi za džabe da bi pokupio pinkle??? :twisted: (ovo bolje da prećuti ako je posldoavac mlađi ;))

3) strujna kola, šta je tu novo, s kim je sarađivao, može li njemu da se obrati?

4) e, Lil Šizlo, da znaš :D 55 godina je ZLATNO doba, reci to tati - mladost traje do 45. godine (pomerile su se granice). ;) Vrhunski svetski eXperti imaju preko 70 i na pamet im ne pada da idu u penziju :)

Pitaj ga prvo šta bi on MOGAO da radi, i šta bi ŽELEO. Naučno-istraživački rad nije ovde bogznakako vrednovan, nažalost, a ako je pri tom imao i dugu pauzu....ybg. Ima li CV? Pitam samo.

Nego - prvo i osnovno pravilo: NE ČEKATI NA BIRO da vam nađe posao!!! To je samo jedna formalna caka, da imaš zdravstveno osiguranjenpr, ali POSAO TRAŽIŠ SAM
~oglasi u novinama
~net
~networking u RL

eXperti su eXperti i za njih uvek ima posla, ili bi trebalo da ima.....:roll:
 
1. varijanta - da ponudi neki projekat nekoj fabrici koja naravno ne mora da bude kod nas.

2. varijanta - ako ima nesto da ulozi, da krene u neki privatan biznis

3. varijanta - da udje u neku stranku na vlasti i da postane direktor ili clan nekog upravnog odbora
 
Druga varijanta je super....mislim da ako je na birou duže od 6 meseci (ili beše najmanje 6 meseci) mo+da može da konkuriše za neki start-ap kredit za otpočinjanje posla? Nisu to velike sume, ali za početak...više o mikrokreditima na sajtu Nacionalne službe z. Ima i drugih organizacija, ali one mahom kreditiraju van Bgd, donju Srbiju i male privrednike..
a btw. o kom gradu pričamo ovde?
 
Ne znaš ti ništa, Betty. Uostalom, ne mora da radi samo na nekom institutu da bi se bavio naučno-istraživačkim radom, neki od mojih profesora to postignu sa sve predavanjima, organizacijom ispita, administracijom oko škole, i cimanjem da pomognu pogubljenom studentu oko regulisanja prijave za ispit. Uostalom, na nekim visokoškolskim ustanovama (pogotovu tehničkim) dobar deo saradnika je zaposlen i na nekom od odgovarajućih instituta

@LilShizle
Nisam razumeo iz tvog posta čime se on konkretno bavio u svom naučnom radu? Energetika, automatika, telekomunikacije (šta bi moglo da bude na brodu iz domena ET), teorija ili praktična primena... U svakom slučaju, može da pokuša sa radom u obrazovanju, sa vremena se pojavi potreba za predavačima, stručnim saradnicima; ETF, FTN, postoji još par školica po Srbiji, možda Saobraćajni, VETŠ,... Nije neka opcija, ali može da reši probleme za početak. Možda rad u nekom projektnom birou, sa naglaskom na ne precenjivati ni podcenjivati sebe. Čudi me samo da ne postoji neko od njegovih kolega ko bi mu mogao pomoći, jer u ovoj struci postoji dosta visokoobrazovanih stručnjaka koji imaju svoje privatne firme (mada poslovi koje obavljaju uglavnom traže vodonoše, a to mogu, i uglavnom rade, tek svršeni studenti).
 
...kad je neko od tih profesora poslednji put dobio neka sredstva da finansira neki projekat....znam i ja neke od tih profesora...izvade pare iz dzepa i placaju dokle mogu....
...jedini institut u Srbiji koji jos uvek radi kako treba je Institut zza bezbednost...ostali su raspad.....sada...mnogi ljudi imaju moralni problem sa time cime se taj institut bavi....
 
acca:
1. varijanta - da ponudi neki projekat nekoj fabrici koja naravno ne mora da bude kod nas.

2. varijanta - ako ima nesto da ulozi, da krene u neki privatan biznis

3. varijanta - da udje u neku stranku na vlasti i da postane direktor ili clan nekog upravnog odbora
Acca je skroz u pravu!A na mestu tvog tate ja bi odabrao prvu varijantu
 

Back
Top