Sta mislis o sebi?

Sta mislis o sebi kao osobi?

  • Kvalitetna osoba

  • prosecna osoba

  • ispod proseka


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Truman

Elita
Poruka
22.709
Da postavim ovu temu podstakla me je slicna sa Svastare, ali zelim da ovo podignem na visi nivo. Da li smete da budete iskreni i kazete? Vecina ljudi daje neke uopstene odgovore kao izgovor ( i ja ponekad ). Da li mislite da je iko iskren po ovom pitanju i da je za to potrebno puno hrabrosti? I da li je uopste u ovakvom drustvu normalno i bezbedno reci sta mislis o sebi? I da li vam ova tema recimo zvuci besmisleno?
Evo ja sam nabacao puno pitanja pokusajte da odgovorite iskreno bar na neko, ako ne na ono u naslovnoj temi. Za stidljive i one koje ne zele da kazu svojim recima probacu da stavim neku anketu, mada ankete obicno izostavljaju najvaznije...
:?::idea::?::idea:
 
...
Mislim da sam grozan i grozim se kad vidim da mi fali....josh koji cm,za basket!
------Ostalo ljudi mogu da mi zavide...xexex....
--ISKREN sam.....ponekad....SAMO kad je ozbiljna sityacija tada sam TOTAL WAR ISKREN....!!!!!!

I da li je uopste u ovakvom drustvu normalno i bezbedno reci sta mislis o sebi?...mislim da mozes samo prijateljima...a i to je MNOGO opasno!......po meni NE!
<<<NE,ne zvychi lepo si se dosetio....>>
 
Mogla bih sada da napišem kako sam jadna i kako sam ništavna ali u suštini ne mislim to dok život smatram "nepoštenim prema sebi" tj. verujem da zaslužujem bolje, očigledno je da sebe stavljam na neki nivo koji je, usvari, iznad ostatka čovečanstva, što je uticaj ega koji svi imamo, samo postoji razlika između svesnog i onog poganog, podsvesnog ega... Ja imam taj podsvesni nabujao, svesni sam malo iskontrolisala.
Zato nije blesava konstatacija da niko ne može baš prezizno da odgovori šta misli o sebi, to čak i ne zavisi od momenta niti od situacije, već od toga koliko je čovek sposoban da zaviri u sebe i bude do te mere iskren.
I sada bih opet da napišem da vrlo zanimljiv "eksperiment" može da bude sagledavanje sebe sa strane. Kao da ste prisustvovali monologu tog nekog sebe i kao da je taj vi neko drugi.
Nikada ne biste sebe tako zamislili posmatrajući svojim očima, zar ne?
 
U suštini, mislim da imam da imam kvaliteta, tj. potencijala, ali ne umem (ili podsvesno neću) da ih iskoristim , tako da sve što započnem ispadne naopačke.
Najbolji sam drug, Potvrženo od strane mojih drugara, za veze sam 2, za samu sebe ponekad 10, ponekad 0...i mislim da je to najgore
 
Каква ти је то подела?

Шта уопште значи ''квалитетна особа''?

И зашто просечна особа не може бити квалитетна?

Дај, постави другачије анкету...Овако је безвезе...

И уосталом, ајмо прво да дефинишемо шта значи бити ''просечна особа'', па да на основу тога можемо да се одредимо да ли смо натпросечни (и у чему), просечни, или исподпросечни...
 
Silent Bob:
A u kom smislu? Fizickom ili Psihickom?

Pa psihicki,moglo je bolje DA SAM HTEO!!!......e sad sto nisam.....A+B=C...
.faktor B.......>>>>kako bi rekla sociolog......xaxaxax...
---------------Fizicki....pa jedino da sam aikido,ili neku borilacku vestinu.....ima sada Ving Tsun(g).......ali gnusam se nasilja..... :roll:
 
Hellen:
Каква ти је то подела?

Шта уопште значи ''квалитетна особа''?

И зашто просечна особа не може бити квалитетна?

Дај, постави другачије анкету...Овако је безвезе...

И уосталом, ајмо прво да дефинишемо шта значи бити ''просечна особа'', па да на основу тога можемо да се одредимо да ли смо натпросечни (и у чему), просечни, или исподпросечни...

O Boze.. pa nisam ja toliko nerazumljiv koliko ti nisi shvatila anketu. Dakle, mislim iskljucivo na ljudske osobine.

"И зашто просечна особа не може бити квалитетна?"

:?::?::?: Ti ocigledno mislis na nesto drugo. Prosecna ili kvalitetna upravo u tom smislu koji sam ti gore objasnio. Kako moze biti u isto vreme i jedno i drugo?! Znas ono "Dobar, los, zao" :)
 
Najveca je hrabrost uci u "sopstveno JA"; priznati i sebi i drugima svoje vrline i mane. Sta znaci kvalitetan, prosecan...i slicne klasifkacije? Trudim se da pruzim iz sebe najbolje sto imam, a da druge ne povredim! Skromnost ili hvalisavost?! :)
 
O Boze.. pa nisam ja toliko nerazumljiv koliko ti nisi shvatila anketu. Dakle, mislim iskljucivo na ljudske osobine.

"И зашто просечна особа не може бити квалитетна?"

::: Ti ocigledno mislis na nesto drugo. Prosecna ili kvalitetna upravo u tom smislu koji sam ti gore objasnio. Kako moze biti u isto vreme i jedno i drugo?! Znas ono "Dobar, los, zao"

А на шта ''прво'' ти мислиш, ако ја мислим на друго? То ниси рекао!
Ништа ниси објаснио, можда си мислио..али то ниси урадио...

Дефиниши прво шта значи ''квалитетна особа'', а шта је ''просечна особа''....да бисмо знали о чему уопште причамо....

Не знам како ти схваташ те термине (очигледно не баш најбоље) али нешто што је просечно не мора да искључује квалитет...(а и како се у психологији мери ''квалитет'' неке особе?)

Немам ја проблем са схватањем, него ти имаш проблем са изражавањем.
Ако си хтео да изнесемо који су наши ''квалитети'' (у смислу-добре особине), а које су наше лоше особине.....онда је то нешто сасвим друго од овога што си поставио у анкети....


(...И још рече како си хтео да расправу ''подигнеш на виши ниво''...)
 

Back
Top