a uciteljski fakultet?

srećica

Aktivan član
Poruka
1.918
ovako,posle svih probira i izabira- zelim da upisem uciteljski. Da li neko zna nekoga ko je upisao i sta ti ljudi misle o tom faksu?
no,ja imam jedan problem koji ne znam da li ce mi praviti ogroman prblem pri upisu. Ne umem da kaazem pravilno R no ga govorim po francuski i pricam kroz nos. Ja nisam nerazumljiva niti muimlam,ali jedna devojka koju znam suska i kaze da nisu hteli da joj dopuste da se upise na uciteljski u bg zbog suskanja,pa se ona upisala na uciteljski u vrscu,pa posle je dala uslov u prvoj i prebacila se za bg.
Sta mislite o tome?
Hvala
 
Имаш огроман број незапослених учитеља и шансу да на стално запослење чекаш по 10-15 година...а да дотле путујеш по селима и радиш замене....

А посао је диван!
 
Srećice, faks taj traje ti 8 semestara (nema veze što je lako & dosadno, obaška što će ti ekipa na faksu biti retardirana, znaš li ti bwe ko to upisujeee...:lol: ) , a nakon te 4 godine postaješ glavom i bradom (a možda i brkovima :mrgreen: ) - seoska učiteljica!

Upiši francuski kad već imaš resurse....mislim to kotrljavo R ;) Ozbiljno :idea:
 
Да, заборавих да кажем, само ретардирани уписују учитељски факултет...имају директну проходност из школа за ометене у развоју...

....Мислим, Бети, стварно лупаш!
 
Образложи, да не доводиш девојку у недоумицу.

Какве везе има да ли је пре 2000. или после?

Буним се против сваке генерализације, јер су неодрживе. Бунила бих се и кад би неко рекао да на Шумарском студирају само генијалци, јер једноставно није тачно!

Узгред, да ли је лако или досадно, то је тако индивидуална ствар. Имам пријатељицу која је дипломирани економиста и која је пар месеци радила у просвети, а онда побегла главом без обзира јер каже да је то ужасно тешак и напоран посао. Сад ради досадни канцеларијски посао у некој фирми од 7 до 3, закопана је гомилом папира и презадовољна је, а ја се јежим кад је видим јер не могу да схватим како може да ужива у томе. Зар треба да је убеђујем како је то досадно само зато што је МЕНИ досадно?
Иста ствар је и са избором факултета.
 
А, баш на Филозофији причасмо о томе да постоје људи који уписују одређене факултете зато што баш то воле и желе, и да није сваки професор књижевности пропали Борхес, нити сваки професор физике неостварени Тесла...Исто тако има учитељица које цео живот желе да буду баш то. Зар је тај позив нешто деградирајуће?

А признај, ни на нашем факсу није баш била жестока конкуренција! :wink:
 
Betty:
IMA, draga Soso, naravno....ali ih treba lupom tražiti :idea:

jes ti svesna da si jedna od, možda, hiljadu takvih zaljubljenika u svoj poziv UPRKOS svemu? :)

Упркос ЧЕМУ???

А тако је само на Учитељском?:roll:
Зашто би, рецимо, студенти француског били нешто друго?

Мислим да само имаш предрасуде о Учитељском на основу нечије приче.
 
Их, чула сам да се отвара факултет за медицинске сестре (не виша која је до сада постојала, него баш факултет!)....
Ја овако лаички мислим да за намештање болесничких кревета, давање боца, мењање ''гуски'' или попуњавање оних књижурина није баш потребан факултет...ал шта га знам шта би рекла нека сестра.
 
ma to se, draga Soso, zove OPŠTA PAUPERIZACIJA stanovništva....pa da li su normalni??! Umesto da prevedu znanje u praktično, i svedu na interaktivne pokazne kurseve, oni još uvećavaju i udužavaju....:shock: Mislim, baš me zanima ko će da stavi potpis na tu budalaštinu :twisted: Goreće u paklu, JA mu svečano obećavam :idea:
 
Da,bre,Betty,sto tako generalizujes?
Pa evo,ja imam drugaricu koja je bas ciljano upisala uciteljski fakultet...usput,to sto se neko provlacio u srednjoj,ne znaci ama bas nista...imam druga iz gimnazije koji je imao prosek po godini jedva 3,o,pa je upisao ETF i oduvao ga...ej,ETF!!!!......svako ima svoj algoritam funkcionisanja,a u okviru njega,razlicite zelje,potrebe i sl. i svako se vlada po tome...uostalom,kao sto je rekla Hellen, pa filoloski zaista i nije faks koji redom upisuju ambiciozni...pola upise i uda se na prvoj,drugoj godini....
 
A sto se tice tog fakulteta za sestre...nemam reci...mislim da to nece biti otvoreno....Skratili su Medicinski fakultet na pet godina i idu u neku, nazovi, redukciju gradiva(sto jos nema nikakve veze sa redukcijom),a tu,kao,otvaraju to,sta vec,za sestre...mislim da je neko pustio buvu...prosto mi zvici suludo....
 
Pa nije ni u mojoj gimnaziji bilo pohvalno biti los,ali nije strasno ni kad je neko usmeren od samog starta!

A sta fali udaji....nisam je spomenula u negativnoj konotaciji!:)
Problem je sto se te udaju pa ne zavrse skolu...svedu im se ambicije na udaju...ju,ju,ju...daleko bilo da mi se tako nesto desi....ali licno mislim...ili jesi ili nisi takav lik,nema treceg!;)
 
Betty:
pa to je izgleda samo kod mene u školi bilo SRAMOTA biti loš đak :roll:

btw. i nisam udata, nja! :P

Много скрећемо с теме, ал ајде....
И мени је било незамисливо да имам четворку или да паднем испит.....ал на годишњици матуре сретох много бивших екстра вуковаца који су остали само на средњој школи, или теглили неки факултет и никад га нису завршили, а срела сам и неколико осредњих врлодобраша који сад имају сјајне пословне каријере, двојица су магистри (а студирали су по 10 година), а један је доктор наука..... Нема правила!
 
da, ali će svako ko "ima diplomu" (namerno ostavljam ovaj izraz, jer je tako ŽIVOTAN, svi ga koriste; diploma je dakle nešto što se poseduje, daje prava kojekakva umišljena,a ne obavezuje ni na šta - mrzim partizane ali tako je :D ) moći da ti kenya ako je nemaš.
Nema veze što si uspešniji od njega ili nje na poslu, možeš da budeš NAJBOLJI u svemu - eto još jedne, tako tipično naše, mogućnosti za manipulaciju i obezvređivanje ;)

Znači, ako nemaš taj "papir" )ovako se kaže i za brak :lol: ) , džabe ti sve....NARAVNO da se diploma nadomešta radom i iskustvom (!!!) ali ne ovde :arrow: ovo je birokratska država.
 
za visok nivo u nekim oblastima nije dovoljan samo mozak i diploma. imam prijatelja, magistar na obe harvard skole + 2 evropske, doktorirao na royal u londonu, pa nije uspeo da dostigne sadasnji nivo dok se nije ozenio. zena mu je aristokratkinja i tek ona mu je omogucila da pocne da radi stvari koje su ga stvarno interesovale. teoretske sanse nije bilo da dotle dogura bez nje (ima 33 godine ). otac mu je jedan od poznatijih evropskih slikara koji je stvojevremeno radio u diplomatiji, a majka umetnica i nije poceo od nule.
 

Back
Top