Rumunija i Bugarska u EU od 1.1.2007.

Deratizator:
Jesi ti uspste svestan gluposti koju si sa ovim izvaliO?
Naravno da sam svestan cinjenicno stanje to potvrdjuje ako pogedamo Rumuniju pre 89. i sada videcemo ogromn napredak pre su se njihove zene prodavale ovde za tri crvene ,nosili su jedno odelo 10 godina,radnje su im bile prazne a u nekim delovima zemlje se bukvalno umiralo od gladi i kolere.A danas imju plate vece od nas ,mogu da putuju gde oce bez viza ,njihv automobil je najprodavaniji kod nas tako da pametnome i to dosta.
 
urospo:
Istina, evo sestra bila pre mesec dana i nista se ne menja, kroz sela kad su prolazili, ko da su u africi, umesto stakla na prozorima stavljaju neke kese, traktor nisu ni videli, stali u neku prodavnicu, ladno ima samo neka flasirana voda i oni sokovi u kesicama sto se muckaju :) , beda, katastrofa

I sada mi kao treba da zalimo sto nismo Bugari ili Rumuni.
Pa da se ovde manje kralo i da nema tipova kao sto su Miskovic,Karic,Hamovic,Peconi,Drakulic,Djilas...i ove gomile korumpiranih politicara mi bi i ovako izbombardovani i posle onih sankcija bili daleko i ispred nekih drugih novih clanica EU.
Ne znam da li je neko bio u Poljskoj na primer.Pa kod njih imas par gradova gde se kao nekako zivi a ostalo je teska beda.Ulazak u EU im je jedino doneo to da lakse beze iz Poljske na zapad i nista drugo.
 
sumnjivo lice:
Apsolutno istina.Juce sam napisao da sam se cuo sa prijateljicom kojoj je gazdarica u kozmetickom salonu skinula platu sa 10000 na 7000din,uzmi ili ostavi.A doticna gazdarica svake godine na zimovanje i letovanje.
Ali @ples kako ovi likovi da znaju kolike su plate po Srbiji kad ih roditelji izdrzavaju ;)

Naravno da smo svesni.Ali glupo je i naturanje Bugara i Rumuna koji treba da su nam kao uzor i da zalimo sto nismo oni,a oni veca beda od nas.
A poznatoje stanje u Srbiji.Inace rade ljudi za te pare i u BGD.Za 100 evrica.
A o izivljavanju gazda i da ne pricam.Pa ortak mi radi u kasinu Slavija.Decko mesecima nema slobodan dan.Naravno ukinuto im jel daju bolje rezultate kada nemaju slobodno.
 
torrente_bg:
Naravno da smo svesni.Ali glupo je i naturanje Bugara i Rumuna koji treba da su nam kao uzor i da zalimo sto nismo oni,a oni veca beda od nas.
A poznatoje stanje u Srbiji.Inace rade ljudi za te pare i u BGD.Za 100 evrica.
A o izivljavanju gazda i da ne pricam.Pa ortak mi radi u kasinu Slavija.Decko mesecima nema slobodan dan.Naravno ukinuto im jel daju bolje rezultate kada nemaju slobodno.
Torente niko ne idealizuje Rumune i Bugare.Ali kakvi su oni bili pre 15 godina a kakvi smo mi bili.Sve mi to lici na onu pricu o trci kornjace i zeca.Mi smo zec i mnogo smo kurceviti.Rumuni i Bugari kornjaca.Polako ali sigurno oni ce sigurno prestici Srbiju u svakom pogledu.Mozda ce im trebati jos 15 godina da se izjednace sa nama,ali posle toga ce nastaviti napred a mi cemo i dalje pametovati kako smo bitni.Petnaest godina nije nista.To prodje ko dlanom od dlan. ;)
 
torrente_bg:
Jbg,njihova drzava se nije raspala nasa jeste,i to uz rat.
Mada mislim da su Srbiju vise od rata unakazili oni koji su je vodili od 90-e pa do sada.
A sumnjam da ce nas bugari ikada prestici i da udju u EU,a sto se rumuna tice moguce je verovatno.
Sve je stvar mentaliteta.Pogledaj koliko su Slovenci drugaciji od nas.Licno meni su ljigavi,ali kod njih tesko da ces kriminalca videti na TV kao medijsku zvezdu.Slusaju nase narodnjake ,ili TDI folk zvezde tipa Cece,Janja,Seka,Mica,ali iste te bestije ces tesko naci na njihovoj TV.Dok god se nepromeni stepen vrednovanja stvari kod Srba nema nama spasa.A nekad smo bili ista drzava,cak i tada su od nas odskakali.
Kad sam isao na praksu krajem 80ih dosli Slovenci u fabriku po robu.Nigde nikog od zaduzenih za otprem robe.Pitaju portira i neke radnike kome mogu da se obrate ,ovi slezu ramenima jer neznaju gde su silni zamenici direktora i slicni.Preporuce Slovencima da odsednu u hotelu i cekaju Ponedeljak.
Kakvi smo jos nam i ide dobro.
 
Zato kazem da od Bugara nema nista,oni su mi pa jos na kubni.Oni su sada na nivou nasih devedesetih sto se kulture tice.Ako imas priliku da gledas onaj kanal balkanmedia ili slicno se zove ,pa pogledaj njihovu muziku i spotove.Kao da gledam pink iz 1994-te.
A kod nas bi i bilo bolje ali sto neko rece na jednoj temi:"ovde se vec godinama vrsi losa selekcija"
Oni koji imaju malo mozga i normalni su ili ovde trule i propadaju ili ko je talican pobegne odavde,dok ovi drugi seljacine i glupaci se uvaljuju na dobra mesta,puni su veza i sl.To je Srbija danas.
 
torrente_bg:
Zato kazem da od Bugara nema nista,oni su mi pa jos na kubni.Oni su sada na nivou nasih devedesetih sto se kulture tice.Ako imas priliku da gledas onaj kanal balkanmedia ili slicno se zove ,pa pogledaj njihovu muziku i spotove.Kao da gledam pink iz 1994-te.
A kod nas bi i bilo bolje ali sto neko rece na jednoj temi:"ovde se vec godinama vrsi losa selekcija"
Oni koji imaju malo mozga i normalni su ili ovde trule i propadaju ili ko je talican pobegne odavde,dok ovi drugi seljacine i glupaci se uvaljuju na dobra mesta,puni su veza i sl.To je Srbija danas.
Ne nepratim nasu stampu ni TV.mogao bih preko satelita ,ali mi nepada na pamet da gubim tako vreme.
 
sumnjivo lice:
@Torente
Evo brale pokusavam da izbunarim nesto oko posla koji bi moga da radim u dogledno vreme u srbiji,ali sve sto pronalazim na srpskom jeziku vezano je za Hrvatsku.Bilo koja privredna grana i nabavka opreme za istu u Hrvatskoj ima svoje stranice.Ovde u Srbiji mrak
A i tu je i tarazlika izmedju Hrvatske i nas.
I kod njih je naravno kriminal i korupcija.Mislim,svuda u svetu toga ima.
Medjutim njihovi rukovodioci sem sto gledaju malo i sebe da obezbede zaista gledaju da urade nesto i za Hrvatsku.To ovde slucaj nije.Iskljucivo se gleda kako da se napune dzepovi sebi i svojim kumovima a i to sto se kao uradi je kad se malo pogleda cista glupost da bi se narodu zamazale oci.
 
Fagypont:
Kada sam bio u Petrohemiji,diplomirani inženjer je izjavio: "Joj,kako bih rado prešao u Rumuniju...Jel' znate da tamo inženjeri moje struke imaju 3 puta veću platu od mene?".

Pa idi u Rumuniju.
Imao bi i ovde da manje kradu.Mogu da zamislim u NIS-u koji je sada drp.Pa to je strava.
Mislim da se buldozerima krade,ne lopatama.Jbg,treba iskoristiti jos ovo malo vremena dok ga ne prodaju.A sama prodaja ce biti kradja jezivih razmera.
Pa to ti je kao i u auto-industriji.Dacija sada pravi solidna kolica sa Renaultom dok zastava duva,a duva zbog lopova koji tamo pune svoje dzepove i normalno da niko normalan nece da saradjuje sa zastavom.Pa zar nije i Beko u zastavi bio neki ku-rac.Inace u Daciji (gledao prosle godine na tv-u) plata radnika je izmedju 200-300e ali treba uzeti u obzir i to da je Dacija sigurno u usponu i ima perspektivu.
 
Fagypont:
Uopšte neću da guknem toj spodobi koja me je juče čašćavala.. Vrlo dobro znate gde se nalazi jedina Petrohemija u Vojvodini (PENG;PEVG i uskoro PP).

sasvim slucajno, bas ta spodoba zna itekako dobro kako stoje sa platama u pomenutoj fabrici i kako se pare zaradjuju u istoj, kao i u NIS-u, jer su te dve fabrike kao nokat i meso.

Ova spodoba te nije iscascavala nego rekla istinu, jesi pametan ali i bezobrazan i to extra.Nije lepo da od ljudi pravis budale.
 
Lucca:
sasvim slucajno, bas ta spodoba zna itekako dobro kako stoje sa platama u pomenutoj fabrici i kako se pare zaradjuju u istoj, kao i u NIS-u, jer su te dve fabrike kao nokat i meso.

Vidiš,mi smo bili tamo sa osobom koja vam projektuje liniju za PP i savetuje kako da sklonite onaj krš na ulazu koji je nekad bio PVC a da ne pobijete pola grada.
Ako se nekad zaposlim tamo,potražiću te... :evil:
 

Back
Top