metali?!?!

W.A.S.P.

Poznat
Poruka
9.005
e ovako, imam jedno pitanje, cuo sam da svaki znak ima svoj metal,koji na ovaj ili onaJ nacin utice na njega ... ajde recimo ovako...
recimo da donosi srecu, e sad (lupam) ako sam ja skorpija i meni recimo zlato donosi srecu sta ce biti ako ja nosim neki drugi metal recimo srebro... da li to ima nekakvih efekata?
 
Ja sam o metalima nasla ovo:
OVAN-gvozdje koje se nosi u obliku amajlije
BIK-bakar u obliku narukvice
BLIZANCI-*ziva
RAK-srebro kao nakit i ukrasni predmeti za kucu
LAV-zlato u obliku lancica
DEVICA-merkurijum i srebro u obliku narukvice
VAGA-bakar u obliku narukvice
SKORPIJA-gvozdje i srebro
STRELAC-neobradjeni kalaj
JARAC-olovo
VODOLIJA-nikl,celik
RIBE-srebro
 
Jamacha:
mozda ovako :D jedina narukvica koja se meni ikada dopala je bila unikatno izradjena od olova, imala je zaista odredjenu tezinu i to je bio moj jedini cilj. razgledala sam i ranije narukvice ali me nerviralo sto ih sve izradjuju suplje iznutra i nekako naizgled su ok, ali kada ih uzmes u ruku vidis da nemaju specificnu tezinu koja odgovara izgledu i obradi, ili su od nekog aluminijuma i to tada gubi smisao... e kasnije su mi rekli, da bez obzira na znak u kom ste rodjeni ipak nije zdravo da se nosi metal (olovo) kao nakit jer ometa prirodne cikluse tela, osim ako je plemenit - tj, srebro ili belo zlato, zlato (koje licno ne volim zbog asc-a u raku - mnogo mi se zuti). bilo kakvi drugi materijali, npr. nakit od prirodnih bobica i semenja se najvise preporucuje, korali i slicno. iako postoji verovanje da nakit od kosti i rogova stiti od negativnih energija, ne zaboravite da nosite deo ubijene zivotinje na sebi pa mozda i mrvu neke suvisne karme time ugrozavate. zapravo, kao sto ne bih obukla krzno nekog lesa (ubijenog zeca i slicno) tako ne bih ni deo kljove slona ili nesto slicno stavila oko vrata... takodje ni plastika se ne preporucuje pa dolazimo do onog prirodnog i skromnog, prikladnog za svaki dan i bez preterivanja.
 
Pa i logicno je da su plemeniti metali najbolji, jer ne zovu de tek tako plemeniti, izdvajaju ih hemijske osobine. I ja mislim da ne treba nositi bilo sta sto sadrzi informaciju o ubijanju (krzno. slonovaca..)
 
Djotis govori o tome koji metali odgovaraju kojoj osobi a koji ne. Kaze se da osoba koja ima dobro postavljen Mesec ( Srebro) bi trebalo da ga nosi! Posebno ako taj Mesec u njegovom natalu vlada izuzetno bitnim poljima horoskopa: poljem zdravlja , uspeh itd. U svakom slucaju na taj nacin moze pogurati i popraviti odradjene dogadjaje zavisno od toga gde se Mesec nalazi i kojim poljem vlada - naravno. Ako je Mesec lose polozen izuzetno je stetno nositi srebro, posebno ako je povezan sa sektorom zdravlja itd, moze napraviti mnogo problema.

Za Sunce ( Zlato ) vazi isto. Morate pogledati koju pricu prica ta planeta, i biti svestan da pojacavati njeno delovanje znaci pojacavati i njene lose aspekte i samim tim pokretanje scenarija koji stvara taj aspekt!

Saturn vlada dragim i poludragim kamenjem ( posebno ako je u Vagi) i ako je dobro polozen valja odabrati neki kamen za koji se opet treba odluciti detaljnom analizom natalne karte.
Takodje kaze se da je uvek dobro nositi metal koji je pod dejstvom naseg Podznaka pre svega cak i ako je njegov vladar lose polozen , jer ce taj metal npr samo uzdici nasu kao licnos, i u svakom slucaju protezirati.

O ovome se dosta moze naci u knjigama Predraga Petkovica koje govore o karmickim uticajima i nacinu zastite, zatim lecenju prirodim metodama i zamenama energija!
 
Neptunijanka:
Djotis govori o tome koji metali odgovaraju kojoj osobi a koji ne. Kaze se da osoba koja ima dobro postavljen Mesec ( Srebro) bi trebalo da ga nosi! Posebno ako taj Mesec u njegovom natalu vlada izuzetno bitnim poljima horoskopa: poljem zdravlja , uspeh itd. U svakom slucaju na taj nacin moze pogurati i popraviti odradjene dogadjaje zavisno od toga gde se Mesec nalazi i kojim poljem vlada - naravno. Ako je Mesec lose polozen izuzetno je stetno nositi srebro, posebno ako je povezan sa sektorom zdravlja itd, moze napraviti mnogo problema.
Takodje kaze se da je uvek dobro nositi metal koji je pod dejstvom naseg Podznaka pre svega cak i ako je njegov vladar lose polozen , jer ce taj metal npr samo uzdici nasu kao licnos, i u svakom slucaju protezirati.
Dakle, ako sam u podznaku Rak, (ako mi je Mesec u Vodoliji u 8., da li je lose polozen?) znaci da mogu nositi srebro? Inace mnogo volim taj metal :-)
 
A ako je meni Mesec egzaltiran u Biku, vlada 10, nalazi se u 8, ali je ugrozen aspektima, da li bi srebro ojacalo Mesec i pomoglo mu da se odbrani od ostalih asp, ili bi pojacalo negativnu stranu tih asp?
 

Back
Top