pvezivanje sa televizorom

Dekica80

Zainteresovan član
Poruka
106
Ne mogu da ukljucim titl na tv-u a na monitoru imam. ne mogu da kontrolisem sliku n tv-u, ima neko iskustvo sa ovim graficka 6200, ffdshow codec. da li moze da se gleda film na tv-u a na kompu da igram igricu i kako da to uradim. pozdrav
 
imam jos jedan problem, kada snimim stranicu sa neta, nekada ne mogu posle da je otvorim, recimo stranice sa halo oglasa, snimim je kao htpm with image, i posle nece da je otvori, a usnimljena je, koji mi program fali?? pored snimljinih koji mogu da otvorim stoji znak opere, a pored ovih drugih stoji beli kvadrat??
 
imam jos jedan problem, kada snimim stranicu sa neta, nekada ne mogu posle da je otvorim, recimo stranice sa halo oglasa, snimim je kao htpm with image, i posle nece da je otvori, a usnimljena je, koji mi program fali?? pored snimljinih koji mogu da otvorim stoji znak opere, a pored ovih drugih stoji beli kvadrat??
 
Uspeo sam da resim sve probleme povezivanja kompa I tv-a.

Za pocetnike kao sto sam ja kratko uputsvo, ovo bi trebalo resiti sve vase probleme:

Za povezivanje kompa I tv-a kablom I podesavanje graficke kartice uputstvo imate na

http://www.weethet.nl/english/video_connect_pc2tv.php
http://www.weethet.nl/english/video_pc2tv_nvidia.php

Ja imam nvidia graficku karticu I ffdshow movie codec

Problemi koje sam imao su bili crno bela boja I pustanje titla na tv-u


Problem crno bele boje je bio u kablu, kada sam ga zamenio dobio sam boju, a na ffdshow komanda overlay controls ne sme biti stiklirana!! Podesavanja ffdshow-a vrsite misom, desnim klikom na ikonicu koja se nalazi kada pustite film dole pored sata… kada kliknete na ikonicu pojavice se puno pedesavanja I komandi, vecinu nemam pojma cemu sluzi I nisam ni dirao…


Problem titla resicete tako sto stiklirate takodje na ffdshow-u subtitles!!! Tada ce se pojaviti titl na tv-u. Povecanje fonta I menjanje boje uradite preko komande video decoder, isto preko ffdshow-a, nalazi se pri vrhu, pa tamo nadjite subtitle, font…


Problem povecanja slike na tv resicete opet preko ffdshow-a kada aktivirate resize&aspect, a opet preko video decoder pa nadjete ovu komandu pa tamo podesite kako vam odgovara…

Sto znaci da se sva podesavanja rade preko ffdshow!!! A ne preko bsplayera kako su mnogi po forumima pisali!!!

Ffdshow je movie codec
 

Back
Top