Izbor bicikla

haha pa gde od guma da bude laksi leba ti:lol:naravno da ce biti tezak ko zemlja kad su na njemu krsh delovi..a da od babe pravis devojku ne ide;)

Pa sta da radim sad?
Kad sam kupovala bicikl rekose mi da je super, da je neki lik putovao na more vozeci takav bicikl...po ceni je bio na sredini ni najjeftiniji ni najskuplji... sad cujem krs delovi?! Hm...:think:
 
Pa sta da radim sad?
Kad sam kupovala bicikl rekose mi da je super, da je neki lik putovao na more vozeci takav bicikl...po ceni je bio na sredini ni najjeftiniji ni najskuplji... sad cujem krs delovi?! Hm...:think:

Pa ebi ga uvek se treba raspitati kad se kupuje nesto sto treba da traje..mene nervira kad neko kupi i tv pa se kao hvali velicinom umesto stvarno da ne zali i uzme najbolje..to su stvari koje se ne kupuju na svake 2-3 godine..zasto ako moze da ti ostane unucima bukvalno..gore sam napisao podgrupe shimano opreme koje bi ti bile smernica..evo i goxy rece koja je poenta..da ne trcis svaki cas u servis i kupujes opet te iste delove koji ne garantuju ni kvalitet..ni izdrzljivost ni sigurnost..nista
XTR
Deore XT
LX
SLX
Deore
Alivio
Acera
Altus
Tourney
 
Majsotri nemaju pojma...Ja nedavno kupovao nove pedale puko neku dobru cifru za jedne ''garantovano'' dobre posle nedelju dana prsle kao da sam ih koristio 2-3 godine čak i gore...Jedan majstor kaže jedno drugi drugo,treći treće:eek:
 
Ma to su budale i shvati da oni ne ulazu u skupu opremu..retko ko osim planet bikea moze sebi da priusti kvantitet..mora da ima promet da bi imao dobru opremu na lageru..pedale oko 10e i nema glava da te boli
 
Ma ove su te cene ali ne valjaju...Neki aluminijum al izgleda imaju plastične delove baš krš...Imam utisak da sam kupio na ulici od nekog cige polovne da bi e bolje služile.
 
hehe pa onda je prevarant ono kad vidi da se ne razumes pa uvaljuje sta ima..ja sam ove wellgo platio 1000din pre dve godine i nema tu sta da se pokvari
wellgo-lu-937-pedal.jpg
 
Ja sam imao neke bzvz pa sam hteo da promenim kad sam vec uzimao full xt opremu..to je bilo cini mi se pre 4 god da te ne slazem i promenio sam samo zadnji tocak jer sam naleteo na rupu verovatno..znaci ono standardno sajle i gume sto odlazi..od ove opreme nema sta da rikne to je toliko izdrzljivo ja picim 50-60km dnevno pa i vise celo leto
 
Ma bre ja imo neke što sam stavio posle saobraćajne nesreće pre 3 godine a te koje su uništene su isto bile super i te kojima sam ih zamenio neka sitna lova trajale mi 3 godine bez problema ali počele da ''pucketaju'' i to samo leva pa ja kao da ih promenim...I kupim te nove a one posle 2 nedelje kao neke koje sam koristio 5 godina...
 
Te ****** kevu..pa idi kod tog vidi sta ti je prodo i nek ih dotegne..dal ih je podmazo mashcu..ne verujem da tako brzo odu a mene svakakav shum na bajsu nervira..ono nikakav krc nista ne trpim
 
Vozim MTB sa alivio - deore opremom. Preso sam sa njim oko 2500 km i super sam zadovoljan nije zucnuo. Mada stoji da nikad nisam vozio nista kvalitetnije pa ne mogu da uporedjujem.
Uglavnom vozim brda ali pretezno po asvaltu.
Sada zelim da kupim drumasa i prosle nedelje sam video Capriolo firebird i odmah sam se zapalio mada mislim da odnos cena -kvalitet nije povoljan. Kosta 59000 din.
Napred sora pozadi tiagra pogon triuvativ isoflow ram prelep..... molim za misljenje.
 
@Deena
Naravno da mozes skinuti tezinu bicikla ali(uvek to ali) je to u tvom slucaju neisplativo.
Stavi "poluslik" gume,napumpaj ih na dozvoljeni maksimum i voznja ce ti biti udobnija.

@TONOLAN
Ram je i meni prelep :)
Da li si nekad vozio drumasa? Vidim da si napisao da vozis brda,pa zelim da ti skrenem paznju da je drumas teze voziti,pogotovo na brdu.Pod "teze" mislim da je mtb stabilniji(konstrukcija rama,manji tockovi,sire gume) od drumasa + su kod drumasa veci tockovi,veci pogon i manja kaseta sto nam za rezultat daje "drumsku masinu za mucenje" :) Da ne pomislis da te odgovaram od drumasa(i sam vozim isti),samo ne zelim da tvoj entuzijazam za biciklizam splasne pogresnom investicijom...Znam nekoliko momaka sto su se vratili na mtb posle drumasa,neki zbog teskih prenosa a neki zbog udobnosti i stanja nasih puteva.
Po meni cena jeste previsoka za Firebird ali ne znam da li si cuo za onu da merak nema cenu ;)
Da li si zainteresovan samo za novo i samo za biciklo iz radnje?
Ako si prelomio za Firebird ostavicu ti kontakt radnje gde bi mozda mogao da ga dobijes nesto jeftinije.
 
Vozim MTB sa alivio - deore opremom. Preso sam sa njim oko 2500 km i super sam zadovoljan nije zucnuo. Mada stoji da nikad nisam vozio nista kvalitetnije pa ne mogu da uporedjujem.
Uglavnom vozim brda ali pretezno po asvaltu.
Sada zelim da kupim drumasa i prosle nedelje sam video Capriolo firebird i odmah sam se zapalio mada mislim da odnos cena -kvalitet nije povoljan. Kosta 59000 din.
Napred sora pozadi tiagra pogon triuvativ isoflow ram prelep..... molim za misljenje.

Isto sam godinama vozio losije klase shimana i bez preterivanja boljom grupom preporodio..sve to ide mnogo lakse i prijatnije..necujnije..udobnije..shifteri i shamaraljke ono poredjenje cepanja drva sekirom i motorna testera:lol:sto se drumasa tice to mi je bio prvi bajs davno i ne bih se vracao posle mtba kao sto nikad vise ne bih kupio nov bike..za te pare polovan sa 2 do 3 klase iznad delova bolje uzeti..moj ti je predlog da probas sa slikovima mtb
 
@TONOLAN
Ram je i meni prelep :)
Da li si nekad vozio drumasa? Vidim da si napisao da vozis brda,pa zelim da ti skrenem paznju da je drumas teze voziti,pogotovo na brdu.Pod "teze" mislim da je mtb stabilniji(konstrukcija rama,manji tockovi,sire gume) od drumasa + su kod drumasa veci tockovi,veci pogon i manja kaseta sto nam za rezultat daje "drumsku masinu za mucenje" :) Da ne pomislis da te odgovaram od drumasa(i sam vozim isti),samo ne zelim da tvoj entuzijazam za biciklizam splasne pogresnom investicijom...Znam nekoliko momaka sto su se vratili na mtb posle drumasa,neki zbog teskih prenosa a neki zbog udobnosti i stanja nasih puteva.
Po meni cena jeste previsoka za Firebird ali ne znam da li si cuo za onu da merak nema cenu ;)
Da li si zainteresovan samo za novo i samo za biciklo iz radnje?
Ako si prelomio za Firebird ostavicu ti kontakt radnje gde bi mozda mogao da ga dobijes nesto jeftinije.[/QUOTE]

Nikad nisam vozio drumasa. Slazem se i ja sam razmisljao o tome sto se tice prenosnih odnosa. Bas me cudi sto jedan takav bicikl koji je ipak namenjen amaterima, rekreativcima nije napravljen u tripleks varijanti (valjda se tako zove kad ima tri zupcanika napred). Kad kupujem kupujem novo mozda i gresim ali tako volim. Razmislicu jos malo. Hvala.
 
Isto sam godinama vozio losije klase shimana i bez preterivanja boljom grupom preporodio..sve to ide mnogo lakse i prijatnije..necujnije..udobnije..shifteri i shamaraljke ono poredjenje cepanja drva sekirom i motorna testera:lol:sto se drumasa tice to mi je bio prvi bajs davno i ne bih se vracao posle mtba kao sto nikad vise ne bih kupio nov bike..za te pare polovan sa 2 do 3 klase iznad delova bolje uzeti..moj ti je predlog da probas sa slikovima mtb
To sa slikovima je izgleda ipak najjevtinija i najefikasnija varijanta. Tako ce i biti na kraju. Bas me zanima da li cu povecati brzinu, stagniram vec duze vreme. Hvala.
 
Sa slikovima neces (osetno) primetiti razliku u brzini ali ce ti voznja po asfaltu biti udobnija. Nabavi pulsmetar i treniraj po zonama,tako ce ti trening biti kompletniji i doci ce do porasta kondicije a samim tim i brzine ce biti vece :)
Umesto tri sajbne mozes staviti vecu kasetu ili kompakt pogon.
Ne znam da li si razmisljao o sklapanju bicikla?
http://www.cikloberza.com/show.php?id=36283
 
Da sve je to moguće...I vibracije se prenose zvuk se ne može locirati...One stare pedale su mi bile nekako suviše '''brze'' i male ove su robusnije i teže se okreću što mi odgovara...Slične su gotovo iste kao one tvoje
 
Mozda neko moze da mi pomogne, imam bicikl capriolo new line manhattan, mislim da ima 50kg, to je moj utisak posto je jako tezak bajs.
Da li postoji neki nacin da se smanji tezina, recimo da se promene gume posto su prilicno siroke ili tako nesto...ako neko zna nesto ili ima neku ideju :worth:

haha pa gde od guma da bude laksi leba ti:lol:naravno da ce biti tezak ko zemlja kad su na njemu krsh delovi..a da od babe pravis devojku ne ide;)
Ljudi su menjali aluminijumsku sticnu ispod sica za karbonsku tako da sam svasta video. :D
Kad mi brat dozvoli ja vozim ovo. :)


Uploaded with ImageShack.us
 

Back
Top