Izreke i mudrosti

Мислим да отприлике овако гласи :

''Нио не трпи толико увреда, као слика у галерији'' - Пикасо

И још једна

''И спавање је вид критике, нарочито у позоришту'' - Шо
 
Jelena-bimba:p:
"... ni u doba postanka sveta nepravda nije bila velika. Ali, svaki novi covek ponesto je dodavao toj nepravdi, ubedjen da ne cini nista strasno, i vidite dokle smo stigli."

Koeljo

„... na čijem pultu ispred suvozačkog sica spazih potonju (e, da je sreće da je zadnja) Koeljovu mentalnu brljotinu.”

®
 
Oseticemo sta znaci toliko voleti tako prolazne. Uplasicemo se na trenutak sopstvene hrabrosti. Ali odmah cemo osetiti gordost zbog te svoje ljubavi i uvidecemo da je i prolaznost prividna.
Andric
 
Није изрека, ал' је зато мудрост:

"Све је тајна, пријатељу, у свему је божја тајна. У сваком дрвету, у свакој травци, налази се затворена та тајна. Кад пева птичица или кад звезде, све заједно, бљеште у ноћи -- све је то само тајна, једна иста тајна. А највећа је тајна у ономе што чека човекову душу на оном свету."

(Достојевски :D )
 
''Ако најбољи од свих могућих светова као жртву тражи сузу једног детета, не пристајем у њему да живим'' - Ф. М. Достојевски
 
Поздрављам све оне који ће се препознати :) у овим речима:

- Откуда то да је у паметна човека оно што је изразио много глупље него оно што је остало у њему?

- А, и ти понекад трпиш што мисао није нашла облик у речима! То је племенит бол, драги пријатељу, и имају га само изабрани. Глупак је увек задовољан оним што је рекао и, усто, увек каже више него што је потребно; воли да има залиху.

- Можда чиним рђаву ствар што сам сео да пишем: у души остаје бескрајно више од онога што се изрази речима. Ваша мисао, и кад је глупа, док је у вама унутра – увек је дубља, а речена – смешнија је и ружнија. Версилов ми је био рекао да сасвим обрнуто бива само код покварених људи.

(Достојевски, «Младић»)
 

Back
Top