Kako Srbija može pomoći Srbima na Kosovu?

Šta mislite o ideji da srpski pregovarački tim postavi uslov priznanja nezavisnosti u zamenu za ustavnu autonomiju srpskih područja i enklava. Medjunarodna zajednica bi to najverovatnije oberučke prihvatila i pritisla Albance da to prihvate. Zar ne bi to bio istinski patriotski čin umesto što preostale Srbe i dalje koriste kao žrtvenu jagnjad svoje politike i nagoveštavaju im nove seobe?
 
@Fagypot

Nema niko mudda u Srbiji da javno kaze da je Kosovo nezavisno,IAKO svi to vec znamo i pricamo imzedju sebe. A posebno Srbi koji su izbegli i oni koji su ostali na Kosovu. Pa oni sami vide da je Kosovo nezavisno,samo im fali jedno parce papira.
Svaki se politicar plasi da samo izgovori nezavisno Kosovo,pa makar odmah dobili ustavnu autonomiju.
Kostunica hoce po svaku cenu da se pregovori oduze do kraja sledece godine,da bi on u svaku sledecu izbornu kampanju mogao da udje kao neko ko nije dozvolio nezavisno Kosovo i kao neko ko nije izrucio Mladica i koga jos.
EU nije mutava pa da to ne vidi.
Zna da nece biti premijer u sledecoj vladi i onda ga boli uvo.Ali zato na osnovu ovoga sto sam rekao moze da dobije dosta glasova,jer mu je sada stranka pala na oko 8-9% sto mi je procenat iz devedesetih godina. A ako uspe da odugovlaci dovoljno dugo,moze sigurno da izvuce jos nekih 7-8%,na ime neizrucenja i "sacuvanog" Kosova.
Kakav luzer i karijerista. Strankas!
Na kraju ce Ameri i EU da prsne od silnog natezanja,raspise referendum na Kosovu ili samo da usvoje ustav,priznaju ih i kazu yebi te se.
Mislim nama Srbima da kazu "yebite se". :D:D
 
НиколаТ:
Срби на КиМ тврде да је најбољи начин да им помогну тиме да успију задржати КиМ у оквиру Србије јер по њиховим тврдњама ако дође до независности сви ће масовно да се иселе.

Како стоје ствари могућа су два сценариа:
1. Да до независности дође једнострано
2. Ако до тога не дође да се понови 17. март, само много гори.
Србија нема силу, а са Албанцима се не може осим силом. Србија не може да утиче да окупационе власти на Косову примене силу када је неопходно ради безбедности грађана.
Србија најбоље може да помогне тамошњем народу ако му обезбеди место на територији која није окупирана. За Север вероватно нешто може да се учини у случају сценарија два, у случају првог ништа - слажем се. Енклаве имају црну судбину.

Србија има одговорност сама пред собом, не пред грађанима који живе тамо, да не прихвати наметнуто решење. То је много већа ствар у историјским размерама. Арменци (погрешно се код нас каже Јермени) гледају своју свету планину Арарат у Турској која је над њима починила геноцид. Они тамо одлазе "туристички" и узимају земљу у ћупове и преносе код себе. Јер отаџбина је тамо где је срце. Али ако Србија сама одустане од своје тапије, губи право и на то. Онда је Косово изгубљено у свком смислу. Ако Србија не одустане, једног дана може повратити шта је силом одузето. Јевреји су се две хиљаде година поздрављали са "Догодине у Јерусалиму".
 
Duh Sekire:
Како стоје ствари могућа су два сценариа:
1. Да до независности дође једнострано


Србија има одговорност сама пред собом, не пред грађанима који живе тамо, да не прихвати наметнуто решење. То је много већа ствар у историјским размерама. Арменци (погрешно се код нас каже Јермени) гледају своју свету планину Арарат у Турској која је над њима починила геноцид. Они тамо одлазе "туристички" и узимају земљу у ћупове и преносе код себе.
[I]Tipicno demagosko razmisljanje laznih patriota uvaljenih u svoje fotelje po Srbiji ti zaboravljas da Kosovo nije samo imaginarna vzija o caru Lazaru i devet Jugovica nekakava mitoloska sveta zemlja Ararat i slicna sranja nego je to realan region gde neki ljudi zive ,rade ,umiru skoluju se isto kao i drugde u stvarnom svetu a ne desetercu medju tim ljudima ima i odredjen broj Srba kojima je tamo sve sto imaju i treba im pomoci da opoboljsaju svoj polozaj u svojim kucama a ne da im dajes cupove sa zemljom koji ce im **** cupovi ako ne mogu da zive u svojim kucama .[/I] Јер отаџбина је тамо где је срце. Али ако Србија сама одустане од своје тапије, губи право и на то. Онда је Косово изгубљено у свком смислу. Ако Србија не одустане, једног дана може повратити шта је силом одузето. Јевреји су се две хиљаде година поздрављали са "Догодине у Јерусалиму".
Najgori sui oni koji huskaju Srbe koji to ne zele da se isele sa Kosova kako bi oni na tome pravili politicke poene.
 
Светоличе, а зашто си приликом цитирања избацио из мог поста могућност да се понови 17. март?!?
Не уклапа ти се у визију "мултиетничког Косова", или???

И ја не заборављам људе. Треба им омогућити СВЕ ван привремено окупиране територије. За почетак да имају статус какав су имале избеглице из Босне и Хрватске и да се помогне на интеграцији у срединама где живе (или где ће доћи). Ова окупација може да потраје деценијама и вековима.
 
Па Србија са овим ставовима и оваквом политиком и не треба да постоји. У том правцу се и ради посао. Све се продаје странцима. Сад сам се баш сетио УС Стеел-а. Замислите за неких 20 година УС Србија
 
Videste li šta uradiše Plutonu, šta uradiše Sunčevom sistemu, Srbi moji!? Eeej, da Plutonu oduzmu status planete!? Kao mali mu prečnik, mala mu kubatura! I, videćete: ono što su uradili Plutonu u Pragu, to će uraditi Srbiji u Hagu! Ahtisari ili neko još gori, setiće se da je Srbiji mali prečnik, da joj je premala kvadratura te da zato ne može da bude država.

Kažem vam, zaista, srpski rode: kao što su Plutonu oduzeli planetarnost, tako će Srbiji oduzeti državnost. Inkvizitori globalizma počinju da pale na lomači i Sunčev sistem, a da neće da prožderu Srbiju!

Dragan Jovanović, Postekologija
 
Duh Sekire:
Светоличе, а зашто си приликом цитирања избацио из мог поста могућност да се понови 17. март?!?
Не уклапа ти се у визију "мултиетничког Косова", или???

И ја не заборављам људе. Треба им омогућити СВЕ ван привремено окупиране територије. За почетак да имају статус какав су имале избеглице из Босне и Хрватске и да се помогне на интеграцији у срединама где живе (или где ће доћи). Ова окупација може да потраје деценијама и вековима.

Ti misliš da najviše što Srbija može da učini jeste da im pomogne da budu "srećne izbeglice",tj. unapred predviđaš novi egzodus? I još smatraš da će oni čekati decenijama i vekovima da se vrate na Kosovo po tvojoj želji? Pa pogledaj,sada kada se može vraćati u Hrvatsku,više nema koga da se tamo vrati..Polovina onih koji su 1995. došli u koloni raselilo se od Kanade do Australije (zato što su u Srbiji imali SVE),a većina preostalih je stekla nešto u Srbiji,počela nove živote i Hrvatska ih više ne zanima osim ako mogu nešto svoje da prodaju.A prošlo je samo desetak godina...
Ne,ne misliš ti na ljude,jer za svoju familiju sigurno ne bi napravio program višedecenijskog čekanja nečega u kolektivnom smeštaju...
 
Sta treba da uradi Srbija?
Da ucutka MAS medije i da ne blebecu toliko o losim stvarima koje su se desile....
i da vlast prestane da prica kako tamo dole nema napretka od kako su dosle mirovne snage....jednostavno bi mogli malo i da pisu o lepim stvarima,jer siguran sam da ima lepih stvari ali da nasi novinari ne prepoznaju nista sto je lepo i nanjuse samo zlo....
A sta bi vlast mogla da uradi?
Mogla bi da kada razgovara sa predstavnicima ,velikanima Evrope da ne kaze ovako>"Srbima treba da se popravi stanje na Kosovu,i mi se zalazemo za to".....Svi narodi i nacionalne manjine su ljute zbog takvog stava nasih celnih ljudi,a zasto su kivni?....Pa zato sto smo na tom Kosovu mi manjina,i tamo zivi veliki broj Albanaca,Makedonaca i drugih....zar ne bi bili ti dogovori lepsi kada bi taj visokoobrazovani cicica rekao>"Mi se zalazemo za taj narod,to stanovnistvo koje zivi tamo bez obzira koje su veroispovesti i nacionalnosti,i mi zelimo da njima bude bolje,zelimo da imaju ljudska prava,el.energiju,vodu i razvijeniju infrastrukturu,to je minimum za normalniji zivot."Tako ce EU jedino pomoci tim ljudima,jer bi bilo nehumano da ne pomognu,a znate kako oni teze humanizmu...
To je jedini nacin da Kosovo ostane u sastavu Srbije.
Mada mislim da smo mi veliki krivci za to Kosovo,zasto?
Polovina novca ide u BG,nesto u Vojvodinu a u Kosovo se nije ni ulagalo ni upola koliko se sada ulaze npr.u Sabac,i onda ono srpsko stanovnistvo je prodavalo posede na Kosovu u zelji da se priblize centru,BG-u,i onda jedna srpska tradicionalna porodica koja voli svoj dom je ostala okruzena
sa tri strane albanskim domovima,koji su bili u podredjenijem polozaju u odnosu na nas....I sada neprijatno je posmatrati komsije koji su ipak toliko isti a toliko razlicitiji od vas,i moralo je nesto da podje po zlu,oni sada zele i tu jednu kucu i svog predsednika i svoju vlast i svoje prihode - Oni zele sve ono sto ovih godina nisu imali,i to zele na surov nacin,bar se nama to cini,i svaki dan se busamo u prsa i lazemo sami sebe jer Kosovo je davno prodato,i ne znam zasto bi se vise lagali, i ja jesam nacionalista i ne podnosim ih ali progutacu jos i to i stisavacu vatru da ne bi i Nis i Sandzak izgoreli,
a to bih i svima preporucio!
 
Plan o raspadu Yuge je postojao jos pre i no sto je bilo ko ovde mogao i da pomisli.San zapada je da stvori vojne baze na Balkanu.Naj pogodnije podrucje za to su BiH i Kosovo jer su tamo vecinsko stanovnistvo tikve bez korena, sa kojima je najlakse upravljati, nesredjeni medjuljudski odnosi, sukobi na polju vere i to je to.Zapad nam je montirao sankcije ubulio nas i sada manipulise kako hoce.Zapad ima novca i ima moc.Kroje istoriju kako hoce.
Ovaj lik koji je postavio temu nit je Srbin niti je iz Vojvodine 100%, jer niko ovde ni ne razmislja o odvajanju tako da je prica o R.Vojvodini suvisna.Lik je ovde da bi provocirao i perfidno stvarao jaz.Nepadajte u vtru na njegove postove
.
 

Back
Top