Sta znaci SOFA sporazum?

Postoji mogucnost incidenata,naravno.
Pa mi imamo incidente i sa nasom vojskom. Koliko se puta desilo da se nasa vojska pobije sa nekim u kafani ili nesto slicno.
No,sad skoro kada je onaj americki nosac aviona usidrio u Splitu,pa se procenjuje da je posada za dva dana potrosila oko 2 miliona dolara.Kafici,restorani,qrve...
E kamo srece da kod nas moze tako neko da dodje u neki grad,pa da posada za dva dana potrosi i 200 000 dolara.
 
Fagypont:
Upravo sam gledao opširniju priču o Tadiću i Kondolizi..Iako ih je lepo i utešno videti zajedno,

>>>>>očigledno je šta predstavlja današnja poseta Vašingtonu i ceo SOFA sporazum- ljubljenje patosa pred Amerikom i preklinjanje<<<<<

"sve,sve nam radite,samo da Kosovo ne ide". Ponižavanje očigledno nije ni uspelo s obzirom na saopštenje da su "pojedini krugovi veoma skloni nezavisnosti Kosova".Tužno je bilo gledati Tadića na kraju i slušati priču "iako nije upalilo,Amerika će uvek biti naš prijatelj".. To je verovatno bila i poslednja karta..

Ne znam da li SOFA sporazum štiti američke vojnike odgovornosti pred domaćim sudovima,zna li neko?


Tadic je ustvari otisao u Ameriku na raport - >>>... President Boris Tadic meets Wednesday with US National Security Advisor Stephen Hadley to explain to the Bush administration why Serbia opposes independence for Kosovo. ...<<< ( http://mensnewsdaily.com/2006/09/04/tadic-to-explain-serbias-position-on-kosovo-during-us-visit/ )

Zatim se sastao i sa Voinovicem:
>>>President Tadić and Senator Voinovich agreed that cooperation with the Hague Tribubal needs to be finalized, while Voinovich stressed it would greatly advance Serbian economy and allow for large foreign investments.<<< ( http://www.b92.net/eng/news/politics-article.php?yyyy=2006&mm=09&dd=07&nav_category=90&nav_id=36562 )

Da bi, potom, Voinovic izjavio sledece:
>>>Serbia can join NATO in 2008 if it hands over Mladic<<< ( http://www.makfax.com.mk/look/agenc...on=2&NrArticle=35742&NrIssue=132&NrSection=20 )

A ovde se vidi kako Maj. Gen. Zdravko Ponos "vidi" SOFA sporazum:
>>>Asked what the Serbs are asking the Pentagon for, Ponos promptly replied, “education.”<<<

I:
>>On Friday, Ponos will travel to Ohio to meet with its adjutant general, Maj. Gen. Gregory Wayt, and discuss the possibility of bringing some guardsmen to Serbia for a small exercise, he said.<<
( http://www.estripes.com/article.asp?section=104&article=39885 )

A ja se sve nesto plasim: zasto ce ti americki vojnici biti na teritoriji nase zemlje?... :(
 
.PLESsitnihDEMONA.:
Petre,a ti kao ne znas,a?
"E,pa hoce centrala da pogresi jednom,ali ne sto puta" :D:D
Okupacija covece! Okupirao nas je mrski neprijatelj,protiv koga smo se se borili sve ove godine i izvojevali VELICANSTVENU pobedu.
:D:D:D
a sto je najgore-cenim da je to samo pocetak jedne gore okupacije-duhovne!:idea:
hoce da nas otudje od nashe tradicije i vrednosti..misle,polako,lako ce posle...
pa jel vidish sta uradishe madjarima,poljacima...pa ukrajincima,gruzinima??!?
ili se i ti pravish blesav i zatvarash ochi pred problemom??
krece sa prolazom tenkova,a zavrsava se sa gej paradom
a060.gif
a060.gif
 
~Petar~:
a sto je najgore-cenim da je to samo pocetak jedne gore okupacije-duhovne!:idea:
hoce da nas otudje od nashe tradicije i vrednosti..misle,polako,lako ce posle...
pa jel vidish sta uradishe madjarima,poljacima...pa ukrajincima,gruzinima??!?
ili se i ti pravish blesav i zatvarash ochi pred problemom??
krece sa prolazom tenkova,a zavrsava se sa gej paradom
a060.gif
a060.gif

:lol: :lol: :lol:

Da znas da si pogodio sustinu!
A ja ne mogu da se obuzdam od smeha jer ti mislis da si samo provalio dobru foru! :lol: :lol: :lol:
 
~Petar~:
a sto je najgore-cenim da je to samo pocetak jedne gore okupacije-duhovne!:idea:
hoce da nas otudje od nashe tradicije i vrednosti..misle,polako,lako ce posle...
pa jel vidish sta uradishe madjarima,poljacima...pa ukrajincima,gruzinima??!?
ili se i ti pravish blesav i zatvarash ochi pred problemom??
krece sa prolazom tenkova,a zavrsava se sa gej paradom
a060.gif
a060.gif
Vala svaka ti je ka' u Njegosa! :D:D:D
Ja jos veceras osnivam opkret otpora.Tebi mogu da sredim da budes glavni covek politickog krila novog pokreta otpora mrskom okupatoru.
Pokret bi mogao da se zove "putu za Vladivostok".

:D:D
 
Silent Bob:
Znaci da nam Ameri daju da uvozimo njihove sofe po nizim carinskim stopama nego EU. Ako se budemo toga pridrzavali, uskoro cemo sav namestaj moci da uvozimo po nizim cenama iz SAD, nego iz EU...

stvarno su dobre i jeftine :D
ali moras da kupis sa foteljom u paru,
pa ti ispadne jos povoljnije,
ja mislim da je ovaj SOFA sporazum strasan!!! :lol:
 
.PLESsitnihDEMONA.:
Vala svaka ti je ka' u Njegosa! :D:D:D
Ja jos veceras osnivam opkret otpora.Tebi mogu da sredim da budes glavni covek politickog krila novog pokreta otpora mrskom okupatoru.
Pokret bi mogao da se zove "putu za Vladivostok".

:D:D
ni reci vishe:idea:
za sve detalje cemo preko pp-a,ima ovde raznih..a moderator vuche na tu stranu.
ideja je odlicna,ime primamljivo,osudjeni smo na uspeh..ili smrt

za vladivostok!:D
 
Ma,ja sam na Politici iz dosade.
U privatnom zivotu gotovo da sa ljudima i ne pricam o politici.
Ali ako je neka zayebancija u pitanju,tu sam uvek spreman. :D:D
Koliko puta se zayebavam i ovde na Politici,ali se to slabo kapira. Ovi na yebackim delovima foruma me bolje kapiraju. :D:D
Samo ti lepo pajki,svi smo mi evropejci...samo nas yebe blakanski kao prefix. :D:D
 
~Petar~:
ni reci vishe:idea:
za sve detalje cemo preko pp-a,ima ovde raznih..a moderator vuche na tu stranu.
ideja je odlicna,ime primamljivo,osudjeni smo na uspeh..ili smrt

za vladivostok!:D
Svima koji ti se budu javili,a ja ih ne znam,reci im da se meni uvek obrate shifrovanom recenicom.koja glasi: "Izvinite,da li ima jos voznih karata za Vladivostok u jednom pravcu"?
Tako cu ja da znam da su to nasi. ;)
 
.PLESsitnihDEMONA.:
Ako si tu zbog SF-a onda si na pravom mestu.
Cak i vise od toga.
Ovde ces saznadi razne stvari koje do sada u svetu niko nije znao,osim neki forumasha koji ovde dolaze.
Prepoznaces ih vec. :D:D

da ,znam,
neki kao da su odgledali slobin dnevnik iz '95 i dosli da nam kazu sta ima novo :shock:
a jednog takvog sam jutros morao ljudski da isprozivam,
ali ,npr. sa @surbel sam bio na istoj strani na temi ''liban''
 
Nisam se smucao po "Libanu",znas i sam da sam strucnjak za daleki istok. :D:D Tamo sam poznatiji kao Shong Mau,ako budes isao pozovi se na mene. :lol:
Inace,mogu da ti kazem da su neki trazili i set CDova sa dnevnicima iz 1998. i 1999. vrlo su inspirativni.

p.s. pa '95. nije ni postojao neki drugi dnevnik osim cobetovog :D:D
 

Back
Top