Stipendije i krediti???

ribolov

Početnik
Poruka
19
Hvala Bogu upisah fakultet. To je bio najlaksi deo posla a sad treba izdrzati te duge godine. E pa da ne bi bas bile one " gladne biblijiske" zanima me sta se radi za stipendije i kredite. Mislim da imam lepe uslove( tj. nemam uslova za normalan zivot) 8) pa mogu da ih dobijem.
 
Pa na budzetu sam. Pozdrav mojoj lepoj koleginici megi 8-) . Nisam ni ja vukovac ali mi je prosek iz srednje 39 i kusur. Sto se Idola tice ti imas konkurs za jedno mesecak dana, dobijas drzavnu stipendiju ali samo ako si u u prethodnoj godini bio/la odlican ucenik. Prosle godine je bila 3.000 mesecno a stigla je tek u martu. A do marta izbusi novu rupu na kaisu, oproban metod.
Ja ne znam kakva je fora za brucose. Koliko ja znam postoje i neki opstinski krediti ili stipendije koji su poprilicno mrsavi ali sve dobro dodje. Zna li neko kolike su drzavne stipendije prosle godine bile za studente.
 
Hey i mene intetersuje ova tema. Kako to da samo 20000 dinara mesecno. Ministar prosvete je izjavio da su stipendije od Fonda za mlade talente najmanje 5000 evra godisnje, tacnije od 5000 do 10000 evra godisnje, a to je mnogo vise. Videla sam na sajtu ministarstva prosvete da treba imati prosek najmanje 8.50 ali ne znam kako to ide za brucose. Ja sam upisala ove godine ekonomski fakultet u Beogradu, na budzetu sam i OSMA na rang listi od upisanih 1500 studenata.
 
Državni krediti i stipendije su bili 5100 dinara mesečno, ali oni krenu sa isplaćivanjem tek februara i daju ga na svaka dva meseca... Za narednu školsku biće valjda isti iznos.
Brucoši baš teško dobijaju kredit bez obzira na dobar uspeh u srednjoj. Uglavnom se gleda prosek primanja po članu porodice, i naravno mora biti baš nizak.

Inače, stipendiju fondacije za mlade talente ne mogu da dobiju brucoši, već samo studenti završnih godina studija.
 

Back
Top