hlamidije

Gost
tri meseca sam u vezi sa jednim tipom
zbog pojacanog sekreta uradila sam sve analize i utvrdjene su mi hlamidije trahomatis

posto sam cula da se nekad lecenje otegne interesuje me kakva su vasa iskustva naravno kao i sve ostalo vezano za ovu bakteriju
 
Anonymous:
tri meseca sam u vezi sa jednim tipom
zbog pojacanog sekreta uradila sam sve analize i utvrdjene su mi hlamidije trahomatis

posto sam cula da se nekad lecenje otegne interesuje me kakva su vasa iskustva naravno kao i sve ostalo vezano za ovu bakteriju
Cula sam da je dugo lecelje a nije ni malo pijarno, ali kazu 90% uspesno. Pa sa srecom!
 
Ma jeste malo duze lecenje ali u principu sa ovim novim lekovima je vrlo uspesno.Doduse nista od toga ako se oboje ne lece.Zato i decka kod doktora.
Pozdrav!
 
kao sto rekoh u naslovu, popila sam 2o dovicina , 7 hemomicina i kutiju vizirena i nista. Moj decko ima negativan rezultat a ja pozitivan. Kupila sam neke cajeve koji se piju dva meseca, naizmenicno, sa kapima i ne znam da li da idem ponovo da mi prepisu neke antibiotike.
 
jagodica:
koji su simptomi hlamidije? zuckastiji sekret? svrab? kako muskarci mogu da ga dobiju, osim sex kontaktom, a kako zene?
Uglavnom uporan sekret trece grupe,nema tu bas mnogo simptoma.
Chlamydia trachomatis se prenosi seksualnim putem i to je za taj tip hlamidije gotovo jedini moguci put prenosa.
 
marinaspi:
kao sto rekoh u naslovu, popila sam 2o dovicina , 7 hemomicina i kutiju vizirena i nista. Moj decko ima negativan rezultat a ja pozitivan. Kupila sam neke cajeve koji se piju dva meseca, naizmenicno, sa kapima i ne znam da li da idem ponovo da mi prepisu neke antibiotike.
Naravno,infekcija mora da se leci sve dok se ne izleci pa koliko god to dugo trajalo.
 
Dr, imas li ikakvu predstavu sta je meni? Ja imam POPRILICNO pojacani sekret vec vise od godinu ipo dana i kad god odem na pregled kod ginekologa ispada da je sve u redu. Nema bakterija, virusa, papa test negativan, 2. grupa sekreta. Zasto onda toliki sekret???
Inace imam jos jedan problem, a to je sto mi cesto "puca" koza na mestu gde je izvrsen rez prilikom porodjaja. Porodila sam se pre 6 godina, inace. I kad kazem da puca, ne pukne bukvalno pa da curi krv, ali je neverovatno osetljiva i nedozvoljava cesto nosenje tangi. I desava se da u toku seksa pukne, pa onda pecka par dana dok se nekako sama nezaleci. Ima li tome ikakve pomoci?
 
nisam doktor ali znam da kad ne mozes neceg da se resis onda to znaci da ti je pao imunitet.da nisi malokrvna? ili pod stalnim stresom? mozda je problem negde drugde a ispoljava se kroz ginekoloske probleme?

dr, nadam se da se nisam nalupetala!!! :lol:
 
anakin:
Kandida,gljivicna infekcija.
http://forum.krstarica.com/viewtopic.php?t=23254&highlight=vaginalna+kandidijaza
To je dosadna infekcija koja se uvek vraca kad god se imunitet narusi,medjutim treba ipak uraditi briseve(ne sekret nego bris)sa akcentom na sve bakterije i gljivice jer infekcija moze biti zamaskirana kandidom...znaci bakterijske vaginoze,hlamidija,mikoplazma ,ureaplazma...u mikrobioloskim laboratorijama,infekcija koja se stalno vraca treba da bude upozorenje da moze biti nesto drugo.
 
Anonymous:
Dr, imas li ikakvu predstavu sta je meni? Ja imam POPRILICNO pojacani sekret vec vise od godinu ipo dana i kad god odem na pregled kod ginekologa ispada da je sve u redu. Nema bakterija, virusa, papa test negativan, 2. grupa sekreta. Zasto onda toliki sekret???
Inace imam jos jedan problem, a to je sto mi cesto "puca" koza na mestu gde je izvrsen rez prilikom porodjaja. Porodila sam se pre 6 godina, inace. I kad kazem da puca, ne pukne bukvalno pa da curi krv, ali je neverovatno osetljiva i nedozvoljava cesto nosenje tangi. I desava se da u toku seksa pukne, pa onda pecka par dana dok se nekako sama nezaleci. Ima li tome ikakve pomoci?
Stvarno ne znam,tange i ovako i onako ne treba da nosite a sto se tice infekcija...pa posto sekret pregleda laborant,moj vam je savet da lepo uzmete pare odete u prvu mikrobiolosku laboratoriju i uradite sve moguce briseve ,na bakterije,gljivice,hlamidiju,mikoplazmu,ureaplazmu,trichomonas vaginalis...znaci direktno u mikrobioloskoj laboratoriji,to se ne radi u ginekoloskoj ordinaciji pa kad dobijete nalaze i sve bude u redu onda dalje razmisljati zasto puca koza...
 
Ma nije tako strasno,pomislice ljudi svasta.
Pa to je najcesca infekcija kod zena...ima i onih malo tezih oblika ali svaka infekcija je neprijatna :D ...
 
dr:
Ma nije tako strasno,pomislice ljudi svasta.
Pa to je najcesca infekcija kod zena...ima i onih malo tezih oblika ali svaka infekcija je neprijatna :D ...
hehe,kada bi radio sto i ja,ne bi tako mislio.. :roll: ali sve je to deo zivota-zato gledajte na sebe-higijena,kontrole redovne i nece vas boleti glava(i biraj te partnere-jer oni su u vecini slucajeva-veliki prenosioci svega i svacega :? )
 
VIŠE od godinu dana imala sam i 3 grupu i 6 grupu.Osećaj peckanja, bola u vagini,curkanja nikad neću zaboraviti.Nema vaginaleta koje nisam probala.I prešla sam na obične uloške sa vatom.Preporodila sam se.
 

Back
Top