Jarac i njegov odnos sa drugim znacima

drbob

Iskusan
Poruka
6.294
Kvalitet:Kardinalan
Element:Zemlja
Planeta:Saturn
Lične karakteristike:‚‚ja koristim‚‚,smisao,status
Odnosi:
ovan:veoma različiti a jednako tvrdoglavi,mogu doći do krupnih sukoba,gde ni fizičko razračunavanje nije isključeno.Odlični su saradnici,a na emotivnom planu bi bolje bilo da se - obilaze.Vezuju ih vrednoća i ambicija.

Imate li vi kakva saznanja?
 
drbob:
Kvalitet:Kardinalan
Element:Zemlja
Planeta:Saturn
Lične karakteristike:‚‚ja koristim‚‚,smisao,status
Odnosi:
ovan:veoma različiti a jednako tvrdoglavi,mogu doći do krupnih sukoba,gde ni fizičko razračunavanje nije isključeno.Odlični su saradnici,a na emotivnom planu bi bolje bilo da se - obilaze.Vezuju ih vrednoća i ambicija.

Imate li vi kakva saznanja?
ovako ja sam godinama u vezi sa jednim jarcem,a ja sam ovan,interesantno je u svemu,da su nam svi aspekti pokazivali kao sto si napisao da na emotivnom planu nema sanse,medjutim koliko god nam je strast drugacija,ovnovi su naravno ekspolozivni a jarcevi
su ponekad veliki hedonosti,pa samo treba napraviti balanas,i dati dovoljno prostora,to je moje iskustvo,ali u svakom slucaju veoma intresantna kombinacija,. :) :)
 
Ja sam u podznaku Jarac a i poznajem dosta Jarceva. Sto se tice odnosa sa Ovnovima-izazov je diskutovati sa njima,mada kad se rogovi ukrste........tesko da ce neko popustiti-svako ima svoje argumente. I jedni i drugi su ambiciozni i vrlo angazovani na poslu,ali im je pristup drugaciji...isti cilj-razlicita sredstva. Imam utisak da Ovan sve hoce odmah i sad a Jarac strpljivo ceka svoju priliku,i iako mu treba vise vremena-kad tad dodje na cilj.

Sto se emotivnih odnosa tice,ne znam ni jednu takvu kombinaciju,ali-sve je moguce.
 
Jarac - Vaga

Ja sam izlazila sa Jarcem ( ja sam zenska Vaga ) .

Jarcevi su jaki,odlucni,brzi,stedljivi(cak i za sebe)...licno...iako smo se medjusobno obozavali, trudili,jednostavno je puklo. :cry:
Momak je bezao od guzve, drustva, sto je meni smetalo.
Nekada je bio vrlo hladan nekada veoma vreo i to sve u naletima.

A i sve to mi je jos sveze.

Inace,vecina momaka koje znam su Jarcevi...a i nesto me privlace. :roll:
 
JARAC -- VAGA

Na zalost, ovo je jedna veoma neskladna kombinacija koja se u astroloskim krugovima ne preporucuje i to sa onim velikim "NE". Uostalom, kod Vas do izrazaja dolaze dve razlicite prirode, a to je ono sto se jasno uocava vec prilikom prvog susreta.

Ovo je kombinacija koja se retko pronalazi u prijateljskim odnosima, a jos redje u ljubavnim vezama. Ipak, ne treba zaboraviti da uz veliki napor i obostrano zalaganje postoji mala mogucnost za neki vid poslovne saradnje.

Osnovni problemi koji narusavaju Vas odnos i koji uslovljavaju neizbezan prekid proizilaze iz cinjenice da Vaga deluje suvise kolebljivo, neodlucno, nekonvencionalno, a zatim, problem je i u tome sto Vaga daje veliku prednost duhovnim, estetskim ili emotivnim kategorijama u odnosu na materijalne aspekte.

Sa druge strane, Jarac poseduje potpuno drugacije kriterijume, afinitete i stavove. On ume da bude veoma principijelan, konzervativan, uporan, hladan i neumoljiv. Jarac insistira na realnim stavovima, cvrsto nogama stoji na tlu i daje prednost materijalnim vrednostima.

Naravno, ukoliko postoji mogucnost neke kratkotrajne saradnje, Vaga obavezno treba da ispuni ulogu idejnog tvorca i narocito treba da upotrebi svoju kreativnost kako bi na jedan uspesan nacin sjajne ideje pretocila u materijalno opipljive rezultate. Na kraju, poruka za oboje glasi: nemojte ocekivati previse od ovakve kombinacije.


Ovako pišu na ASTROLOOKU..
 
~~~JARAC & VAGA~~~

Prvi susret Vage i Jarca je intenzivan, zbog njihovih dubokih razlikosti.
Jarac je organizovana individua i u nekim prilikama to moze privuci Vagu koja se upravo odmara izmedju hekticnih ljubavnih afera.
Vaga je dobar domacin za zabavu ljudi koje Jarac koristi za uspon u svojoj karijeri, i taj potez se jako postuje od strane tesko radeceg Jarca. Za neko vreme Vaga nece imati nista protiv ove situacije, sve dok ne pocne da se oseca vezana i sprecena, sa potrebom za uzbudjenjem koje ce joj zivot uciniti boljim.
U ovoj fazi Vaga moze postati razocarana svojom vezom s Jarcem. Vagu privlaci Jarceva sexualnost i njegova jaka ali mirna perzona, dok je Jarac ganut stilom i otmenoscu Vage. Sve to stvara jak magnetizam u zajednickoj postelji. Vaga je veoma sklona diskusiji ako je Jarac spreman da je snabde informacijama. Halapljivi mentalni
procesi Vage fasciniraju Jarca u prvo vreme, mada ta fascinacija zna i da opadne pod pritiskom konstantne
potrebe partnera u znaku Vage da debatira stvari koje ne vode direktno ka odluci. Ako Vaga ne misli da je
stabilna Jarceva priroda previse dosadna, postoje dobre sanse za uspeh ove veze i srecan brak. Jarac ce
pre vencanja biti mnogo vise liberalan sa svojim pogledima na sex pre braka, nego sto ce biti posle
vencanja - Vaga treba dobro proveriti svoju drustvenu okolinu, i uciniti je da se poklapa sa jarcevim
predstavama i stavovima, inace se u protivnom izlaze mnogim nelagodnim momentima. Jarac moze biti na
granici fanatizma, sto se tice financija, stdnje i planova za buducnost - u stanju je da se suzdrzi od malih i
velikih zadovoljstava da bi doprineo boljem financijskom balansu, koji u Jarcevim ocima simbolise
sigurnost. Vaga, koja izuzetno voli da trosi novac, imace velikih problema da razume taj Jarcev aspekt
stednje, a pogotovu da se povinuje Jarcevim financijalnim zakonima. Vaga ocekuje da partner svoju ljubav
verbalizuje, i ima potrebu za mnostvom ljubavnih deklaracija od strane partnera, da bi u to stvarno
poverovala. Jarac nazalost nije dobar u ljubavnim deklaracijama, i Vaga ce ga eventualno nabediti kako ne
ume da voli, kako je neosetljiv i hladnog srca... Jarcev odnos prema poslu ce isto proizvesti probleme u
vezi sa partnerom u znaku Vage, jer Vaga ce imati problema da mu skrene misli i paznju s posla na bilo sta
drugo. I Vaga i Jarac pripadaju kardinalnim znacima Zodijaka. Njihova zajednicka veza je zbog toga izazov za
oboje, i moraju se naviknuti na pregovaranja oko vlasti. Ni jedan ni drugi partner se ne predaje lako. Ako
uspeju da dodju do dogovora bez da zarate, njihova zajednicka veza je vredna pokusaja i zalaganja. U
poslovnim odnosuma Jarac nece biti u stanju da akceptira extravagantnost Vage i njene poglede na sustinu
vodjenja posla i financija, sem toga, licnosti ova dva horoskopska znaka su tako razlicite da nece imati
srece da se sloze po mnostvu pitanja - to ne bi bila dobra i preporucljiva poslovna saradnja.


Ovako pišu stranci..
 
Ja sam Rak i trebalo bi da se slazem sa Jarcevima, princip suprotnosti se privlace. Moram ipak da se slozim sa mnogim gore navedenim stvarima o njima.Moj bivsi decko, Jarac, je bio do besvesti stedljiv, na svaki dinar je pazio, tako da sam cesto pomislila da propusta mnoge lepe stvari u zivotu zbog te vecite stednje.A i sto se hladnoce tice i tu se moram sloziti, tesko je otopiti taj led, i nikad se ne zna sta misle a kamoli sta osecaju .
Vecita zagonetka,pa ko ima strpljenja i vremena, nek izvoli.
Ali generalno mislim da nisu losi ni zlonamerni, oni su jednostavno samo svoji i vecito nepromenljivi.
 
@ Psihologue

Hvala !

Znali smo oboje da veza mozda nece trajati,jer smo susta suprotnosti...trudili se iz svih snaga....ali sam svog jarca volela onakvog kakav je.

"Vagu privlaci Jarceva sexualnost i njegova jaka ali mirna perzona, dok je Jarac ganut stilom i otmenoscu Vage." Totalno tacno !!! ;)

Cak mislim da svi Jarcevi emituju neku svoju snagu i odlucnost. :)
 
Ma ja sam kao jedna Vaga u potpunosti razocarana komentarom Astrolook-a.
Jarac je savrsen za kompoziciju sa Vagom. Ona je mozda kolebljiva ali on zna kuda zeli i spokojno, strpljivo vodi ka tom cilju. Seksualnost je naravno u ovoj kombinaciji mnogo kvalitetnija nego sa "brljivim" Ovnom, jer je Saturn ne zaboravite egzaltiran u Jarcu pa svaka akcija ima strategiju a Vaga prema tome ima strahovito postovanje jer vidi ulozen trud, paznju koju dobija. Seksualnost je fenomenalna jer Vaga voli da se igra, Jarcu to pruza priliku da se maksimalno prepusti uzitku (sto sebi retko moze da priusti), i za neko vreme odlozi vrhunac. Za tako nesto mozda jos Ribe i Skorpioni imaju razumevanja. Jarac voli da planira, stiti i organizuje, pa ga Vaga opusta stavom da sve moze biti kako on pozeli.
Osim toga jasno je da se npr, Ovan i Rak ne mogu sloziti zbog debilitacije Marsa u znaku Raka, pa je i kombinacija svakog znaka kojim vlada Venera sa Ribama (znak u kom je egzaltirana Venera) sjajna, kao i Vage sa Jarcima (zbog egzaltacije Saturna u Vagi).
 
Blizanci:dva sveta.Vezuje ih intelekt i stalno istraživanje života i smrti.Emocionalno funkcionišu na različitim kolosecima,odakle i potpuno nerazumevanje na tom planu.Bolje će biti da ostanu prijatelji ili poslovni saradnici.


Rak:suprotnosti koje se privlače,mada i iritiraju.Jarac je hladan i suzdržan,Rak topao i -plačan.Treba im vremena da se prilagode.Na duže staze mogu živeti srećni i zadovoljni.Oboje su vredni,pa će srvoriti uslove za udoban život.


Lav:iako suštinski različiti,mogu se zavoleti.Oboje vole luksuzan život,mada Jarac . iza zatvorenih vrata,a Lav - na mondenskoj pozornici.Ako Jarac glavnu ulogu prepusti ponosnom Lavu,živeće srećni i zadovoljni dugi niz godina.


Devica:srodni i u svojoj nesigurnosti,mogu se uzajamno kinjiti.Svakome je potrebno više ljubavi nego što onaj drugi može da mu pruži.Ako prevaziđu prvu fazu zaljubljenosti i preteranih zahteva,ostatak života mogu provesti mirno.


Vaga:retko im se ukrštaju putevi,s obzirom na različitosti u svemu.Ako im se i desi da se sretnu,verovatno će ostati prijatelji.Kao par mogu uspeti jedino ako Vaga Jarca obasipa pažnjom i nežnostima,a diskretno švrlja sa strane. :-D
 
Poznajem dosta jarceva i muskih i zenskih. Bila sam u vezama sa dva jarca. Iskustvo mi pokazuje da ih treba zaobilaziti (bar ja kao dupli ovan, mada to misle i blizanci).
Mislim da im je glavna karakteristika da su materijalisti. Iako se trude da se predstave kao produhovljeni likovi, iskljucivo gledaju sopstveni interes i ucinili bi sve za vlastitu korist (najcesce materijalnu). Iskompleksirani su i cesto ljigavi. Ali mora se priznati da imaju snagu koja moze da parira ovnu.
Mnogi se slazu sa mnom da su jarcevi beskrupulozni i da zato cesto mogu povredjivati ljude oko sebe.
 
Ko vozi koze:
Mnogi se slazu sa mnom da su jarcevi beskrupulozni i da zato cesto mogu povredjivati ljude oko sebe.
posebno mogu povredjivati hronicno neozbiljne i neodgovorne Blizance :)
i ne parira on Ovnu jer je od njega jaci - Mars je u sedistu u Ovnu, a u Jarcu je u egzaltaciji. mozemo reci - nijedan vojnik ne zeli da dozivotno ostane na tom niskom nivou vec da napreduje i postane general - Jarac
 
Škorpija:u sukobu su od prvog dana.Oboje su posesivni i ljubomorni i lako zapadaju u krug sado-mazohističkih igara.Nekada ove igre potraju i čitav život,jer ne mogu jedno bez drugog.Vezuje ih seks kao zamena za potisnute emocije.

Strelac:suprotnosti koje su jedna drugoj potrbne.Jarac smiruje Strelca,dok on u život Jarca unosi živost.Često jedno drugom idu na nerve,ali se vole.U suštini unose ravnotežu u život onog drugog,čak i kada toga nisu svesni.

Jarac:oboje u svom mraku,teško mogu i da se ugledaju.Moguća su prijateljstva,ali ne i ljubav.Jednostavno,bilo bi im užasno dosadno.I jedan i drugi teže za drugačijim temperamentom i osobom koja može da im pruži više od jednog Jarca.
 
Mady:
posebno mogu povredjivati hronicno neozbiljne i neodgovorne Blizance :)
i ne parira on Ovnu jer je od njega jaci - Mars je u sedistu u Ovnu, a u Jarcu je u egzaltaciji. mozemo reci - nijedan vojnik ne zeli da dozivotno ostane na tom niskom nivou vec da napreduje i postane general - Jarac

Ne moze jarac da bude jaci od ovna, jer mu je vladalac saturn koji ga sputava, koci, opominje, zaustavlja. I tako jadni jarac ostaje celog zivota deprimiran i frustriran, jer u zelji za akcijom mora da stane tuzan i ocajan. Jedina vrlina mu je sto je ambiciozan, mada mu ni to nije prava vrlina jer je bolesno ambiciozan tj. obicno na racun drugih. Moze da istraje, ali su mu namere obicno sebicne i koristoljubive. Tu se sustinski razlikuje od vedrog i dobrocudnog ovna koji ima uvek ciste i dobre namere, a za ostvarenje svojih ciljeva koristi iskljucivo sopstvene snage.

Tako da depresivni jarac moze samo da prati ovna i da mu bude zahvalan ako ovaj hoce da ga vodi za sobom!!!


A sto se tice blizanaca i jarceva, znam da su blizanci razocarani jarcevima i da ih smatraju ljigavim manipulatorima koji cak i emotivno iskoriscavaju druge. Pored toga, i vodolije i vage su mi se zalile na jarceve.
 
Jamacha:


Izvinjavam se svim jarcevima koje sam uvredila!
Ovo sto sam pisala o jarcevima su moji utisci iz sopstvenog iskustva. :-)
Tema je i predvidjena za prenosenje nasih iskustava iz zivota.
Prema tome, jarcevi, sta da vam radim!!! :razz: :razz: :razz: :razz:
Ako ste se prepoznali u mojim postovima, to samo znaci da treba da se menjate!!!
 
Ko vozi koze:
... od vedrog i dobrocudnog ovna koji ima uvek ciste i dobre namere, a za ostvarenje svojih ciljeva koristi iskljucivo sopstvene snage.
... od hvalisavog i nadobudnog ovna :)

Ko vozi koze:
A sto se tice blizanaca i jarceva, znam da su blizanci razocarani jarcevima i da ih smatraju ljigavim manipulatorima koji cak i emotivno iskoriscavaju druge. Pored toga, i vodolije i vage su mi se zalile na jarceve.
ma to su neki slabasni primerci vage a vodolije inace imaju sasvim raznoliko poimanje zivota pa im jarac ne moze biti srodan nit' razumljiv.
 

Back
Top