Krstarenje Savom i Dunavom - jel isao neko?

ivana bg

Aktivan član
Poruka
1.491
Jedan brodic polazi svakog dana ispred SC 25.maj u 19 h, karta je 250 din, traje 1,5 h. Mali, simpatican brodic, mozes nesto i da pojedes/popijes za male pare, a ujedno u toj jednoj voznji vidis sa brodica i BG danju i nocu (jer bas pred kraj voznje pocinje da pada mrak). Lep i jeftin nacin da se provede popodne i vece.

Druga dva su kod hotela Jugoslavija, tj. izmedju hotela i Usca i za nocno krstarenje su.
Jedan je veci, na dva nivoa, brod restoran, voznja traje od 21 - 01h, 300 din., ali ne znam koliko je hasanje.
Drugi je manji, 1 nivo, brod - diskoteka, od 20-23 h, 300 din. i planiram da se ovih dana provozam njime. Pre dve god. sam isla onim sa 25. maja.

Jel isao neko na ova krtstarenja? Kako vam se cini?
Ja mislim da je bas dobra ideja, grad moze da se vidi iz druge perspektive, a usput se prijatno provede vece (ukoliko ne patis od morske bolesti, ili cega vec....)
 
to je nešto novo, ne?! baš sam neinformisana!!!
ja sam bila na nekom brodiću koji polazi sa 25. maja ali oko 5! nije loše...vožnja traje oko sat vremena i ako si u lepom društvu može biti veoma zanimljivo i romantično! mada bih vam preporučila da se dobro obučete, mislim da nema te ljubavi koja bi vas zaštitila od vetra!
dobra ti je ideja to noćno krstarenje...mislim da ću se ukoliko sledeće nedelje raspitati i možda nacrtati na njemu (čim prođe ispit)...pa ti javim kako je bilo!

;) :)
 
Znam, kako ne bih znao, pa drajvuje ga moj drugar.. I ja imam ćagu za kapetana od ladju.. al' ladju više nemam, davno sam je prod'o.. I da dodam: da stvarno je lepo, u svako doba dana, a naročito noćom..
a096.gif
 
BEOGRAD SA REKA
brod KOVIN
redovni program razgledanje Beograda
sa Dunava i Save


Maršruta: Savsko pristanište, mostovi na Savi, Beogradski sajam, Ada Ciganlija, Muzej savremene umetnosti, ušće Save u Dunav, Veliko ratno ostrvo, Panorama Zemuna, SRC "25. maj", Beogradska tvrđava, Saborna crkva, Savsko pristanište.

Polazak: Savsko pristanište ispod Brankovog mosta

Kapacitet broda: 60 komercijalnih mesta

Redovni program, 90 min, polasci:
- ponedeljak, utorak, sreda, četvrtak i petak u 18.00
- subota i nedelja u 18.00 i 20.00

Obavezan je dolazak na pristan 15 min pre polaska broda.

Cene karata:
- Deca do 6 godina - besplatno
- Deca od 6 do 14 godina - 150 din
- Odrasli - 300 din

Specijalne grupe u vanrednim terminima, sa stručnim vodičima za sva govorna područja:
- Zakup broda 90 min - 13.000 din

Specijalni programi, zakup broda po satu - 7000 din:
- Venčanja na brodu
- Rođendanske proslave
- Zabave uz muzičku animaciju

KRSTARENJE DO VINČE
Poseta arheološkom nalazištu i muzeju
vinčanske kulture stare 7000 godina

Polazak broda KOVIN iz Savskog pristaništa u 9 časova.
Plovidba pored Kalemegdana, SRC ”25. maj”, Pančevačkog mosta, Višnjice, Bele stene, Pančeva do Vinče.
Poseta lokalitetu i muzeju ”Vinčanske kulture”, uz stručno voćstvo kustosa muzeja.
Ručak na splavu – restoranu.
Povratak brodom za Beograd.
Dolazak u Beograd oko 17 časova.

Polasci svake subote.

Cena: 1.600 dinara po osobi.
U cenu je uračunato: plovidba brodom, ulaznica za muzej, ručak

INFORMACIJE: +381 11 610-308; +381 63 345-968


Nadam se da će ti ovo pomoći.
 
informacije se mogu dobiti na http://www.tob.co.yu/srpski/slobodno/razgleda/brod.html


Turistički brodovi




RAZGLEDANJE TURISTIČKIM BRODOM "BEOGRAD"

Turistička organizacija Beograda od 15. maja do 15. oktobra organizuje razgledanje Beograda brodom sa Dunava i Save - program "Beograd sa reka", redovna vožnja u pratnji stručnog vodiča.

Maršruta: Hotel "Jugoslavija", Veliko ratno ostrvo, SRC "25. maj", Beogradska tvrđava, Saborna crkva, savski mostovi, Čukarički rukavac, Ada Ciganlija, Muzej savremene umetnosti, Hotel "Jugoslavija"

Polazak: kej kod Hotela "Jugoslavija"

Kapacitet broda: 60 komercijalnih mesta (31 mesto u zatvorenom i 29 mesta na otvorenom delu broda).

Redovni program, 90 min, uz pratnju vodiča TOB, polasci:
- utorak, sreda, četvrtak i petak u 18.00
- subota i nedelja u 16.00 i 18.00
- ponedeljak - slobodan dan

Obavezan je dolazak na pristan 20 min pre polaska broda.

Cene karata:
- Deca do 6 godina - besplatno
- Deca od 6 do 14 godina - 200 din
- Odrasli - 400 din
- Studenti sa "Easy travel card", "Euro26" i sl. imaju popust 50% - 200 din

Specijalne grupe u vanrednim terminima, sa stručnim vodičima sa svih govornih područja:
- Zakup broda 90 min - 15.000 din

Specijalni programi, zakup broda po satu - 9000 din:
- Venčanja na brodu (max 25 osoba)
- Rođendanske proslave (max 30-35 osoba)
- Zabave uz muzičku animaciju (max 30-35 osoba)

Povlašćene grupe: 60 min. uz pratnju stručnog vodiča (min 20 osoba)
- Penzioneri, predškolski i školski uzrast - 200 din
 
Ja sam isla na obe ture poslom... Ova po Bg tj razgledanje bg sa reka mi je bila smor, a ova do Vince mi je bila super...Pogotovu sto je Vinca jako interesantna a nikad ne bi sama otisla da je vidim, onako da sednem u kola pa da odem...Uz to u Vinci valjda ima i rucak pa to dodje ko celodnevni izlet..
 
Vreme su verovatno pomerili, zato sto je sve hladnije, uvece narocito. Ja sam isla jedan dan kad je jos bilo toplo i krenuo je oko 18 - 18:30 (mislim na taj, mali, drveni, dzaba klopa, sa 25. maja).
A voznja traje nekih sat i po.
Ali koga zanima, da ne bi bilo vise ispaljivanja, evo vam broj turist. organizacije bgd-a, pa prvo proverite - 011 32 48 404 , a za brodice koji krecu od hotela Jugoslavija - 064 825 11 03 (lik se zove Dejan), mada mogu i ovi u tur.org. da vam kazu, ali ovo je direktno, covek koji organizuje.
 
ivana bg:
Vreme su verovatno pomerili, zato sto je sve hladnije, uvece narocito. Ja sam isla jedan dan kad je jos bilo toplo i krenuo je oko 18 - 18:30 (mislim na taj, mali, drveni, dzaba klopa, sa 25. maja).
A voznja traje nekih sat i po.
Ali koga zanima, da ne bi bilo vise ispaljivanja, evo vam broj turist. organizacije bgd-a, pa prvo proverite - 011 32 48 404 , a za brodice koji krecu od hotela Jugoslavija - 064 825 11 03 (lik se zove Dejan), mada mogu i ovi u tur.org. da vam kazu, ali ovo je direktno, covek koji organizuje.

:) OTlično! Thanx!
 

Back
Top