BEOGRADSKI ZOO VRT

shaddow

Iskusan
Poruka
5.155
Pre neki dan bio sam u zološkom vrtu. Nažalost, veliki broj životinja bio je zatvoren u svojim kućicama, ali ipak sam uspeo da napravim nekoliko sličica.
Bilo bi lepo da ovde iznosite svoja zapažanja u vezi sa beogradskim zološkim vrtom, a ukoliko imate i neke slike, bilo bi super da ih ubacite.

Dakle, BGD ZOO VRT u slici i reči. :D

01092006036fu8.jpg
 
Nema zahebavanja za divljinom.


SYDNEY - Steve Irwin, istraživač australske divljine, koji je postao poznat u cijelom svijetu po načinu na koji je predstavljao opasnu stranu svog kontinenta, poginuo je u nesreći na moru uz sjeveroistočnu obalu Australije, objavili su u ponedjeljak lokalni mediji.

Irwina (44), autora popularne televizijske emisije "Lovac na krokodile", ubila je raža koja mu je žalcem na vrhu svog repa probila prsa dok je snimao dokumentarac o podvodnom životu u luci Douglas.

Irwin je privukao pozornost cijelog svijeta zbog svojih vratolomija, ali i osudu 2004. godine kada je u svom zoološkom vrtu u Australiji dok je hranio krokodila držao u rukama svoju devetomjesečnu kćer.
 
Obersturmfuehrer:
.....zivotinje u kavezima, slikane preko resetke..u zicama......

Jeste bez veze i tužno, veoma tužno kada vidiš životinje u kavezima. Pogotovo u ovakvim kavezima. Pa tigar je bačen u beton prečnika par metara. Čak ne može ni da potrči, a nema ni trunke trave. Da li to baš mora tako?

Mada i ove slike životinja u rešetkama šalju neku poruku, zar ne?
 
shaddow:
Jeste bez veze i tužno, veoma tužno kada vidiš životinje u kavezima. Pogotovo u ovakvim kavezima. Pa tigar je bačen u beton prečnika par metara. Čak ne može ni da potrči, a nema ni trunke trave. Da li to baš mora tako?

Mada i ove slike životinja u rešetkama šalju neku poruku, zar ne?

da, ali to nikako nije poruka "gledajte, al je sarolik i raznovrstan ovaj svet"...
mislim, odem tamo, kad ono vuk u kavezu...ajde bre, ne ide to tako...
ako hoces da vidis konja, iscimaj se do neke ergele sta ja znam, ako hoces da vidis zabu, zagazi malo u mocvari...
ne moze sve na izvolte...
 
E nemam fotke, ali sam volontirala u Vrtu, tako da znam odlicno kakvi su uslovi. Jeste da bi to sve moglo biti mnoooogooooo bolje, ali, hvala bogu, ima tamo ljudi kojima se ceo zivot vrti oko tih zivotinja, mada, na zalost, ne mogu ni oni mnogo da ucine sto se tice nekog prosirenja prostora ili premestaja na drugu lokaciju.
 

Back
Top