LJUBITELJI VIOLINE...I SL.

Ja zelim da zapocnem sa ucenjem violine, pa me zanima dosta toga. Ko daje casove? Koliko casovi kostaju? Gde preporucujete da kupim violinu? Na trzistu su, koliko znam, kineske cija cena nije previsoka, ali im mnogi osporavaju kvalitet. Sta vi mislite o tome?
 
De Mirel:
Ja zelim da zapocnem sa ucenjem violine, pa me zanima dosta toga. Ko daje casove? Koliko casovi kostaju? Gde preporucujete da kupim violinu? Na trzistu su, koliko znam, kineske cija cena nije previsoka, ali im mnogi osporavaju kvalitet. Sta vi mislite o tome?
Lepo je to ... samo da li je kasno ili ... koliko imas godina, odakle si? Ja sviram od sedme godine.Uglavnom se i pocinje rano, od malih nogu... kasnije... tesko da moze da se nauci...mada ne kazem... ko je uporan...svasta je moguce... :)
 
Ja imam 22 godine.Sviram od osme. Bilo je tesko, lakse jeste od malih nogu poceti,ne kazem da ni sada nije nemoguce samo treba imati jaku volju i zelju,vremena i zivaca za sve to...Ja nisam profesionalac, zavrsila sam samo nizu skolu ali i dalje sviram po KUD-ovima, putujem i super mi je...nemam neki osecaj manje vrednosti zbog ne zavrsene srednje skole....zadovoljna sam sobom i ovako...ako nista drugo nikada ne bi videla od sveta to sto sam videla do sada...tako da pokusaj,nadji nekoga da te poducava, budi istrajan u tome i bice super , isplatice se sigurno ako budes imao vremena...ma znas sta sve ... da se ne ponavljam...
P.S. A, inace odakle si? Mislim ima li ikakve sanse da nadje snekog da te uci i tako to...?
 
Zivot na Marsu?:
sviram... svirao sam gitaru 3 godine, pa sam sada presao na kontrabas i super mi ide... sviram i sa gudalom i pizzicato
Super je to. Odkud takav prelaz sa gitare na kontrabas? Kako te je to zainteresalo? Ja sam probala gitaru, krenulo je fino, ali iskreno nisam imala zivaca za to , a ni nesto preterano puno vremena...Lakse mi je sve to padalo kad sam bila mladja... :) Pa koliko imas godina ako si od skoro poceo da sviras i kontrabas?
 
Ljubica Vujanic:
Ja imam 22 godine.Sviram od osme. Bilo je tesko, lakse jeste od malih nogu poceti,ne kazem da ni sada nije nemoguce samo treba imati jaku volju i zelju,vremena i zivaca za sve to...Ja nisam profesionalac, zavrsila sam samo nizu skolu ali i dalje sviram po KUD-ovima, putujem i super mi je...nemam neki osecaj manje vrednosti zbog ne zavrsene srednje skole....zadovoljna sam sobom i ovako...ako nista drugo nikada ne bi videla od sveta to sto sam videla do sada...tako da pokusaj,nadji nekoga da te poducava, budi istrajan u tome i bice super , isplatice se sigurno ako budes imao vremena...ma znas sta sve ... da se ne ponavljam...
P.S. A, inace odakle si? Mislim ima li ikakve sanse da nadje snekog da te uci i tako to...?
Ja sam iz Beograda. Bio sam kod jednog profesora koji je trazio 15 EUR za dvocas, a jedan student mi je rekao slicnu cenu. Ja ipak mislim da negde mogu pronaci i jeftinije casove. Zanimame, sta mislis, da li bi bilo dovoljno da uzimam samo povremeno casove, a da se baziram na "auto-ucenje" ili bih ipak morao na redovne casove? I sta je najbitnije nauciti u pocetku? Drzanje, polozaje...? I imas li neku literaturu prilagodjenu mom statusu?
 
Imam koje kakvih nota i notica...za pocetak mozda na kraj sela zuta kuca?Ma salim se... morao bi na pocetku uzimati redovno casove, ipak sam pocetak je jako bitan. Mora ti neko ko zna ukazati na drzanje, nauciti te za pocetak prvu poziciju na violini pa kasnije sve ostale...a i moras jako dobro poznavati note, stepene, polustepene... tj. da te neko makar malo poduci solfedju i teoriji.Bice tesko...ali ako bas zelis, imas sluha, mogucnoti ti nagrni na rad pa ces vremenom videti isplati li se ili ne... nadji nekoj ko je na akademiji ili makar da je zavrsio srednju da ti pomogne na pocetku a kasnije kada ti se sav taj pocetak malo slegne sam ces moci da ocenis da li ti i koliko trebaju casovi ili ne trebaju... A literatura pa nemam pojma... sta da ti i dam ... decije pesmice su za pocetnike , skale i tako , mada malo je to smesno (ali je tako) da ti sa 21 godinom sviras pesmice...na znam sta konkretno da ti kazem osim da se posavetujes sa nekim profesorom i da nadjes nekog ko bi mogao i hteo da te poducava...probaj mozda nekog da nadjes po Kulturno umetnickim drustvima....na tim mestima ima puno ljudi koji sviraju i bez skole ili samo sa osnovnom, kao ja .. ali ja eto i dalje sviram jer volim violinu, volim da putujem, drustvo...a i zasto ne bi iskoristila tolike godine rada...pa jel?
 
Da, znam da je dosta teze nego sto sam mislio na pocetku. Pokusao sam pravilno da je drzim, da nesto odsviram i zaista nije lako. Mora se obratiti paznja mnogo faktora. Gledao sam i taj udzbenik za pocetnike i tu si upravu. To su bas decije pesmice, o zeki, medi i sl. Bas sam te zato i pitao za neku drugu literaturu!? I reci mi, gde si kupila violinu i imas li neko misljenje o ovim najjeftinijim od po 8.000-10.000 din.?
 
Ja sam kupila rucni rad od Gutvajn Adama tj od njegovog sina koji je nasledio i tada mu je bila neka frka za pare pa sam je dobila dosta povoljno,a naravno kupljena je kad sam i dorasla ya celu violinu...ko ima para da svaki cas kupuje kako raste violine do tada sam vezbala na skolskoj.Atebi za pocetak ne treba nista posebno jer nemas pojma da li ces ostati uporan ili ne , lako je kasnije jeftinu violinu prodati ili je obesiti na zid kao uspomenu i posle kupiti bolju, naravno ako ne odustanes. Tako da ja mislim da ti za pocetak ne treba nista bolje od neke skolske varijante violine, ali pazi da nije bas neka losa do bola...da te ne bi usi bolele....A za udzbenik stvarno ne znam sta da ti preporucim...kao sto sam ti vec pisala, nadji nekog profesora ili sl. za pocetak da ti da osnovu...drzanje, citanje i sve te sitnice bez kojih bukvalno ne mozes...pa ako treba od kuca, maca i meca... neka bude onda tako...pa pokazi se , pa ih nece vise biti...nego ces preci naravno na nesto ozbiljnije od kuca,maca...
 
Ja nisam gledao taj film. O cemu govori? Mora da je za violiniste :)?!
Ljubice, naravno da cu te obavestavati. Sada spremam neki ispit, pa ne mogu da posvetim dovoljno vremena mojim interesovanjima, ali ipak sam nabavio za pocetak "Solfedjo za prvi razred"...
Imas li mozda MSN? Mozes da mi ostavisadresu u privatnoj poruci. Tako bih te lakse "ulovio" na netu. I reci mi koja ti je pesma omiljena kada je violina u pitanju...?
 
De Mirel:
Ja nisam gledao taj film. O cemu govori? Mora da je za violiniste :)?!
Ljubice, naravno da cu te obavestavati. Sada spremam neki ispit, pa ne mogu da posvetim dovoljno vremena mojim interesovanjima, ali ipak sam nabavio za pocetak "Solfedjo za prvi razred"...
Imas li mozda MSN? Mozes da mi ostavisadresu u privatnoj poruci. Tako bih te lakse "ulovio" na netu. I reci mi koja ti je pesma omiljena kada je violina u pitanju...?
E ja sam gledala film ...ali ne od pocetka ... steta...nikad da ga uhvatim od pocetka kad ga puste ... ma moracu da ga nabavim vec negde ... E ostavicu ti imail u privatnoj poruci. A omiljena pesma ... pa i nemam je ... a sto se tice sta volim da slusam od klasike ... ma ok je sve samo da ne smara jako ... a najvise volim Vanessu Mae... ona mi dodje kao neki idol... ;)
 
ja sam ljubitelj violine :) i gledala sam taj film, ali nisam stigla do kraja da ga odgledam. znam iz price kraj i vrlo je cudan, mada zanimljiv film. a jel ima neki sajt za note ali ne samo klasicne muzike, vec mozda i neke rock, naravno gde se upotrebljava violina... :?:
 
ja sviram violinu od moje 7-me godine,isla sam u muzicku skolu i zavrsila sam osnovnu i nisam nastavila dalje zbog bzvz necega,sad idem u gimnaziju,druga sam godina,ali ipak u slobodno vreme uzmem i sviram violinu,talentovana sam i imam dobar glas,pevam i u horu,igram folklor i volim muziku,a violina mi je prirasla za srce..inace na pocetku je nisam volela a ni profesorke ..imala sam ih 3 za tih 8 godina ..i tak' ..
 

Back
Top