zarade advokata, podelite iskustva...

More_bre

Primećen član
Poruka
819
Ljudi dajte mi info o tome koliko advokati naplaćuju pojedinačne parnice ili ročišta,
tj. pojavljivanja na sudu ?

očigledno da ne znam ni terminologiju, ali imam suđenje
u vezi vlasništva nad nekretninom i advokat mi traži 500evra za početak rada
na slučaju
i po 200 evra za svako ročište.

to me je malo frapiralo, ali mi neki kažu da je to tako,
pa kad sam se uhvatio u kolo sa đavolom...
 
ne lupetaj, zivota ti.

o cemu se tacno radi?
ako je u pitanju stan vrednost spora je velika a time i advokatska tarifa. ja imam ovde tabelarni prikaz advokatske tarife, pa ako mi kazes kolika je vrednost u pitanju reci cu ti kolika je naknada propisana za rociste i podnesak. i pored toga sam potpuno sigurna da bi ti vecina advokata radila za manju sumu, pogotovo ako je u pitanju nesto jednostavno (tipa utvrdjivanje prava svojine zato sto su dokumenta koja imas nepodobna za uknjizbu i sl.) ili parnica u kojoj ces sa izvesnoscu uspeti (tada advokat moze da se naplati i iz dosudjenih troskova postupka). sve je stvar dogovora! ako spor nije tezak svaki posten advokat ce ti izaci u susret bez obzira na nominalnu vrednost spora.
imaj u vidu da se sudjenja veoma cesto ne odrze, a da je tarifom predvidjeno 50% naknade za neodrzano sudjenje. ne znam da li je tvoj potencijalni advokat i to imao u vidu kada je rpredvideo 200 eura. jer i 100 eura za rociste kje nije odrzano je previse.
500 eura za pregled dokumentacije i ev. tuzbu (ne znam da li je ona uracunata) je klasicno dranje.
pazi kakvog advokata uzimas, nije svaki isti.
 
advokatske tarife su takve kakve jesu.bez njih se ne moze.pa na zapadu ti ne mozes uci u sud bukvalno bez advokata za bilo sta.pa i za obicnu izjavu dva svjedoka.samo ,mislim da im treba uvesti fiskalne kase obavezno.jer ako iko laze na porezu onda su to oni.i kontrolu naravno.ali to ce biti jako tesko dobiti jer vidite koliko je advokata u politici i na vlasti. a sto su sujetni.... nadje....li su glumce i doktore.sad ce se naci neki da me juri za klevetu i slicna sranja bla bla bla ali mu porucujem da me moze povuci za ovaj moj srpsko pravoslavni triput svajsovani kao i moja zena koja je advokat a moderatoru se izvinjavam zbog recnika .
 
Advokati i doktori....ni jedne lepe reci nemam za tu ekipu.
Po mom iskustvu svako rociste 50 evra.
Elem najpametnije je da se dogovoris da to bude neki procenat.
Recimo 5 % od vrednosti spora i to samo ako dobijes spor.
Tako ces izbeci da te zavlaci beskrajnim troskovima.
Ja sam tako angazovao advokata i borio se kao lav i ekspresno je zavrsio sve.
prethodno sam se namenjao advokata i svi su samo otezali spor u nedogled
i naravno uredno mi naplacivali svaki podnesak,zalbu,troskove......
Od tad samo na procenat ili neki iznos koji ces dati na kraju i po dobijenom sporu.
Ako to ne prihvati znaci da ne moze da dobije,ili ima nameru da te cedi i pljacka.
A hvala bogu advokata ima kao pleve, pa ih biraj i menjaj.
Ne zanosi se da te zastupa "posten advokat"takav ti ne treba.
Parnice dobijaju kvarni advokati koji su u dilu sa sudijama.
Znaci svi oni pricaju lazu mazu i to je teatar.Posle sednu i rastale se i kraj price.
 
draga SKVO
naravno da meni kao jedinki nije bitan fiskalni račun
i zašto bi bio problem izdati ga u sudu ako je već obavezan u svakoj trafici
primedba se pre svega odnosila na izbegavanje plaćanja poreza
dakle što se mene tiče tvoja je slobodna volja koliko ćeš naplatiit klijentu ako on pristaje na to
na cifru dodaš PDV i izdaš fiskalni račun
ako si bio dobar i uspešan na kraju godine platiš porez i mirno spavaš
dakle gde je problem?
 
Pozdrav za sve,
Imam pitanje. Treba da uknjizimo jednu garsonjeru... Počeli smo i evo već 2 godine čekamo pismo sta da radimo dalje.
Znam da će se to vući godinama. Zanima je koja je advokatska tarifa za uknjizbu stana? Damo mu sve papire i verujem da mnogooo bolje poznaje problematiku nego ja.
Hvala.
 

Back
Top