jos jedno glupo pitanje

U nekim sluchajevima dovoljno je i to. Virus sam po sebi nemora da bude trojanac moze da bude i neki drugi. Sto se tiche infekcije tvoga rachunara na internetu, sve zavisno od toga koji je sajt u pitanju i kako je napravljen. Recimo primer. Imas sajt koji je pravljen tako da kada krene da se ochitava stranica automatski sa stranicom toga vebsajta krene da downloaduje i virus. Tako da u nekim sluchajevima dovoljno je samo otici na neki sajt i zarazices se, dok u drugom sluchaju potrebno je da skines virus raspakujes ga iz kompresovanog foldera i pokrenes.
 
Hm, diskutabilna tema. Sve zavisi od toga koji je u pitanju virus, dakle tachan odgovor za tvoje pitanje ne postoji (bez detaljnijih pitanja i odgovora). Osim toga, kretor sajta koji zeli da naudi svojim korisnicima moze da stavi bilo koji virus ili skriptu (pricham uopsteno) koja ce se aktivirati prilikom download-a, ili pre download-a. Dakle indentichan je primer kada pokrenes inficiran fajl na svome rachunaru, dobices zarazen rachunar, sto znachi isti princip. Nadam se da sam ti malo pomogao oko ovoga.

Firefox je dobar zato sto moze da zastiti i odbije nedozvoljene skripte da se uchitaju u tvome exploreru. Dok je u Internet Exploreru ova opcija omogucena tek posle dodatnog service pack-a 2 koji je Microsoft izbacio, i zove se pop up blocker (integrisani plug in u internet exploreru).

Dakle, svakako Firefox je bolje koristiti, ili Operu za razliku od Internet Explorera (moje misljenje).
 
Niko nekrece u rat sa browserima, chak sto vise pitao bih te (s'kim se to svadjas dvr_liberty).
Mislim da tvoj odgovor nema veze sa vezom, sta meni vredi tvoje (on je dobar) ukoliko ne izneses chinjenice o tome da je on u stvari zaista (dobar) explorer.
Sve u svemu internet explorer definitivno nije dobar explorer (po mome misljenju) za surfovanje po internetu. Opsirnije: Ovde.

Diskutabilna je tema. Ali svakako, takav (krsh) od explorera, definitivno necu koristiti, za sada (moje misljenje).
 
@The Legalos & drv_liberty

Molim vas bez potrebe za prepiranjem oko toga zasto je ili nije odredjeni browser dobar ili ne i zasto. To nije uopste trazeno u ovoj temi.. Ukoliko zelite dalje da pomognete i date komentar na temu nek to ne bude prepiranje nego pomoc onom koji je trazi..

Hvala..
 
Ovako ja nemam nameru da se svadjam oko browsera ja koristim i Mozilu i IE ali u isto vreme već koristim i program koji se zove Spybot search and destroy , on ima jednu veoma lepu alatku koja se zove "imunize" koja sprečava učitavanje zlonamernih skripti kod internet eksplorera trenutno on blokira oko 9500 takvih skripti , povremeno se uradi update i to je to. Inače sam program nemora da je aktiviran uopšte da bi blokirao skripte kroz IE jer se "imunize" alatka ugradjuje u eksplorer automatski , bitno je samo povremeno pokrenuti program i uraditi update definicija i posle update uraditi imunize .
 

Back
Top