Ekonomski vs Megatrend

Moonfairy

Zainteresovan član
Poruka
459
Imam veliku dilemu.Studiram na Ekonomskom fakultetu u Novom Sadu,upisala sam drugu i na budzetu sam.Stvar je u tome sto su mi predavanja obavezna,i uglavnom su tako glupavo rasporedjena da gubim po ceo dan.Svaki dan sam putovala jer bas nisam u poziciji da se preselim a i ne znam da li uopste to zelim.
E sad,dosadilo mi je da se smrzavam zimi i gorim leti,ma u sustini ne putuje mi se vise.Potrosila sam jako puno para na put,i obavezan prebacaj(najvecu glupost na svetu) koju obavezno placam svake godine oko 20000 nezavisno da li sam na budzetu ili ne.
Razmisljam da se prebacim na Megatrend koji ima svoje odeljenje u mom gradu.Racunala sam,i iskreno se iznenadila kada sam uporedila troskove koje sam imala za vreme studiranja na Ekonomskom i potencijalnom na Megatrendu.Megatrend mi jos ispadne jeftiniji.Jos kad pomislim da do njega mogu peske da dodjem,i da ce mi biti dosta lakse,da cu imati mnogo vise vremena za sebe skoro sam se oprostila od Ekonomskog ali bojim se da ne pogresim.Svesna sam pozicije koje Ekonomski ima nad Megatrendom,ustvari niko ne zna konkretno da mi kaze koliko se ceni diploma sa Megatrenda i koliko gubim ili dobijam.
Prosto nisam sigurna koliko sam u minusu a koliko u plusu sa tim prebacajem.Svaki komentar je od pomoci.
 
Ja sam na Megatrendu u BG.

Ipak moram nesto da ti kazem sto se tice odeljenja. Svi fakulteti ekonomske struke osim Ekonomskog fakulteta u Beogradu imaju odeljenja van sedista, ali je kvalitet nastave, ispita, organizovanosti i koje cega ostalog, daleko manji u tim odeljenjima. Ovo se jedino ne odnosi na odeljenje Ekonomskog fakulteta iz Subotice u Novom Sadu, koje je jace nego samo sediste fakulteta.

Ako se prebacujes treba da vidis, kog fakulteta je to odeljenje u tvom gradu. Ako je odeljenje Fakulteta za menadzment iz Zajecar (u sklopu Megatrend univerziteta), onda ti je moj savet da ne upisujes. Ako je to odeljenje Fakulteta za poslovne studije iz Beograda onda razmisli (ovaj fakultet ima dva odeljenja u valjda Somboru ili negde drugde).
 
Koliko je diploma Megatrenda uvazena?Tj.koliko manje od one sa Ekonomskog?Da li s njom mogu da radim u banci i tako to,i koji bi stepen trebalo da imam?
Mislim,ako je to odprilike to,da se ne lomim vise,a bas me puno oterecuje.Ako bi se vec prebacila,verovatno cu morati da polozim neku razliku ispita da bi se ubacila na drugu godinu.
Sad izvini,ja sam malo neupucena,koja je razlika izmedju te dve skole,iz Zajecara i Beograda?
 
Pa s obzirom da je srediste u Subotici,u Novom Sadu je Univerzitet Ekonomskog fakulteta,mada je fakticki srediste u Ns.Ipak formalnost .Za koju naplacuju svake godine 20000,jer svake godine se ja kao navodno prebacujem sa Subotickog na Novosadski iako sam preko prijemnog sebi "obezbedila" mesto u Ns,jer je trazeniji pa zahtevaju i vise bodova.To rade vec godinama i verovatno ce raditi jos ko zna koliko.Uzimanje para!A razlog glup da gluplji ne moze biti,ali oni diktiraju uslove.Pa valjda se jednom prebacim i hvala.
 
Pitanje zaposlenja u Srbiji je veoma relativno, tj. svi znamo kako se ljudi zaposljavaju.

U banci sigurno mozes da radis ako imas vezu. Osim mozda u Procredit i Srpskoj banci.
Moj rodjak je zavrsio krajem prosle godine i zaposlio se u banci, prvih nekoliko meseci je volontirao, da bi sada imao platu oko 700.

Eh, sad po onome sto sam ja cuo, prednost imaju oni sa ekonomskog fakulteta (ne svakog naravno), s tim da je ekof u BG najcenjeniji. Ovde govorim o konkursima u Beogradu, ne znam kako je u Vojvodini.

Ako se u trecoj ispiti polazu u BG, onda je to Fakultet za poslovne studije u Beogradu.
Inace Megatrend se sastoji iz 9 fakulteta, 4 vise skole, jednog instituta i jedne televizije.
 
roxy135:
Pitanje zaposlenja u Srbiji je veoma relativno, tj. svi znamo kako se ljudi zaposljavaju.

U banci sigurno mozes da radis ako imas vezu. Osim mozda u Procredit i Srpskoj banci.
Moj rodjak je zavrsio krajem prosle godine i zaposlio se u banci, prvih nekoliko meseci je volontirao, da bi sada imao platu oko 700.

Eh, sad po onome sto sam ja cuo, prednost imaju oni sa ekonomskog fakulteta (ne svakog naravno), s tim da je ekof u BG najcenjeniji. Ovde govorim o konkursima u Beogradu, ne znam kako je u Vojvodini.

Ako se u trecoj ispiti polazu u BG, onda je to Fakultet za poslovne studije u Beogradu.
Inace Megatrend se sastoji iz 9 fakulteta, 4 vise skole, jednog instituta i jedne televizije.

koje televizije
 
Mogu da ti kazem da kada sam trazila posao, diploma Ekonomskog fakulteta mi je pomogla u nekim firmama jer nisu hteli da cuju uopste za privatne fakultete a opet negde vidim vise vole kada imas diplomu sa Megatrenda ili nekog drugog privatnog faxa. Sve ti je to relativno. Sto se tice sticanja znanja uopste nastave, diskutabilno je. Svakako je savremeniji pristup na Megatrendu ali ti se jos raspitaj i to dobro da bi donela ispravnu odluku.
 
nivea_soft:
Pa onda sta mislite?Da li bi se puno zeznula,ustvari da li mi je pametno da to radim?

zavisi na kojoj si godini!

ako si na II- da, ako si na III-ne ---->zbog finansijske strane (platis ispisnicu + uverenje o polozenim ispitima + na Megatrendu upis + priznavanje svakog ispita)
ako si na IV, ne mozes da se prebacujes kao apsolvent..

Po mom misljenju--najidealnija varijanta bi ti bila lepo da iznajmis sobu/stan u tom gradu (nisam razumela da l je NS ili SU u pitanju, konfuzno si objasnila), i da lepo budes na budzetu !!
Neces placati tih 20 000, neces morati da se shetas...Nego lepo da sednes i ucis..

Razdaljina nije velika, mogla bi lepo da budes od pon. do petka tamo, a onda za vikend kuci..
 
Slatko volim, nisi shvatila.

Devojka mora da placa tih 20.000 dinara za studiranje u Novom Sadu, bez obzira da li je na budzetu ili ne. Sediste fakulteta je u Subotici, a istureno odeljenje je u Novom Sadu(koje je jace od sedista), a 20.000 dinara ti je kao neka godisnja taksa za studiranje u tom odeljenju, to svi placaju.

Bez obzira na sve, jeftinije joj je da iznajmi sobu ili stan u Novom Sadu nego da svaki dan putuje kuci, ako ne zivi u NS.

A moze da iznajmi isto to u Subotici, s tim da onda ne bih placala 20.000 dinara. Da li postoji mogucnost da dobijes dom?
 
Ekonomski iz NS nema pravo na dom,a u Suboticu mi ne pada na pamet da idem.Sad dolazim iz Megatrenda,i iskreno da vam kazem bas sam se zagrejala.Cak me i mama nagovara da se prebacim,samo sto mi fali jedan ispit da bi mogla da se ukljucim na drugu.Oni najgori ispiti za koje sam ziva otpadala su ovima potpuno neinteresantni.Jedna zbirka zadataka je cak ista.
Ne znam,skroz sam konfuzna,mada bi iskreno najvise volela da mi neko kaze -prebaci se,fax nije sranje,neces se zajebati,i hvala.Ali znam da niko to ne moze.Oni kazu da se diploma priznaje mada postoje neki koji preferiraju drzavne diplome...Covek je bio skroz ok.Ne znam.Bas ne znam sta da radim.a evo danas sam nesto morala do faxa,i odmah sam popizdela zbog njihove fantasticne organizacije.Ma samo kad bi znala da ovi vrede prebacila bih se i to samo tako.
 
Dala sam uslov,ali moram imati bar 5 polozenih ispita iz predmeta koji su na Megatrend.Npr.imam polozenu filozofiju a oni traze sociologiju koju i da hocu da polozim ne mogu jer je nisam imala u nastavi.Takodje imaju par strucnih predmeta koji su kod mene vezani za smerove,a u kojima ja nisam,tako da mi moj smerski koji sam polozila opet nista ne vredi,itd.Tako smo od 7 ispita poklopili 4,pa mi oni predlazu da uoliko hocu da se prebacim taj jedan sto mi fali odradim u oktobarskom roku ako uspem,i da upisem drugu pa da se tek onda prebacim,jer se iz prve ne mogu prebaciti a da ne polazem prijemni.To je neki zakon,nemam pojma.Ma taj prebacaj je najlakse odraditi,samo da se odlucim.Iskreno,ne bih se prebacila jer tako imam utisak da sam odustala,da nisam mogla da uzavrsim drzavni fax,a nije tako mada znam da ce svima ostalima tako izgledati.A i nisam sigurna u kvalitet Megatrenda.
A s druge strane prebacila bih se zbog svega ostalog.
 
ja sad opet ne kapiram..mislim da ti to nisi dobro razumela...ako si II godina na Ekonomiji, mislim da mozes normalno da se prebacis na bilo koji privatni, pa tako i na Megatrend..Kakve sad veze ima sto nisi polozila sociologiju, i to?!
Sve ispite sto su isti, oni ce ti priznati, ostatak ces poloziti tamo i to je to..Taj jedan ispit koji je razlika mislim da nema uopste veze..
Mislim, znam gomilu ljudi koji su sa II god Ekonomije presli na Megatrend, al sad prvi put cujem da im je nesto "falilo"..
Ti si se nesto malo pogubila izgleda...
Razmisli, tri put premeri i jednom preseci...

i btw, sta te bre briga ko ce sta da kaze?? pa ne studiras ti fakultet za komsiluk, nego za sebe!! kao da ce oni da ti placaju studiranje :? komsije neka gledaju svoju decu ;)
 
pa nek upise II na Ekonomiji, sta je to problem? das 2 SV obrasca i gotovo..A kolko znam, moze da se prebaci i sad u septembru, valjda do 15.10 je rok..

btw, ona sa Ekonomskog ne mora da se ispisuje! Samo lepo ode na Megatrend, kaze ocu da se upisem i to je to..Uzme dokumenta na revers na Ekonomskom (oni ce da joj uzmu index, koji joj i onako ne treba), i uverenje o polozenim ispitima.
Dokumenta i uverenje o ispitima odnese na Megatrend i gotovo..
 
I sta kazu ti tvoji dugovi sto su se prebacili,kakvi su im utisci?
Nisam se preracunala,tako su mi rekli na Megatrendu.Da bi upisala drugu tamo moram imati bar polozenih 7 ispita u prvoj.Dva ce mi uzeti kao razliku koju polazem,tako da moram imati bar 5 ispita koji se podudaraju.Tako da treba da upisem drugu,ali kad upisem drugu na Ekonomskom automatski gubim onih 20000 jer ih moram platiti sa upisomSve su oni to lepo smislili.Ma sve lepse od lepseg.
 

Back
Top