Pančić: Pijanstvo i kič u Guči

_Milanche_

Poznat
Poruka
7.334
Novinar Teofil Pančić rekao je da Sabor trubača u Guči "parada pijanstva i kiča" koja se protura kao originalni srpski identitet.
"Posebno me nervira kada se kao argument poteže da Guču posećuju mnogobrojni stranci. Oni je posećuju jer tamo mogu da budu svinje i niko im ništa neće zameriti, dok kod kuće to ne mogu", rekao je Pančić na tribini Nezavisnog društva novinara Vojvodine u Kuli.

On je ocenio da način na koji se u javnosti predstavlja festival u Guči zapravo nije ništa drugo nego promocija imidža Srbina kao dobrog divljaka, koji od svog života pravi Guču, a ne radi ništa.

Po Pančićevim rečima, mužički festival "Egzit" je taj koji Srbiji daje dignitet, a ne Guča.
Istoričar Branka Prpa kazala je da je festival u Guči "kulturni model agrarnog društva koje proizvodi takvu vrstu zabave". Po njenim rečima, problem nije u samom festivalu, već u načinu na koji politička elita i mediji festival predstavalju kao nešto što je suštinski i originalno domaće.

"Favorizovanje festivala u Guči od strane Vlade Srbije je nametanje kulturne paradigme društvu", rekla je ona, dodajući da je "problematično to što će premijer Srbije Vojislav Koštunica posetiti festival u Guči, a nije posetio Egzit".

Tribina u Kuli bila je poslednja u seriji tribina NDNV "Promocija različitosti" koje je podržao Fond za otvoreno društvo u Srbiji.
 
Ja sam se upravo vratila iz Guce i mogu reci da je bilo dosta stranaca, da je atmosfera odlicna. Guca je, prema ispitivanju koje je objavljeno u Engleskoj, jedan od najvecih dogadjaja na planeti.To sto ce finalno takmicenje otvoriti premijer ne predstavlja nista ruzno vec govori kakav znacaj je dobila ova manifestacija. Naravno uvek ce biti onih koji osudjuju, kritikuju jer smatraju da treba da se predstavljamo na drugaciji nacin. To smo sto smo...
 
Šest drugara s posla su mi tamo. Dobro je zezanje, ali sinoć sam bio s njima na telefonskoj vezi, kažu da je ono žešće skrnavljenje i odvaljivanje od alkohola. I oni su se ''poubijali'' naravno... Užas. Ali nemam ništa protiv, veselje... Samo kada bi se ljudi malo više kontrolisali... Sutra na poslu ću da čujem iz prve ruke...
 
HAHAHAHAHAHAAA!

"Nema šta stranci da traže u Guči!"... nekako mi deluje kao govor mržnje, ksenofobija..
Ma da, šta stranci imaju da traše u narodnoj muzici, običajima, veselju, igri jelu i piću! Moraju svi da dolaze na Exit! Mislim oooovajjjk... zar ne beše na Exitu i neki narodnjak?

Inače stranci su se oduševili Gučom. rekoh u mom postu, crnkinja iz Ugande igra na stolu, sviri jevrejski džez orkestar, i to sve u okruženju 200,000 srpskih nacionalista, poznatih kao ksenofobi i antisemiti.. HAHAHAHAHAAHA
 
Тај Панчић је једна тешка будалетина и то говорим потпуно објективно и непристрасно. Лик је баш симпатичан у доказивању своје генијалности на начин да све критикује и да једино он зна шта ваља а шта не.
 
Alekasandar2:
HAHAHAHAHAHAAA!

"Nema šta stranci da traže u Guči!"... nekako mi deluje kao govor mržnje, ksenofobija..
Ma da, šta stranci imaju da traše u narodnoj muzici, običajima, veselju, igri jelu i piću! Moraju svi da dolaze na Exit! Mislim oooovajjjk... zar ne beše na Exitu i neki narodnjak?

Inače stranci su se oduševili Gučom. rekoh u mom postu, crnkinja iz Ugande igra na stolu, sviri jevrejski džez orkestar, i to sve u okruženju 200,000 srpskih nacionalista, poznatih kao ksenofobi i antisemiti.. HAHAHAHAHAAHA
Kažu mi sinoć da su i Slovenci nisili kokarde. :shock:
 
Ma....Teofil koji god da tekst pise a da ujedno srozava i pljuje, recnikom nadahnute kreacije sebi svojstvenog savremenog shvatanja, bez uslovno mora da koristi ogledalo, jer u njegovom odrazu vidi ono sto ne pripada nicemu pa ni sebi samom.........Teofile pomozi sebi....priroda je nemocna u tvom slucaju.........mada ne samo tvom...........
 
_Milanche_:
Bolje Pancic i Soros nego Toma,Aca Vucic i Vjerica Radeta :-)
A oni ti na vrh jezika, pa ih samo ispljujes :roll:
Meni smeta sto je ubijen onaj mladic, ostalo mi ne smeta, neka se veseli ko kako ume i zeli ali bez tragicnih posledica. Mada, to se dogadja bilo gde, ne samo na Saboru u Guci. Valjda nece neko da mi propisuje kako da se ponasam,samo mi Pancicevi saveti fale i njegova (pr)ocena :twisted:
Da, nisam bila u Guci ni ove ni prosle godine, ali one tamo :wink: jesam, super sam se provela:)
 
Ма он је једна исфрустрирана будала која лијечи своје комплексе на овај и сличне начине. Када се само сјетим како је изгледао и шта је причао код Оље Бећковић пођу ми сузе на очи.
 
_Milanche_:
.
Po Pančićevim rečima, mužički festival "Egzit" je taj koji Srbiji daje dignitet, a ne Guča.
Istoričar Branka Prpa kazala je da je festival u Guči "kulturni model agrarnog društva koje proizvodi takvu vrstu zabave". Po njenim rečima, problem nije u samom festivalu, već u načinu na koji politička elita i mediji festival predstavalju kao nešto što je suštinski i originalno domaće.
.

Jeste Guca izgubila u zadnjih par godina time sto je svojom popularizacijom privukla fensi skramu Srbije tamo ali to da je "Egzit" taj koji daje Srbiji dignitet....
A sta je "Egzit".Guca ja skup pijanstva a "Egzit" skup narkomanije,pa je verovatno zato i omiljen Pancicu,Prpi i slicnima koji mozda vole da se udaraju po nosu.
 
jomini:
Kažu mi sinoć da su i Slovenci nisili kokarde. :shock:

Yebi ga Jomini i SFRJ je pukla što su njeni gradjani više voleli zapadnu kulturu a nisu znali da cene sopstvenu. Zapad je srušio SFRJ, ali su ljudi izgubili veru u nju io zato je nestala. Zato umesto sa nekim političkim parolama, možemo da postanemo dominantni na ex yu prostorima. Guča je dobar primer.
 
svetolik trpkovic:
Trube dosle iz srednje Evrope od Ceha i Nemaca a ples i muzika od Turaka al vazno je da je autenticno :lol: Mada je podrzavam odrzavanje festivala i nemam nista protiv mada je smesno kad neko trbusne plesacice iste one ko u Izmiru i Stambolu proglasava za "autenticno srpsko"
Није битно одакле је дошла труба и када,а музика коју ствара Србин с истом је апсолутно аутентична.Нема никакве везе с Турском(сем цигана муслимана и њихових оркестара).
 
Mozda bi do pre neku godinu i otisao u Gucu ali sada ne bih,ali bez obzira na sve ta Guca je daleko vise srpska nego exit.U ostalom festivala kao sto je exit ima svuda po svetu a kao Guca nema.
A naravno tog Teofila je prenela niko drugi do B92.Da nije pljuvao verovatno ne bi ni preneli tu izjavu.
 

Back
Top