УДРИ БАНДУ

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Strela

Elita
Poruka
17.244
У понедељак су "Вечерње новости", односно компанија "Новости", промениле власника. Ову вест примио сам као лични губитак. Осећао сам се постиђено, беспомоћно. Као да је Србија изгубила део територије.
Отимање ове највеће куће на Балкану одвија се пред очима премијера Коштунице, који је жмиркао. И болело га...
Организована криминална група Црногораца, у којој је, чини се, и његова супруга Зорица, попут роја скакаваца све пељеше, отимају узимају...Седамдесетогодишњи Манојло Вукотић, са Црногорцем из Бара Александром Никитовићем, премијеровим шефом кабинета, успео је да спречи регуларну продају најтиражнијег дневног листа и ове компаније. Никитовић је лично натерао да суд спречи да ова компанија оде у руке неком лудом Србину.
Иако су му истекли сви мандати, Манојло Вукотић је, потпомогнут Александром Никитовићем, успео да новинску кућу, која осима "Вечерњих новости" има још десетак издања, прода Црногорцима! Већински власник постао је Милан Беко, син Јанка Бека из Херцег Новог. Господин Беко је ојадио Србију док је био министар. За њега сада ради Љиљана Недељковић, некадашњи шеф кабинета Војислава Коштунице. Осима Милана Бека, акције је купио и Манојло Вукотић. Он је, пљачкајући "Новости", узео на провизијама десетину милиона долара. Има седамдесет година, син му живи у Италији, УДАО се за ЈЕДНОГ Италијана, и скоро да презире оца. Манојло му је у Риму оставио четворособан стан, који је отео од "Новости".
Коме ће Манојло оставити новац? Милан Беко је узео држављанство Савезне Републике Немачке, Манојло тврди да је Латин и да ће отићи у Црну Гору. Сву продајну мрежу "Борбе" пренео је у своје власништво. Некажњено. Ваљда се подразумева да Црногорци који дођу у Србију могу да узму колико им драго.
Министар унутрашњих послова Дрган Јочић, доскорашњи држављанин Црне Горе.
Група Црногораца која је окупирала Србију, да може - распродала би грађане Србије као теглећу марву. Поживинчене страсти Александра Никитовића, који управља Владом Србије, јер се премијер Коштуница не меша у свој посао и министра полиције Јочића, не могу се задовољити милионима евра и долара у кешу. Они воле да све отму, затру, згазе.
Хиљаде радника који су радили у овој компанији с неверицом посматрају како се група Црногораца слади отимањем свега по Србији. Премијер Србије жмирка, потпуно незаинтересовано.
Али када би неко од ових бандита, попут тајкуна у Бугарској, био изрешетан, ови бандити би, зечијег срца, покупили прње и утекли ко последње фукаре. Ништа без шмајсера.
Милован Бркић
 
Ja ipak nisam za to da se ti tajkuni izresetaju smajserom.
Zar nije bolje da im neko decu izreseta smajserom.Mala bi bila kazna kada bi njih izresetali,onda bi njihova deca uzivala u milionima koje su njihovi rodotelji ukrali i zbog kojih druga deca u Srbiji zive u bedi.Znaci treba uvek udariti na decu,pa neka onda tajkuni malo pate dok ne dodje na njih red da odu iza resetaka.
 
8)
samo da podsetim kako su pojedini radikali i dssovci pljuvali po meni dok sam se ja zalagao za ocepljenje CG od Srbije 8)

e... tako ti je to
nema svako istu kolichinu sivih celija da sve skapira u isto vreme...

ma treba da nas trpaju kad ih mi zovemo 8)

i jochic
i bulatovic
i beko
i josh milion chistih crnogoraca i njihovih potomaka

ronili ste suze zato shto su odlazili
8)
 
Nisam znao da je Beko CG.
Ma trpaju nas i nasi a i CG bagra.Kao Miskovic,Peconi,Karic,Mandici,Rodici,
Hamovici,Drakulici .............. su bolji.Imam osecaj kada bi dosao na vlast da bi prepolovio broj stanovnika u Srbiji.
Sve to treba uza zid.
 
marlоn:
nisu strelo crnogorci.... komunisti. nebitno kojem nacionu il stranci pripadaju.

Oво је прича о теразијским Црногорцима, који су убедљиво најопаснији непријатељ Срба и Србије, јер су се укотвили у Београд од 45-те и разарају и пљачкају изнутра, а Срби у својој наивности и лаковерности их доживљавају ко' пријатеље...
Сачувај ме Боже пријатеља, непријатеља ћу се сама чувати!
 
Pa ima tu dosta istine u tekstu Manjo Vukotic omiljeni opozicioni novinar Jovice Stanisica je deo te udbaske plemenske strukture u kojoj su naistaknutiji predstavnici gorepomenuti Nikitovic ,mnistar Jocic ,shef udbe Bulatovic,bivsi udbasi akademici Matija ,Terzic ,tata Tadic,vladika Amfilohije i celokupna banda okupljeno oko tzv. pokreta za ocuvanje SCG iz Beograda iako su na nasu srecu popusili na referendumu 21. 5. i dalje su ostali da drze kljucne pozicije u Srpskom drustvu i drzavi.Inace cim je Manjo tako srecan posle privatizacije jer su ga kupili "pravi srpski biznismeni i domacini" sve same postenjacine mora da je i on sa tom privatizacijom obezbedio casnu familiju za nekoliko generacija . :evil:
 
svetolik trpkovic:
Pa ima tu dosta istine u tekstu Manjo Vukotic omiljeni opozicioni novinar Jovice Stanisica je deo te udbaske plemenske strukture u kojoj su naistaknutiji predstavnici gorepomenuti Nikitovic ,mnistar Jocic ,shef udbe Bulatovic,bivsi udbasi akademici Matija ,Terzic ,tata Tadic,vladika Amfilohije i celokupna banda okupljeno oko tzv. pokreta za ocuvanje SCG iz Beograda iako su na nasu srecu popusili na referendumu 21. 5. i dalje su ostali da drze kljucne pozicije u Srpskom drustvu i drzavi.Inace cim je Manjo tako srecan posle privatizacije jer su ga kupili "pravi srpski biznismeni i domacini" sve same postenjacine mora da je i on sa tom privatizacijom obezbedio casnu familiju za nekoliko generacija . :evil:

Да си пажљиво прочитао уводни текст видео би да он од "часне" фамилије има СИНА КОЈИ СЕ УДАО ЗА ИТАЛИЈАНА, није ми још познато да се из везе два мушкарца родила беба, тако да се ту Мањина "часна" фамилија завршава... :evil:
 
Strela:
Oво је прича о теразијским Црногорцима, који су убедљиво најопаснији непријатељ Срба и Србије, јер су се укотвили у Београд од 45-те и разарају и пљачкају изнутра, а Срби у својој наивности и лаковерности их доживљавају ко' пријатеље...
Сачувај ме Боже пријатеља, непријатеља ћу се сама чувати!
Nisam bas pomno propratila ovo oko "Vecernjih novosti", ali se zapanjih?
Pa, i ja sam te terazijske Crnogorce dozviljavala kao prijatelje kojima je stalo do Srbije :confused:
Doslo mi kao onoj nasoj lutkici da se dignem u Beli grad?
Mada mislim da bih ostala za mnogo sta vise zaiknuta nego sto bih dobila, ali, ponekad se osecam smesno u ovu moju palanku :wink:
Jedino sto trentuno mogu je da malo pomnije procitam sta se to tamo desavalo, a narocito da pomnije "proucim" terazijske Crnogorce/
Sto vise znam, vise me boli glava, u svakom slucaju sramota nevidjena.
Torente cini mi se pomenu decu, ne bih ja decu na taj nacin, ja bi njih (samo ako su punoletna) malo ukrala, tek toliko da tatice i mamce osete sta znaci strah i panika, ali, ogradjem se ipak i od toga, ja ne kradem ni po samouslugama:)
 
sumnjivo lice:
Samo ako se udaju za Srbe da se krv ne razblazava.Ovako za italijana ne zna se kome ce deca,tati ili mami :-D Srpski homoseksualci srpskim homoseksualcima ;)

Српски хомићи, што се мене тиче, могу слободно да се селе за Амстердам или Сан Франциско, где је највећа густина насељености хомића по метру квадратном...
Далеко им лепа кућа, али ова тема ипак није посвећена хомићима, већ о пљачки Србије и Срба од стране црногорског клана на привременом раду у Београду, који траје од 45-те године, а ових дана има свој крешчендо. :evil:
 
Без текста сам. Трагично! Тај Мања Вукотић је позната стара битанга комунистичка, олош један... али нисам знао за Бека да је Црногорац - иако веома подржавам ДСС - за ово је очигледно крив Коштуњави и његова Црногорка... ужас !!!!!!!!!!!!

Ма те комуњарске Црногорце треба растерати из Београда гов*ивим моткама !
 
Plava Bilja:
Nisam bas pomno propratila ovo oko "Vecernjih novosti", ali se zapanjih?
Pa, i ja sam te terazijske Crnogorce dozviljavala kao prijatelje kojima je stalo do Srbije :confused:
Doslo mi kao onoj nasoj lutkici da se dignem u Beli grad?
Mada mislim da bih ostala za mnogo sta vise zaiknuta nego sto bih dobila, ali, ponekad se osecam smesno u ovu moju palanku :wink:
Jedino sto trentuno mogu je da malo pomnije procitam sta se to tamo desavalo, a narocito da pomnije "proucim" terazijske Crnogorce/
Sto vise znam, vise me boli glava, u svakom slucaju sramota nevidjena.
Torente cini mi se pomenu decu, ne bih ja decu na taj nacin, ja bi njih (samo ako su punoletna) malo ukrala, tek toliko da tatice i mamce osete sta znaci strah i panika, ali, ogradjem se ipak i od toga, ja ne kradem ni po samouslugama:)

Ретко који новински текст у ова hardcore времена, на мене остави неки јачи утисак, али ово што је Милован Бркић написао, а он има поуздане изворе, ме је поприлично разљутило, мада ми староседеоци Београда имамо "жестока" искуства са црногорским кланом...
Рођачко- племенске везе ових "урбаних" урођеника и смештања у најудобније и најбоље плаћене фотеље и станове и куће по Београду (знаш како се каже: Цетиње-Дедиње), нама је одавно и јако добро познато и готово да нема Београђанина који на овај или онај начин није осетио на сопственој кожи "братску" црногорску шапу.. :evil: Али пљачка, о којој у овом тексту пише Милован Бркић, је последња кап у чаши.
 
eremita:
Без текста сам. Трагично! Тај Мања Вукотић је позната стара битанга комунистичка, олош један... али нисам знао за Бека да је Црногорац - иако веома подржавам ДСС - за ово је очигледно крив Коштуњави и његова Црногорка... ужас !!!!!!!!!!!!

Ма те комуњарске Црногорце треба растерати из Београда гов*ивим моткама !

Где си бре Еремита!?
Ма какве мотке, шмајсер, што рече Бркић...
 
Strelo jedno pitanje.sta im ko moze?Toliko su se nakrali da uglavnom zive van Srbije a jedino su poslom odnosno kradjom prisutni u Srbiji.Imaju svaki po nekoliko majmuna koji ih cuvaju za po 500e i to je to.dok god ne ispliva nekoliko pravih srba kao poslovnih ljudi i poslom ne unisti tu gamad ostace oni doveka ovde.Da imamo pravu vlast pa da ih drzava sredi kroz utaju porez sto sigurno cine(kao kaponea) ,ovako niko im nista ne moze.
 
Slucaj Đureković
Dvadeset i drugog aprila 1982. godine, Stjepan Đureković, direktor preduzeća INA-Marketing pobegao je u Nemačku. Tamo je, nekoliko meseci pre njega iz Zagreba prebegao i njegov sin Damir Đureković, da bi izbegao služenje vojnog roka u JNA. Hrvatska Služba državne bezbednosti znala je za to, ali je ćutala, jer je želela da ima direktora INA-Marketing u šaci. Đurekovic je prebegao, prvo u izbeglički logor Kerkirhen, u Austriji, pod lažnim imenom Josip Miranović, a zatim se prebacio u Minhen, pravo u krilo ustaske emigracije. Priklonio se Ivanu Jeliću, lideru Hrvatskog narodnog odbora (HNO). Kao zalog svoje lojalnosti političkoj emigraciji Stjepan Đureković je u hotelu »Četiri godišnja doba« uručio dr Branku Jeliću tajni rukopis knjige »Komunizam velika prevara«, koju je napisao još u Zagrebu. Ta knjiga je prihvaćena u emigraciji kao nova epohalna vrsta dokaza protiv komunističkog režima u SFRJ, pa je dr Jelić obezbedio ubrzano štampanje i ostala četiri Đurekovićeva rukopisa: »Ja, Josip Broz Tito«, »Sinovi orla«, »Crveni menadzeri« i »Slom ideala«. Sve ove knjige, međutim, napisala je Služba državne bezbednosti SSUP-a, odnosno Krunoslav Prates, blizak saradnik i Stjepana Đurekovića i jugoslovenske tajne policije. Akciju je vodio inspektor Boža Spasić preko ovog urednika, tj. svoje veze u listu »Hrvatska drzava« koji je, takođe finansirala SDB Jugoslavije.
»U samom Zagrebu, pojavljivanje Đurekovića zajedno sa ustašama iz Nemačke prihvaćeno je sa zaprepašćenjem. INA- Marketing je o nestanku svog direktora raspravljala tek posle CK SKH. Zvanično CK SKH Đurekovićevo emigriranje tumačio je kao bekstvo od krivičnog progona zbog privrednog kriminala. U Odboru za unutrašnju politiku Skupštine SFRJ, zvanično je od SR Nemačke zatražena ekstradicija odbeglog direktora INA- Marketinga. Time je ovaj skandal poprimio jugoslovenske, a i međunarodne razmere« pisala je tada Jasna Babić u zagrebackom nedeljniku »Danas«. Vrlo brzo, međutim, i u Zagrebu kada su progovorili Đurekovićevi prijatelji, pokazalo se da je direktor INA-Marketing bio prikriveni ustaški agent BND. Tokom školske 1941-42. godine, kako je posvedočio Nestor Gajinović, Stjepan Đureković je kao đak Učiteljske škole u Sremskim Karlovcima bio član »Ustaške mladeži«. Njegovo bekstvo je, zato i Hrvatskoj otvorilo pitanje kadrovske politike koja je dozvoljavala da bivše ustaše postaju direktori važnih državnih firmi. Bekstvo Stjepana Đurekovića, međutim, uznemirilo je i politički vrh Jugoslavije. O tome je inspektor Branko Traživuk iz MUP-a Hrvatske posvedočio 1992. za list »Duga«:
»Đureković je imao nesreću da u inostranstvu odmah naleti na našeg saradnika Krunoslava Pratesa, glavnog urednika lista »Hrvatska drzava« i sekretara Ivana Jelića, brata dr Branka Jelića. Znači naš saradnik Prates mu je organizovao stampanje tih knjiga, tako da smo ih mi odmah imali. Donosila ih je u Zagreb Pratesova z istva SFRJ dobijali da čitaju takve ludosti... Tada sam još bio operativac u liniji emigracije. Josip Perković mi je bio načelnik. Sledili su Srećko Sena, makedonska ciganka iz Skoplja, tako da su i gospoda iz Predsednimurina, tadasnji sef hrvatske službe i Stanko Čolak načelnik Uprave za emigraciju SDB SSUP-a koji je došao iz Beograda... Pošto nismo kontaktirali sa Pratesom, Perković mi je rekao da se planira ubistvo Đurekovića i da mu je Krunoslav Prates dao kopiju ključa od svoje štamparije u koju Đureković često zalazi zbog štampanja knjiga.« Kako je SDB Jugoslavije tajno finansirao list »Hrvatska država«, a i rad stamparije Krunoslava Pratesa, ispada da je SSUP plaćao i štampanje knjiga Stjepana Đurekovića. Uz pomoć tih dela, direktor INA-Marketing se popeo dosta visoko na emigrantskoj lestvici. Pred izbore u Hrvatskom narodnom vijeću (HNV) očekivalo se da će Đureković biti jedan od kandidata za predsednika odbora u SR Nemačkoj. Smrt ga je, međutim, preduhitrila: »U petak, 29. jula 1983. godine, 57- godisnji Stjepan Đurekovic, urednik izdavačke kuće »Das Kroatise Bus«, pronadjen je ubijen u podrumu štamparije u Volfrathausenu. Zločin je otkriven u 13,35 sati. Prema prvim podacima istrage, leš je ležao u podrumu više sati. Đureković je usmrćen sa šest hitaca iz dva različita oružja i verovatno jednim udarcem sekire po temenu. Prema izjavama iz minhenskog tužilastva, odbeglog jugoslovenskog direktora izrešetali su meci kalibra 22 i 7,65 milimetara. Voditelj HRB Mladen Švarc je tim povodom izjavio da zločin pokazuje jasan rukopis jugoslovenske tajne sluzbe« javila je tada nemačka agencija Dojce Press.
Nemačka tajna sluzba BND je imala saznanja da SDB Jugoslavije priprema obračun sa Đurekovićem. Dala mu je zastitu. Često mu je menjala mesto stanovanja i proveravala sve njegove kontakte sa ljudima. To ga, međutim, nije spaslo smrti. Branko Traživuk tvrdi da je atentat izvršila crnogorska sluzba u saradnji sa »beogradskim podzemljem« i to na vrlo loš način. Hrvatski načelnik Josip Perković bio je besan zbog toga. SDB Hrvatske je zato uputio i zvanični protest, memorandum direkciji Službe državne bezbednosti u SSUP-u Jugoslavije, što za takve poslove angažuje kriminalce iz Beograda. Traživuk je u tom kontekstu pomenuo imena Ratka Đokica, Dragana Malesevića Tapija, i Đorđa Božovića Giške, a neki pominju i ime B. M. Ima svedoka tog vremena koji tvrde da je u tom poslu učestvovao i Ranko Rubežić. O tome zagrebacki inspektor Branko Traživuk u svojoj ispovesti novinarima kaze:
»Ubistvo Stjepana Đurekovića, bivšeg direktora INA-Marketing organizovao je lično Stane Dolanc, nekadašnji major KOS-a, ministar jugoslovenske policije i predsednik Saveta za zaštitu ustavnog poretka. Dolanc je početkom osamdesetih bio gospodar života i smrti u Jugoslaviji. Razlozi za ubistvo Đurekovića su trojaki. Prvo, SDB SSUP-a i Dolanc otkrili su da je Đureković postao saradnik nemačke obaveštajne službe BND. Drugo, kako je INA dugo godina bila ispostava Udbe u svetu, posle prebega Đurekovića u Nemačku postojala je opasnost da Nemcima otkrije čitavu mrežu naše tajne policije u svetu, a posebno pozicije Udbe među ustaškim i četničkim emigrantima. Kao treće, Đureković je ukrao i predao BND kartu vojnih skladista nafte i benzina u SFRJ, Rumuniji i Grčkoj, kao i šemu sa pozicijama rezervnih skladista vojnog goriva. Đureković je ukrao od INE 200 miliona dolara i preneo u inostranstvo.« :arrow:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top