speleologija u Valjevu

alpin_speleo

Početnik
Poruka
33
Speleologiju mozete shvatiti kao nauku, sport ili hobi.
Istrazivanje nepoznatog, novih pecinskih kanala i dubokih jama, setnje po neistrazenim terenima.
Speleoloski objekti se nalaze cesto na planinama, a jako cesto i na nekim surovim(kao u Crnoj Gori-Prokletije, Maganik, ili Francuskoj-Alpi).

Zato predstavlja izvanredan spoj planinarenja, penjanja, kampovanja, istrazivanja, druzenja.
Sve sto Vas zanima o ovoj temi mozete postovati ovde.

:lol:
Ivan
 
a i meni ide na qurac kad seku drvlje po karadjordjevoj i okolo pa coek nema de kad uprzi zvezda, mamu im je*bem....da mi je znati ko izdaje takve naredbe i direktive obesiJo bi ga za jaja pa za vrbu...'Nate kako je u somboru, ko u dzungli, sve lepo, ladovina....
 
Mannibals:
Nisam hteo biti vulgaran prema tebi.......meni mozes reci...ama BAS sve!!!
--odgovori na pitanje,,da li si ti sa starijim Nasticem u ekipi?!?


jesam u ekipi,
a sto se tice vrbe, nemam pojma o cemu se radi..
nemaju neke speleolozi veze sa secenjem drveca,
bar nisu imali do sada...
cesto organizujemo tzv stotku na nekom drvetu. jer otici na neku stenu ne mozes bas stalno.
to znaci da penjes 100m uz uze koje se popusta preko kotura i jos jedne spravice-desendera.

koliko sam ja tebe razumeo,
mislis da su speleolozi polomili granu vrbe na stepenistu,park Jadar?
i ja volim naturu man, ne bih se ni bavio ovim da nije tako..
a za tu granu i drvo nisam cuo...
niti sam bio tu ako je to neko uradio..da se proveriti...
 
Nastic stariji ....ja ga ne znam...ali oN je po meni srecno kopile....JAK---chuo sam da je prebio neku facu u 4. skoli.....kao klinac...zgodan,misicav,par puta sam ga video da je radio na pecini zgibove....pomagao je calu,nije mu bilo tesko...ima lepu devojchicu,nice drystvo,,,,slysha trabnce ili ne...82 je godiste....kako se ubacio u speolozima ,KO na vas baca pare...okle mu toliko snage....kada je SYPER djak....ALI SNAGA kako je sve to upakovao i stigo da se yradi....
----------Cuo sam da se hrani...zitaricama.....???-To mene bash interesuje,jer meni je potrebna snaga znash drva i to....zavidim mu!
 
Lepo se zezate vas dvojica ovde... Pravo pitanje je bilo:'OKLE MU TOLIKO SNAGE.... KADA JE SYPER DJAK...'!!!????
Pozzz za speleologe koji imaju tolko snage....
Sta bih ja mogla da uradim sa 48 kg i jaaaako losom kondicijom (i zeljom da sve to popravim uskoro)!!?? ;)
 

Back
Top