Problem oko mreze i interneta - WinXP & WIN98

A

ant

Gost
Ja i drug smo kupili zajedno wirles od TEHNICOM-a (u pitanju je Krusevac), racunari su nam u mrezi i sve lepo radi. Ja imam WINXP a drug WIN98. Posto je WIRLES kod mene u kompjuteru ja vec dva dana pokusavam da serujem internet konekciju da bi i on mogao na internet preko mene ali mi to nikako ne uspeve, pa VAS stoga MOLIM ako ikako mozete da mi pomognete neki savetom ili uputstvom kako da to resim.

Hvala unapred
 
Ne bih se bas slozio sa prethodnom odgovorom!
Evo ovako:
Koliko sam razumeo uspeli ste lepo da umrezite kompove i to sve radi!
Kod Internet Connection Shareing-a dolazi da malih promena u IP adresama, tj. onaj komp na kome je aktiviran ICS sam sebi automatski postavlja IP adresu 192.168.0.1 (ili 192.168.1.0 ne mogu da se setim ali je potpuno nebitno!)i aktivira (da ga tako nazovemo) mini DHCP servis (sluzi za automatsko dodeljivanje IP adresa)!
Sve sto treba je da na drugom kompu koji ce preko ovog sa sherovanom konekcijom ici na net, na konekciji postavis OBTAIN IP ADDRESSES AUTOMATICALY, tako ce taj komp dobiti odgovarajucu IP adresu od ovog sa ICS-om, i to tada radi, provereno!
Jedino sto moze da bude drugacije je to sto je na drugom WIN98, pa ne mogu da se setim, ali mislim da su i tamo podesavanja na isti nacin kao i na tom XP-u!
U svakom slucaju, ako si znao da ih umrezis, znaces i ovom drugom da postavis da prima IP adresu automatski i to je to!
Nadam se da sam pomogao!
Pozdrav!
 
skoro da ste u pravu... (nisam samo siguran da li wireless ima neke specificnosti ali bi trebalo da je isto)
na win xp imas neki wizard new net connection ili nesto slicno. tu se podesava da xp bude masina preko koje se ide na net. samo prati ponudjene opcije (napipaces ga vec) i na kraju mu kazi da ces za ostale masine da koristis xp cd.
sad za ostale masine (win98) ubacis xp install cd i posle autorun-a idi na aditional tasks. opet vrlo jednostavno ispratis wizard-a i to je to.
seti se samo da iskljucis (ili jos boje - podesis) firewall
pozdrav
ps: uz win2000 server i routing mozes jos mnogo toga pa ti preporucujem da probas (a i znanja nikad visak)
 

Back
Top