Novac za modernizaciju vojske

_Milanche_

Poznat
Poruka
7.334
Nacionalnim investicionim planom predviđeno je da Vojska Srbije dobije 30 milona evra za modernizaciju vazduhoplovstva.
Ministar finansija Mlađan Dinkić rekao je da Vlada tim ulaganjem želi da vrati ponos Vojsci Srbije i da je pripremi za potpunu profesionalizaciju koja je predviđena za 2010.
Na remont ide pet aviona tipa "mig 29" i jedan trasportni avion "an 26", dva borbena helikoptera "mi 24", dva transportna helikoptera "mi 17", kao i tri helikoptera "mi 8".
 
Nista bez ovoga...

nuclearznakku5.gif
 
_Milanche_:
Nacionalnim investicionim planom predviđeno je da Vojska Srbije dobije 30 milona evra za modernizaciju vazduhoplovstva.
Ministar finansija Mlađan Dinkić rekao je da Vlada tim ulaganjem želi da vrati ponos Vojsci Srbije i da je pripremi za potpunu profesionalizaciju koja je predviđena za 2010.
Na remont ide pet aviona tipa "mig 29" i jedan trasportni avion "an 26", dva borbena helikoptera "mi 24", dva transportna helikoptera "mi 17", kao i tri helikoptera "mi 8".
Lepo je to sto vlada vodi racuna o modernizaciji,pa makar i vojnoj.
Jos ce lepse biti Mladji kada se bude hvalio u izbornoj kampanji sta je sve uradio za drzavu,a zahvalni gradjani mu uzvrate brdom glasova.
P:S:Ako bi posle svake vece privatizacije raspisali neke izbore,postojala bi sansa da i mi "mali glasacki listici" osetimo blagodeti iste. :) Dosao bi i od nas neko na red,valjda :wink: Izvinjavam se,malo sanjarim...evo probudio sam se,ali necu da brisem poslednji pasus-dobro zvuci. :lol:
 
30 miliona... :lol:

Pa oni vrjedjaju vojsku time. Mislim sa tim parama se moze uzeti ravno 10 tenkova, 15 BTR-3 ili mozda jedno 16 MTSA haubica, ili naravno mogu se remontovati potpuno beskorisni avioni... :roll: Bolje da su sa tim parama napravili koju kucu kojem ratnom invalidu ili mozda obnovili neki od mostova.
 
besniris:
Sve ovo treba uzeti sa velikom rezervom.Trenutnoj garnituri nesme se nista verovati.Stankovic je barem 20 puta do sad slago za pocetak remonta 29 tako da je velika verovatnoca da ni od ovog puta na kraju nebude nista.

Тачно. Па ово је већ 10 пут како на РТС-у најављују ремонт. Док не видим резултате ништа им не вјерујем.

Надам се да је све истина и да је коначно неко схватио колики је значај војске, а посебно РВ.
 
UofC:
: Bolje da su sa tim parama napravili koju kucu kojem ratnom invalidu ili .
slazem se u potpunosti...nego,neka to neko objasni dinkicu manitom koji je resio da popravlja one olupine od aviona..dok ratni vojni nemaju novca za pristojna kolica..o protezama i ostalim pomagalima da ne govorimo...srbija-dno dna..zemlja koju boli uvo za svoje ratne vojne invalide,a chiji generali i razne patriJote-ratni profiteri imaju na stotine i hiljade kvadrata stambenog i poslovnog prostora
 
Imamo mi sada veci problem: Posle raspada "Drzavne Zajednice Srbije i Crne Gore" (uh, koliko ime...) Veci deo generala je otisao u CG, te imamo sad vise od pola upraznjenih generalskih mesta... Nemamo Generala RV i PVO npr... Dobro je to, sad kad bi oterali sve komunisticke generale i doveli mlade i perspektivne oficire, mozda bi i imali neke sanse u nekoj buducnosti...
 
Tih 30 miliona je dato potpuno namenski,znaci ne za kupovinu bilo cega ili isplatu plata,vec iskljucivo za remont navedenih letelica.Koliko se secam receno je da sigurno nema nista od kupovine novih letelica naredne 4 godine.
Moje misljenje je da kad se bude kupovalo,da se prvo kupe moderniji pvo sistemi i sredstva veze a avijacija neka saceka.
 
НиколаТ:
Па ти мора да имаш 5 година. :shock:

El' mozes to malo objasniti? Kao prvo ovo treba da bude rutinska stvar, kao sto to jeste u drugim drzavama gdje redovno odrzavaju letjelice. Ti migovi su zastarjeli i nista ozbiljno ne bi mogli uraditi u bilo kojem ratu. I kad su bili novi imali su veoma slabu elektroniku koja se sa elektronikom na danasnjim avionima ne moze ni porediti. Ne mogu nositi ni precizno oruzje za dejstva na zemlji...Njihovi motori su veoma, veoma neekonomicni (sat kosta 20,000 dolara, dok sat na F-16 kosta, cini mi se, nesto oko 4,000 dolara). Sto se tice helikoptera vrjeme je za nabavku novih a novi Mi-17 su veoma jeftini a i dalje su veoma izdrzljivi i pouzdani. Cjena jednog helikoptera je oko 6-6.5 miliona dolara. Znaci za ovih 30 miliona evra bi mogli dobiti jedno 6 komada.
 
fortes:
Tih 30 miliona je dato potpuno namenski,znaci ne za kupovinu bilo cega ili isplatu plata,vec iskljucivo za remont navedenih letelica.Koliko se secam receno je da sigurno nema nista od kupovine novih letelica naredne 4 godine.
Moje misljenje je da kad se bude kupovalo,da se prvo kupe moderniji pvo sistemi i sredstva veze a avijacija neka saceka.
Ако неће сад куповати,ремонтовати,обнављати...онда кад?2010...кад од Србије створе београдски пашалук?Тада им неће ни бити потребно,већ ће добро поделити паре заједно са врхом власти земље од које буду куповали.Гадно је то кад немаш своју производњу...

Иначе,ова сума је смешна и показује колико влада води бригу о војсци(а самим тим и о безбедности).Потребно нам је много више од 5 MIG-ова,и пар хеликоптера.Ако хоћемо добру заштиту и сигурност,ништа без нуклеарног наоружања.
 

Back
Top