Ko ide na mashinski fax u Kraljevu

Machine_r:
ma bre neko ce da naidje.
"Ishao je moj drugar Shile. Ishao i zavrshio ga je bez veceg cimanja, ali ti on vishe ne moze isprichati kako je bilo "
A shto ne moze?

Tuzna pricha... :-( Kako reche jedna od starijih pesama NO CHOICE!-a "Korak u prazno i tu je kraj". Nadam se da ce ti se javiti neko sa mashinskog faksa, gomila ljudi je upisivala to dok su bezali od poziva za sluzenje vojnog roka 8-)
 
moj bojfrend studira masinstvo ovde, sad upisuje 4. godinu i kaze da je ok. pizdi od grand soua po studentskom domu (da, za sve one koji nisu znali, kraljevo ima studentski dom, i dalje ne bih elaborirala tu temu), ali faks je ok. ako hoces samo da se provuces kroz faks, stvarno nema mnogo cimanja. ako hoces da budes dobar i da nesto kao fol znas, onda ces of kors morati da se pomucis. mislim, logicno.

znam da ume da bude tesko da savatas profana da recimo zakazes ispit, jer svi oni mnogo rade i van faksa. studentska organizacija uspesno pregovara sa profanima (uvek i uvek o smanjenju uslova) i to je kul. generacija 86 je uletela u izmenjeni plan i program koji je stvarno laksi (znas za 5-godina-pa-si-master pricu, mnoge stvari se uce krace, gomila toga je olaksana). kul je sto nema mnogo ljudi, i uvek imas nekog da pitas, pokupis skripte, a i da od starijih pokupis pitanja koja su bila prosle godine, godine pre toga, godine pre toga pre toga, godine pre toga pre toga pre toga, zavisi ko je najstariji u tvojoj godini...

a sad su vam u zgradi i mlade umetnice (srednja umetnicka), pa cujem da momcima nije dosadno :)
 
Evo javljam se, studiram vec 4 godine na ovom fakultetu, pokusavam da upisem 4. i nadam se da ce spustiti taj uslov.
Pa ovako, nisi pogresio.
Sto se upisa tice lako je, ali zavrsiti ni nije bas, problem je sto uleces u program Bolonjskog nacina studiranja, znaci nema prenosenja ispita, sto znaci nema spustanja uslova.
Sto se tice profesora, to su uglavnom ljudi sa dosta iskustva, radnici bivsih fabrika, pojedini su cak radili i u inostranstvu. Smerovi su drugacicji, i nije nista slicno starom nacinu studiranja, tako da stare inzenjere ne slusaj kada ti pricaju o masinstvu, prvo ih pitaj jel znaju sta je mathlab, autodesk inventor i Solid edge, ako ne znaju, obidji ih, jer su to programi koji se koriste za projektovanje i racunanje itd.
Uvek mozes na konsultacije i nema problema.
Ima predmeta koje mozes da se provuces a i onih koje bogami moras da zapnes i naucis. Nije bas lako zavrsiti. Problem je literatura, jer je nema puno, ali kako vidim i to se ispravlja.
probleme ce ti mozda predstavljati:
Masinski elementi, Matematika 1, Matematika 2, Mehanika 2, Mehanika 3, Konstruisanje, Metalne konstrukcije, SAU.
To su malo ozbiljniji predmeti pa stvarno mora da se zagreje stolica.
Ni sa jednim profesorom neces imati problema, sem kad ne mozes da ih nadjes.
Savetujem ti da prvo radis Matematike, iz svog iskustva i to dobro, treba ti oko mesec da sredis svaku, ne bezi sa vezbi nikako, bice ti teze.
Mada mislim da nece biti problema s obzirom da bi ti trebao da polazes ispite kroz semestar, preko kolokviuma.
Cinice ti se u pocetku tesko ali nije.
Kao sto si vec ranije procitao, fakultet ima studentski dom, menzu, u okviru fakulteta je i klub studenata, da popijes kaficu ili sok za vreme pauze.
Sto se zurki tice, vidim da nisu bas organizovani i da ih nema, jer je tacno za Grand, stvarno u domu lude narodnjaci tako da .... suvisno je da ddam nesto, ali bi bilo lepo da se organizuje jednom mesecno i videcemo da tako i bude, zajedno sa BK negde u gradu.
Bilo je ranije u RENE-u ali prestalo je.
Imas na pocetku brucosijadu, u maju masinijadi i tako, nema bas neke preterane aktivnosti. Ne ocekuj puno devojaka, jer je ipak masinac.

Eto na pocetku lose reputacije, upisivali radi vojske, ali ko zavrsi?????????
 
guitarrr_babe:
moj bojfrend studira masinstvo ovde, sad upisuje 4. godinu i kaze da je ok. pizdi od grand soua po studentskom domu (da, za sve one koji nisu znali, kraljevo ima studentski dom, i dalje ne bih elaborirala tu temu), ali faks je ok. ako hoces samo da se provuces kroz faks, stvarno nema mnogo cimanja. ako hoces da budes dobar i da nesto kao fol znas, onda ces of kors morati da se pomucis. mislim, logicno.

znam da ume da bude tesko da savatas profana da recimo zakazes ispit, jer svi oni mnogo rade i van faksa. studentska organizacija uspesno pregovara sa profanima (uvek i uvek o smanjenju uslova) i to je kul. generacija 86 je uletela u izmenjeni plan i program koji je stvarno laksi (znas za 5-godina-pa-si-master pricu, mnoge stvari se uce krace, gomila toga je olaksana). kul je sto nema mnogo ljudi, i uvek imas nekog da pitas, pokupis skripte, a i da od starijih pokupis pitanja koja su bila prosle godine, godine pre toga, godine pre toga pre toga, godine pre toga pre toga pre toga, zavisi ko je najstariji u tvojoj godini...

a sad su vam u zgradi i mlade umetnice (srednja umetnicka), pa cujem da momcima nije dosadno :)
E soory nisam mogo pre da se javim
Nisam znao to za umetnice, to je cool, a ja planiram da pocepam fax, poshto sam cuo da je lakshe od srednje shkole. Hvala ti shto si se javila
Cmok :-)
 
Ivan???????????
Ne mogu da se seti, kako se preziva ili nadimak?
Ne znam bas imena ljudi ali iz vidjenja sve znam, jos ako je mladji ne znam mu ime sigurno.

Za buduceg kolegu: Ko ti rece tu glupost da je lakse od srednje??
Taj te debelo zavarava, teze je mnogo vise nego sto mislis, a videces sam!!!!!!!!!
Ja sam sa prosekom preko 9 morao da obnovim 3. i sada jedva da cu da upisem 4. pa ti vidi, a u 1. sam nagurao osam 10 i u junu imao prosek 10 , sto znaci da samo prva nije teska ali ostale joj!!!!!!!!!!!!!!
 
Ivan???????????
Ne mogu da se setim, kako se preziva ili nadimak?
Ne znam bas imena ljudi ali iz vidjenja sve znam, jos ako je mladji ne znam mu ime sigurno.

Za buduceg kolegu: Ko ti rece tu glupost da je lakse od srednje??
Taj te debelo zavarava, teze je mnogo vise nego sto mislis, a videces sam!!!!!!!!!
Ja sam sa prosekom preko 9 morao da obnovim 3. i sada jedva da cu da upisem 4. pa ti vidi, a u 1. sam nagurao osam 10 i u junu imao prosek 10 , sto znaci da samo prva nije teska ali ostale joj!!!!!!!!!!!!!!
 
vranic_a:
Ivan???????????
Ne mogu da se setim, kako se preziva ili nadimak?
Ne znam bas imena ljudi ali iz vidjenja sve znam, jos ako je mladji ne znam mu ime sigurno.

Za buduceg kolegu: Ko ti rece tu glupost da je lakse od srednje??
Taj te debelo zavarava, teze je mnogo vise nego sto mislis, a videces sam!!!!!!!!!
Ja sam sa prosekom preko 9 morao da obnovim 3. i sada jedva da cu da upisem 4. pa ti vidi, a u 1. sam nagurao osam 10 i u junu imao prosek 10 , sto znaci da samo prva nije teska ali ostale joj!!!!!!!!!!!!!!
Pa kolega, nema u stvari veze, meni tako rekli, verovatno da bi se ja iznenadio, nevazno, ja sam ionako takav da sve radim u trenutku i ne mislim mnogo unapred, videcemo...
Svaka cast za prosek, koji je to smer ako nije tajna, ja sam zavrshio za Mash. teh za kompj. konstru. pa sam mislio da isto time nastavim da se bavim poshto ima sad to (pa mogu da kazem, shto da ne) kod NAS, hehe.
Normalno da se ocekuje da je teze, sve drugo bi bilo nerealno, ali ljudi s takvi da vole da zavrcu druge ljude, shta cemo. :roll:
 
Ne zanosi se, radis CAD i mozda solid edge do 4. u stvari tako je meni bilo, mozda ce tebi biti drugacije.
A u 4. Autodesk inventor, Dreamweaver, 3d MAX, photoshop, adobe premijer, a sam ucis ono shto te zanima, i da trebace ti mathlab 7.
Nije stvar da samo crtas, toga ima najmanje, ima bre da racunas i racunas...... i racunas......
Veruj prezreces racunar.
 
E, pa kazem ti ja se time bavim vec cetiri god,
samo shto nismo radili racunanje na kompu
To niko ne zna od profesora:)
A jesam li ti reko, bio sam kandidat za ucenika generacije, nego jedan elektro lik me zajebo, imao neko takmicenje, a nashe doshlo tek na kraju cetvrte,bilo tu u KV u 14Oktobar, shkoli, mada ja bash i nisam ne ki uspeh postigo, i ne brini nece mi se ogadiHEHE
:)
 
Jao pa ti me ne razumes.
Nema "crtanja" razumes li sad, nije ti ovo likovna akademija, racunas olovkom, i digitronom, da, savet, kupi dobar digitron.
Radis konstruisanje, najmanje vremena ti ode na crtanje, ali koji teret ce to da izdrzi, to je bitno.
Ako si tako dobar, kao sto govoris, neces imati problema, pod uslovom da zaboravis sta je devojka, i sta su izlasci.
 
pod uslovom da zaboravis sta je devojka, i sta su izlasci. Ja i ne znam shta je to.:)
a znam i na racunanje, mi smo racunali po 10 dana, npr, neshto shto ja nacrtam na kompu sa dva tri sata.
Ali mene najvishe zanima jel ima crtanja rukom, ono, olovka i papir, da znam shta da ponesem:)
 

Back
Top