Konica Minolta DiMAGE F200

pedja-obrad

Početnik
Poruka
38
Kao prvo, POZDRAV za dobre ljude!

Imam jedan problem, koji nikako ne znam da rijesim sam (naravno, STROGI sam AMATER).
Naime, imam digitalni fotoaparat Konica Minolta DiMAGE F200 koji moze, pored klasicnog slikanja, da snima video+audio zapis. Slike i audio+video zapis mogu da pregledam na svom racunaru.

Medjutim, kada sve to lijepo narezem na CD ili DVD i pokusam da preko DVD player-a (Pioneer DV-380) pogledam na TV-u, mogu da pregledam samo slike, a video+audio zapis DVD player ne prepoznaje (nema nista osim formata JPG, kao da ga nisam ni narezao). :confused: :confused: :confused: :( :( :(
Trazio sam pomoc po net-u ali ... MRKA KAPA (nista ja to ne razumijem).

Sta je reci, gdje boci?

Jasno mi je da bih trebao konvertovati video zapis (u odgovarajuci, da ga Pioneer DV-380 "prepozna") ali napominjem da sam STROGI AMATER po pitanju fotoaparata, pa moja pitanja konkretno glase:

1. U kojem formatu clip-ove snima gore navedeni fotoaparat (a pretpostavljam da svi fotoaparati snimaju u istom formatu)?
2. U koji format treba da konvertujem taj klip da bih ga mogao pregledati na DVD player-u Pioneer DV-380?
3. Kako se zove konvertor kojim bih to najlakse i najbolje mogao da rijesim?

Nadam se da jos uvijek ima ljudi koji imaju ZIVACA i VOLJE da pomognu nama amaterima u ovako, za vas, trivijalnim problemima.

Pozdrav....
 
VirtualDub ili DrDivx za Divx konverziju, a DVD LAb Pro za Mpeg2 tj.DVD format. Ovo su ti programi a korak po korak objasnjenje kako prebaciti tvoj video fajl u jedan od ovih formata, to ces morati sam da potrazis na netu.
Nadam se da sam ti pomogao barem malo.
 
@JOCCCA

U Properties-u tih clip-ova pod stavkom Type of file stoji: QuickTime Movie, a ja ga na svom racunaru mogu otvoriti jedino QuickTime Player-om, sto je i logicno, zbog vrste file-a.

Sto se moga DVD Player-a tice (Pioneer DV-380), da, cita DiVX-e.


@slobce

Druze, puno si mi pomogao. Sada bar znam imena programa kojima da izvrsim konvertovanje clip-ova. HVALA ti puno.


Pozdrav...
 
Pozdrav.

Samo da vam javim da sam uspeo rijesiti svoj problem.
Rijesio sam ga sa programom Dr.DivX. Pokusao sam i sa RAD Video Tools i prezadovoljan sam sa slikom koju dobijem ta TV-u ali od zvuka nema nista (samo nesto pisti). Sa Dr.DivX-om konvertovana slika je osjetno slabija nego sa RAD Video Tools-om ali zato ima sasvim zadovoljavajuci zvuk. Tako da sam se ipak odlucio za kompromis koji u konvertovanju tih vrsta video file-ova nudi DR.DivX.

Veliko hvala i JOCCCI i slobcetu koji su mi svojim savjetima pomogli da rijesim ovaj problem.

Pozdrav.
 

Back
Top