Horor...

zoranpetrovic84

Domaćin
Poruka
3.519
Nesto za useravanje...nebitno vampiri, drakule, divlje svinje, stakori:)..vase preporuke...unapred se izvinjavam ako sam pitanje postavio na pogresnom mestu, nisam redovan gost na ovom forumu;)
Hvala
 
ZP i ja sam nov ovdi - i znam da nisi spamer,ili zahebant - al` mogao bi malo bolje da obrazlozis temu - knjizevnost,strip,film?Kulturni uticaji...etc- da ne kenj.am i ja- ovako dodje malo naivno...
& ako vec oces da budes ovdi moras na vatreno krstenje tj. KVIZ a nije zgoreg i da se ukljucis u ostale aktivnosti - ovo je malko hermeticna zajednica....
 
Nismo ni malo hermetički, tj zatvoreni, naprotiv, jedan od ciljeva SF tima je da ima što više ljubitelja SF-a i da nas ovde bude što više.
Normalno da ovde nemaju šta da traže oni koji niti vole niti poznaju SF, ali ako neko želi da se upozna sa ovim žanrom rado mu pomažemo.
 
@Dan-e , to o "hermeticnosti" je bila sala...ne primoravam ZP-a ni na sta...
@ZP - nisam imao nameru da zvucim kao da te teram odavde ... naprotiv - cenim da si dosao na pravo mesto...
...Moja preporuka - uzmi "stare" pisce - Birsa,Gogolja, i pre svega Lavkrafta - ja mogu da ih citam unedogled,to je klasika...a od novih - mozda Barkerov "Abarat"...mada od "knjiga krvi" i "utkanog sveta" naovamo, to kao da vise nije isti pisac...
 
e kad smo vec kod barkera ja sam na srpskom nasao samo igru prokletstva i utkani svet i obe ih procitao pa hocu jos ima li jos nesto prevedeno ili je to to
 
luci:
gde da nadjem to od barkera nema toga po knjizarama

dark half i desperation to si citao na engleskom ili neki matir prevod
...Pre neki dan sam kod Filoloskog na ulici video ceo komplet "Knjiga krvi" - a to nije prvi put - raspitaj se kod ulicnih prodavaca,ili idi u neku od knjizara -antikvarnica - upravo u komsiluku Filoloskog imas dve ... u Uzun Mirkovoj u tzv "Trznom centru" - oni rade po narudzbini... i u samom Knezu - potrazi u platou ili se raspitaj...
Na kraju krajeva nabavi polarisov disk... bar on ti je u sirokom opticaju...
 

Back
Top