SRPSKI GONIC-BALKANAC

Haos,vodio sam ih na prvu vakcinaciju,protiv stenecaka,pre 2,3 dana,nisam znao gde cu ih onoliko,nisam smeo na zadnje sediste,tako da sam ih u gepek stavio.Izlitali su i ispovracali celi gepek i cebad,bilo mi zao sto prolaze kroz to,ali to je bolje za njih!Cistio sam ih kad sam dosao kod veterinara,jedno je bilo skroz poliveno i mokro,bojao sam se da ne dobije neku upalu,a najkrupniji tako je klonuo da sam pomislio da je uginuo.Vazduh ih malo drmnuo pa su zivnuli,veterinar je spremio 12 vakcina,valjda i vitaminsku uz onu!Strucno je to obavio i sad ih gledam,zdravi i zivi mali nestasci!Za njihov zivot,predbrodili su svoje prvo putovanje!
 
Jesam,cistio sam ih pre vakcinacije,mada mi se javljaju neke osobe koje nisu bas za drzanje,hteli bi psa a da ne vode racuna,glupo je dati psa,nekome ko ne shvata i ne prihvata obaveze za njegovo drzanje,to nije igracka,pogotovo lovni psi,oko kojih je bas potrebna briga i njega zbog njihove aktivnosti!Ponekad pomislim da bas trebam da ih zacenim,smatrajuci da onaj ko je spreman da kupi psa taj ce ga i drzati,iako ne volim da prodajem pse!Drzi ga kako treba,ja cu biti srecan i zadovoljan,ne trebaju mi nikakve pare!
 
Znaš kako, to jeste logično, na žalost. Više ljudi cene ono što su platili. A goniči, sa svojom genetikom, ako se ne drže ili non-stop vezani/zatvoreni ili non-stop zauzeti, garant postanu pilićari a znamo kako se to završava. :(
 
Ma ja bih ih drzao,sem toga,pobrinuo se da dobiju osnovne obaveze!Imam unikat balkanku,bez repa,a inace kerusa je bila pod posavcem i balkancem,tako da imam i posavce!Prosto nemam uslove za drzanje,putujem mnogo,a moji vise nisu za to i tako da moram da ih sto pre razdelim!Nekima nisam dao,zato sto jednostavno ne zelim da se pate i da zavrse sa metkom u sebi!Znam da cu ih razdeliti,ja se nisam ogresio,dosta od mene!
 

Back
Top