HIPERAKTIVNOST DECE

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Sofi75

Početnik
Poruka
40
Molila bih da mi neko kaže nešto o lečenju hiperaktivnosti. U porodici imam dečaka od 6 godina koji je najverovatnije hiperaktivan. Tražila sam podatke na netu i dosta opisanih simptoma upravo se vide kod njega.
I jedan od problema je što svi vide a niko nereaguje, roditelji kao da neće da pomognu svom detetu.Dečak neslaže reči u rečenici kako bi trebalo, slabo jede, pored onih opštih simptoma.
Hvala. :?:
 
Sofi75:
Molila bih da mi neko kaže nešto o lečenju hiperaktivnosti. U porodici imam dečaka od 6 godina koji je najverovatnije hiperaktivan. Tražila sam podatke na netu i dosta opisanih simptoma upravo se vide kod njega.
I jedan od problema je što svi vide a niko nereaguje, roditelji kao da neće da pomognu svom detetu.Dečak neslaže reči u rečenici kako bi trebalo, slabo jede, pored onih opštih simptoma.
Hvala. :?:

SPORT
Nikakvi lekovi i ostala sranja. Meni uvaljuju lekove citav zivot. Sada sam poceo da trazim prirodne alternative.
I verujte mi od sporta nema nista bolje.
Sve otalo je go ***** da izvinete i sto je najgore przenje mozga.
Deci uvale neke lekove tipa nedaj boze Ritaline i onda su mirna. Sa po koju ***** cenu. Po cenu da mu je sa 30 god mozak sprzen.
 
Ja u bližoj okolini imam hiperaktivnu devojčicu, po dijagnozi. Ne leče je nikako, nisam ni znala da se to leči(?) medikamentozno. Al niko ne može da održi korak sa njom. Najbolje ipak da ništa ne pretpostavljaš, nego da ubediš roditelje da potraže profesionalnu pomoć, makar da bi se "uverili da je sa njihovim detetom sve ok".

A da, evo još jedan glas za sport(: Obavezno.
 
Ako se ne varam, postoji desetak simptoma na osnovu kojih se odredjuje pojava hiperaktivnosti kod deteta. Naravno, prepoznavanje tih simptoma ne mora da znaci da je dete hiperaktivno, posto njihov intenzitet treba da utvrdi strucno lice. A to je vise nego pozeljno, jer je ova pojava ozbiljna stvar. Lecenje, ako se tako moze nazvati pokusaj da se simptomi kanalisu, je dugotrajno i zahteva mnogo strpljenja i rada sa detetom. Svaka upotreba prisile i (verbalne) grubosti bi bila iskljucena.
Ovde je neko pomenuo sport kao idealno resenje. Moram reci da hiperaktivnost nije samo neobuzdana energija koju dete ima, cak, ponekad, dete moze da izgleda sasvim drugacije. Nazalost, ovaj sindrom ukljucuje i odsustvo koncentracije, kao i nezainteresovanost za bilo sta, ili brzo zasicenje onim cim se dete bavi - pa je i bavljenje sportom, u kome je potrebno odredjeno zalaganje ili istrajnost, otezano.
Izmedju ostalog, takva deca zbog svojih osobina mogu da imaju probleme tokom skolovanja - sto zbog neprilagodjenosti ostaloj deci i nacinu ucenja, sto zbog pomanjkanja koncentracije i interesovanja. Medjutim, takva deca vrlo cesto razviju na bujan nacin neki od talenata koji poseduju, a narocito u posletinejdzerskim godinama. Tu bi i bio odgovor LePiafu, da negde polovinom dvadesetih godina, covek uglavnom uspe da prevazidje te probleme i pocne da funkcionise uobicajeno, kontrolisuci i upravljajuci osobinama koje ima.
To bi bilo ukratko, a svaka eventualna greska koju sam napravio, nije namerna.
 
Julian je sve dobro rekao uglavnom. Na Domu i POrodici postoji vise tema o ovom problemu gde sam vrlo detaljno pisala o ovome, pa se ovde ne bih ponavljala. U svakom slucaju dete treba da vidi deciji psihijatar, psiholog i defektolog. Dete po opisu nije samo hiperaktivno nego ima i specificne razvojne smetnje (citanje, pisanje itd, mozda ogledalno pismo), neophodna je potpuna procena i dijagnostika, hiperaktivnost sa poremecajem paznje moze biti razlicitog intenziteta pa se i tretman prilagodjava tome, ovako napamet i bez ikakvih podataka tesko je reci, POkusajte da ubedite roditelje da dete odvedu kod nekoga ko se ovom problematikom bavi, ovaj razvojni problem se moze tretirati cime se poboljsava i skolski uspeh i stepen socijalnih interakcija, steta je da dete pati bez potrebe a uz to netretiranje ovog problema ne dovodi samo do pada skolskog uspeha vec i do kasnije pridruzenog poremecaja ponasanja koji vodi daljoj desocijalizaciji deteta (ka=snije adolescenta) probleme sa drustvenom zajednicom, zakonom, ka bolestima zavisnosti itd.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top