AUSTRIJA

Vizionar

Obećava
Poruka
92
Dali mi neko može reci koliko su prosecne plate u Austriji i koliko treba otprilike mesecno za zivot dvema osobama u Becu, i za stan od 40kvadrata i ostale troskove.
Ima li nekih delova grada gdje se ne preporucuje stanovati zbog npr. sigurnosti, kvaliteta stanova, itd.? Hvala unaprijed!
 
treba ti oko 450 maximum sa svim zivim troskovima,mozes i nesto jeftinije da prodjes,to ti je 20.bizirk-klosterneuburger strasse,imas nekoliko stanica do sweedenplatza inace centra samog.Pozdrav 8-)
 
Stanovanje je veća stavka , teško ćeš naći stan u najam bez da moraš platiti kauciju , to je tri meseca unapred ali se ne obračunava u kiriju , nego ti se vrati kad se iseliš to je kao neka garancija za račune i eventualnu štetu .
Plata , zavisi šta radiš , tj. koliko govoriš nemački ; od 800 € pa nadalje .
Sretno :)
 
Vizionar:
gledao sam mapu grada, 20 bazirk mi se cini nekako daleko...dali tamo zive nasi ljudi?
gde je naj bezbednije za zivot(bazirk)
Nemoj da gledas mapu ona ti nista ne pomaze. Najvaznije je da imas nekog da ti pomogne u samom startu jer ti ovde nema sanse da nadjes stan za jedan dan. A druga stavka je da ti treba i provizijaa za stan jer bez toga ces stvarno tesko da nadjes stan. A od provizije i agencije zive.
 
Vizionar:
gledao sam mapu grada, 20 bazirk mi se cini nekako daleko...dali tamo zive nasi ljudi?
gde je naj bezbednije za zivot(bazirk)


Naših ima svuda u Beču.Najveća koncentracija u 10-om,15-om,20-om...drugi je takođe pun...preporučujem 11...mada sam živeo u 10-om i 20-om.Nije daleko dvadeseti...zapravo od čega bi to pa bio daleko...sve ti je tu...
 
Šakal:
Naših ima svuda u Beču.Najveća koncentracija u 10-om,15-om,20-om...drugi je takođe pun...preporučujem 11...mada sam živeo u 10-om i 20-om.Nije daleko dvadeseti...zapravo od čega bi to pa bio daleko...sve ti je tu...
Zaboravio si 16. sve moguce radnje i kafiće u Ottakringerstrasse drže Srbi.

A sto se tice srpske populacije u Becu ja sam čuo brojke od oko 150 000 Srba u Beču.
 

Back
Top