Pomoc?Realni aikido, tradicionalni japanski??

milancebgd:
Razlika je prilicna i nije je lako objasniti ovde.
Najbolje ti je da odes na neki trening i sama pogledas kako izgledas.
Gde treniras realni aikido.
Ako si u Beogradu reci koji deo grada pa cu te uputiti u neki klub koji ti je blizu.
Vise informacija mozes pronaci na sajtovima www.aikido.org.yu ili www.istok.co.sr
Pozdrav.

treniram u ucinom klubu. verujem da postoji jasna razlika, ali kao sto rekoh. . . nikad se nisam susrela tradicionalnim aikidoom, samo s realnim. surfovanjem sakupljam dosta informacija, al' sam mislila da bi bilo intresantnije da cujem misljenja drugih i iskusnijih aikidista, posto se ne mogu pohvaliti narandzastim pojasom. ceka me jos dug put do crnog. imam drugaricu cija ja sestra crni-drugi dan. dal' je istina da za 10-i dan ima preko 70 tehnika. (tako mi je ona rekla)
Ps. arigatau na info.
 
Drugi dan aikida ili realnog aikida? Postoji razlika.
Tehnika postoji nekoliko hiljada pa mozda i vise. Trenutno ne postoji ni jedan zivi nosilac 10-tog DAN stepena u svetu.
Inace polaganja za stepenove se vrse zakljucno za 4 DAN. U vise stepenove promovise Doshu. Da bi se dobio visi stepen od 4 DAN-a potrebno je imati zasluge za sirenje aikida u zemlji i svetu.
U Srbiji postoji jedan sesti, tri peta i 5-6 cetvrtih danova koji su medjunarodno priznati.
Naravno postoji i nekoliko samoproklamovanih majstora ali oni nisu tema moje diskusije.
Najvisi stepen koji ima neko ko nije Japanac je 7 DAN. Od poznatijih to su Stiven Sigal i Kristijan Tisijer.
Pozdrav.

P.S. Ukoliko te jos nesto zanima rado cu ti objasniti
 
milancebgd:
Drugi dan aikida ili realnog aikida? Postoji razlika.
Tehnika postoji nekoliko hiljada pa mozda i vise. Trenutno ne postoji ni jedan zivi nosilac 10-tog DAN stepena u svetu.
Inace polaganja za stepenove se vrse zakljucno za 4 DAN. U vise stepenove promovise Doshu. Da bi se dobio visi stepen od 4 DAN-a potrebno je imati zasluge za sirenje aikida u zemlji i svetu.
U Srbiji postoji jedan sesti, tri peta i 5-6 cetvrtih danova koji su medjunarodno priznati.
Naravno postoji i nekoliko samoproklamovanih majstora ali oni nisu tema moje diskusije.
Najvisi stepen koji ima neko ko nije Japanac je 7 DAN. Od poznatijih to su Stiven Sigal i Kristijan Tisijer.
Pozdrav.

P.S. Ukoliko te jos nesto zanima rado cu ti objasniti

Impresivno. . . tek sada vidim kol'ko imam jos da treniram. . . Moja omiljena recenica, koju redovno izgovaram radi sale:"nekada davno, ja cu postati majstor realnog aikidoa"
Ps. zanima me sve. Ako postoji nesto sto zasigurno znam, to je da nikad ne mozes imati dovoljno info. o necemu. Svaku informaciju cenim. Zaista sam se "zaljubila" u aikido. Super sport, a treneri su super prema svima. Iskreno mislim da su isuvise fer ponekad. . .
 
Soleil:
Impresivno. . . tek sada vidim kol'ko imam jos da treniram. . . Moja omiljena recenica, koju redovno izgovaram radi sale:"nekada davno, ja cu postati majstor realnog aikidoa"
Ps. zanima me sve. Ako postoji nesto sto zasigurno znam, to je da nikad ne mozes imati dovoljno info. o necemu. Svaku informaciju cenim. Zaista sam se "zaljubila" u aikido. Super sport, a treneri su super prema svima. Iskreno mislim da su isuvise fer ponekad. . .

Mislim da si prilično pomešala pojmove.
Kao prvo aikido nije sport.
Kao drugo rekla si da treniraš realni aikido. To znači da nisi videla kako izgleda aikido, a samim tim nisi mogla ni da se zaljubiš u njega.
O realnom aikidu nema šta mnogo da se priča osim da je to kreacija jednog propalog aikidoke.
Aikido je već sasvim druga priča. Hiljade strana teksta nisu dovoljne da se iznesu sve zanimljivosti o njemu. U svakom slučaju nemoj nasedati na priču kako je realni aikido ustvari aikido prilagođen našem podnevlju. Ta priča je sve sem istine.
Pozdrav.
 
Znam, znam... ali kad me pitaju "koji sport treniras", ja kazem:"realni aikido". Zato na njega imam "takav pogled". Kao sto rekoh, volim realni aikido, ali radoznalost mi je mana kol'ko i vrlina. moja poenta- uvek zelim da saznajem jos, jos i jos. . . o stvarima koje me intresuju......
a njih je mnoooooogo. imam jos ceo zivot predamnom i ceka me jos mnogo ucenja. za aikido (realni i nerealni XDD) znam samo zahvaljujuci tome sto se treninzi odrzavaju u mojoj skoli...
pa ja onda rekoh:"ok, 'ajde da probam nesto novo.." ja sam samo radoznala, to je sve. malo znam, zato se i raspitujem, nema ljunje... ;) pozz i arigatau...
 
shmeker_yu:
Jel moze neko da mi kaze koji Ljuba ima pojas u tradicionalnom Aikidu.

Znam samo koji ima u realnom, ali verujem da to svi znaju tako daaaaaa... pitacu trenera, mozda on zna tacno. mislim, ipak se poznaju, zar ne? Ehhh, da...

Na treninzima smo poceli sa tehnikama za odrasle.. i sad vidim zasto su "za odrasle".
Dosta su slozenije od decijih((sp?)mozda se pise i decjih. ne'am pojma) tehnika. totalno se pogubim i to u sred tehnike, kada kazu "idemo na komandu". kakva sramota. . . . . . . . . . . . . . . .(po mene, nista ne mogu da ukapiram. tek iz stotog puta mi uspe) :-|
 
giska_sa:
Soleil, dodji u neki od klubova Srpske Aikido Federacije da treniras i veruj mi da neces biti razocarana. Vrlo brzo ces zaboraviti Realni. Pozz

Cool. A to "na komandu" je posto neko vreme vezbamo sa partnerom. Onda trener kaze na komandu, pa onda svi radimo kada kaze "sad". Pozz.
(soleil se inace cita solej, a na francuskom znaci sunce. 'il' se u najcescem slucaju cita kao j. to je tek onako, ako neko ne zna)
 
Ja sam čuo da u tom realnom "aikidu" ne postoje tehnike sa mačevima i motkama.Mislim kako to moze?Pa većina tehnika se vezuje za mač.Ja od skora treniram tradicionalni aikido tako da malo o njemu i znam.Ali znam,da kad radimo tehniku,naš trener dohvati mač pa nam pokaze sta bi bilo kada bi protivnik koristio mač.I onda je mnogo jasnije,zanimljivije i logičnije.Svaka čast nekome ko izmisli nešto novo...Ali ljudi,nemojmo potcenjivati nešto što su Japanci uradili,izmislili,pronašli.U srpskoj istoriji nije bilo ni jednog čoveka koji je uradio nešto slično,pa verujte mi,neće ga biti ni u narednih milion godina.Misli se na tog Ljubu koga ne poznajem.Ali čuvši priče o njemu mogu puno toga da zaključim.
A ti draga devojčice.Ako zeliš da se bavis aikidom zato što zelis da naučiš nešto uopšte vezano za Japan,da naučiš još neke stvari vezane za zivot i za čoveka,dodji na tradicionalni aikido.Mislim da se aikido nikad nije ni zvao tradicionalni,već samo aikido.Sve dok nije izmišljen taj realni.
 
Hitocu:
Ja sam čuo da u tom realnom "aikidu" ne postoje tehnike sa mačevima i motkama.Mislim kako to moze?Pa većina tehnika se vezuje za mač.Ja od skora treniram tradicionalni aikido tako da malo o njemu i znam.Ali znam,da kad radimo tehniku,naš trener dohvati mač pa nam pokaze sta bi bilo kada bi protivnik koristio mač.I onda je mnogo jasnije,zanimljivije i logičnije.Svaka čast nekome ko izmisli nešto novo...Ali ljudi,nemojmo potcenjivati nešto što su Japanci uradili,izmislili,pronašli.U srpskoj istoriji nije bilo ni jednog čoveka koji je uradio nešto slično,pa verujte mi,neće ga biti ni u narednih milion godina.Misli se na tog Ljubu koga ne poznajem.Ali čuvši priče o njemu mogu puno toga da zaključim.
A ti draga devojčice.Ako zeliš da se bavis aikidom zato što zelis da naučiš nešto uopšte vezano za Japan,da naučiš još neke stvari vezane za zivot i za čoveka,dodji na tradicionalni aikido.Mislim da se aikido nikad nije ni zvao tradicionalni,već samo aikido.Sve dok nije izmišljen taj realni.
Potpuno si upravu.Jer cela filozofija kretanja,sklanjanja i poluge zasniva se na borbu sa macem i stapo.Po mom misljenju stap i mas cine osnovu aikidoa,i bez toga se (po meni) nemoze shvatiti cilj i postojanje poluga.Ali svako ima pravo na svoje misljenje i da koristi ili ne koristi stap ili mac.A o kvalitetu Ljube(mislim na RA) necu da komentarisem jer je dosta komentarisano u ostalim temam (sada valjda vec svi znaju sta ko misli o RA.
 
Hitocu:
Tako je ;)
Nego mislim da bi bilo pametnije da širimo iskustva,znanja i ideje o aikidu,a ne da se prepucavamo šta je bolje,RA ili TA :)


Ja mislim da se ne prepucavaju sta je bolje nego "umisljenost" Ljube i njegovih ucenika kao ne postoji nista osim RA.I kako je ustvari Ljuba izmislio aikido a ne Morihei Ueshiba.I njegovo "lazno" postizanje (1,2,3,4,5,6,7,8,9,10 DAN).A svaka vestina je dobra jer prvo stice samopouzdanje,a sto se tice trad.Aikida on ima i tu duhovnu crtu.Pozz za SAF
 
Hitocu:
Ja sam čuo da u tom realnom "aikidu" ne postoje tehnike sa mačevima i motkama.Mislim kako to moze?Pa većina tehnika se vezuje za mač.Ja od skora treniram tradicionalni aikido tako da malo o njemu i znam.Ali znam,da kad radimo tehniku,naš trener dohvati mač pa nam pokaze sta bi bilo kada bi protivnik koristio mač.I onda je mnogo jasnije,zanimljivije i logičnije.Svaka čast nekome ko izmisli nešto novo...Ali ljudi,nemojmo potcenjivati nešto što su Japanci uradili,izmislili,pronašli.U srpskoj istoriji nije bilo ni jednog čoveka koji je uradio nešto slično,pa verujte mi,neće ga biti ni u narednih milion godina.Misli se na tog Ljubu koga ne poznajem.Ali čuvši priče o njemu mogu puno toga da zaključim.
A ti draga devojčice.Ako zeliš da se bavis aikidom zato što zelis da naučiš nešto uopšte vezano za Japan,da naučiš još neke stvari vezane za zivot i za čoveka,dodji na tradicionalni aikido.Mislim da se aikido nikad nije ni zvao tradicionalni,već samo aikido.Sve dok nije izmišljen taj realni.

Ja želim da upišem tradicionalni, ali baš i nemam gde. Ja treniram realni u klubu Uča. Kod mene u školi se održavaju treninzi. realni aikido nije tako loš mada nisam tol'ko oduševljena. Meni nije bitno šta treniram dokle god treniram. u svom životu sam najveću konekciju oduvek osećala sa umetnošću i sportovima. ne mogu da podnesem kada poduže vreme nešto ne treniram. išla sam na plivanje, balet, ples, gimnastiku, sada treniram realni aikido, a nastavnica fizičkog ne forsira da treniram atletiku jer sam dobro građena za to i doista sam brza. Kada budem našla da negde ima da se trenira tradicionalni aikido, a da mi nije previše udaljeno, možete se kladiti da ću se upisati.
ps. Japan?!? gde, gde, gde, gde? ok, moram da se smirim. moglo bi se reći da sam malo prezaintresovana u japan. *smile* u školi me zovu japanska zlatokosa jer: 1. moja kosa je duugačka i 2. dosta proučavam o japanu, čak i pomalo znam japanski.:) no, svejedno, nekako ću se već upisati na tradicionalni(ala je to dugačka reč za napisati) ;) a pošto završim osnovnu, upisaću filološku, smer-japanski (no, duh! now, who didn't figure that out?) ala je moj život komplikacija *LOL* :wink: pozz
 
Soleil:
Ja želim da upišem tradicionalni, ali baš i nemam gde. Ja treniram realni u klubu Uča. Kod mene u školi se održavaju treninzi. realni aikido nije tako loš mada nisam tol'ko oduševljena. Meni nije bitno šta treniram dokle god treniram. u svom životu sam najveću konekciju oduvek osećala sa umetnošću i sportovima. ne mogu da podnesem kada poduže vreme nešto ne treniram. išla sam na plivanje, balet, ples, gimnastiku, sada treniram realni aikido, a nastavnica fizičkog ne forsira da treniram atletiku jer sam dobro građena za to i doista sam brza. Kada budem našla da negde ima da se trenira tradicionalni aikido, a da mi nije previše udaljeno, možete se kladiti da ću se upisati.
ps. Japan?!? gde, gde, gde, gde? ok, moram da se smirim. moglo bi se reći da sam malo prezaintresovana u japan. *smile* u školi me zovu japanska zlatokosa jer: 1. moja kosa je duugačka i 2. dosta proučavam o japanu, čak i pomalo znam japanski.:) no, svejedno, nekako ću se već upisati na tradicionalni(ala je to dugačka reč za napisati) ;) a pošto završim osnovnu, upisaću filološku, smer-japanski (no, duh! now, who didn't figure that out?) ala je moj život komplikacija *LOL* :wink: pozz


Soleil, jednostavno, odes na www.aikido.org.yu i pogledas adrese klubova pa vidi da li ti je neki dovoljno blizu :)
 
Soleil:
Ja želim da upišem tradicionalni, ali baš i nemam gde. Ja treniram realni u klubu Uča. Kod mene u školi se održavaju treninzi. realni aikido nije tako loš mada nisam tol'ko oduševljena. Meni nije bitno šta treniram dokle god treniram. u svom životu sam najveću konekciju oduvek osećala sa umetnošću i sportovima. ne mogu da podnesem kada poduže vreme nešto ne treniram. išla sam na plivanje, balet, ples, gimnastiku, sada treniram realni aikido, a nastavnica fizičkog ne forsira da treniram atletiku jer sam dobro građena za to i doista sam brza. Kada budem našla da negde ima da se trenira tradicionalni aikido, a da mi nije previše udaljeno, možete se kladiti da ću se upisati.
ps. Japan?!? gde, gde, gde, gde? ok, moram da se smirim. moglo bi se reći da sam malo prezaintresovana u japan. *smile* u školi me zovu japanska zlatokosa jer: 1. moja kosa je duugačka i 2. dosta proučavam o japanu, čak i pomalo znam japanski.:) no, svejedno, nekako ću se već upisati na tradicionalni(ala je to dugačka reč za napisati) ;) a pošto završim osnovnu, upisaću filološku, smer-japanski (no, duh! now, who didn't figure that out?) ala je moj život komplikacija *LOL* :wink: pozz

Poseti www.aikido.org.yu
Ja bih ti preporucio
"ARS"(Hadzi Prodanova 24 kod Vukovog spomenika) www.ars.org.yu
ili
"Istok" (ovaj klub ima sekcija na vise lokacija ) http://www.istok.co.sr/
ili bilo koji klub koji je clan SAF(tu su ti najbolji mastori,po meni)Pozz
 
Ko? Ja? Nisam još, ako se na mene odnosi. Za sada mi nije ništa drugo na umu sem škole. Moram dosta da učim. Imala sam kontrolni iz matematike. Samo džoker zadatak nisam znala. Zapravo, znala sam al' me mrzelo pa ja rešila i da ja njega mrzim.
Išao je ovako nekako:
Dokazati da broj 0,123535353535353535353535.... pripada skupu Q.
(tj. skupu racionalnih brojeva) ok, ovo nema blage veze sa aikidoom *smie* Pogledaću već ^__^
 

Back
Top