cigarete

bracus

Početnik
Poruka
10
naravno,pod cigaretama ne mislim na male paklice koje ljudi svakodnevno kupuju na trafici,to je svakodnevnica mnogih.Govorim o kubanskim tzv. tompusima,koje se,po legendi,prave na oznojenoj butini kubanske device....to su cigarete u kojima se uziva,potrebno je izdvojiti vremena i uzivanje u istoj je pravi ritual,pocev od secenja.Intresuje me da li neko zna da li i gde se u srbiji mogu nabaviti,posto je za mene to kultna stvar...
 
Evo, ja prva da ti kažem da je najbolje da pitaš Vučelu. I za njega je to kultna stvarka, bez koje ne može. Što se tiče kubanskih devica, ne videh ih ja na TV reportaži o Kubi. To vas lage, zbog "secanja". Pravile te cigare sve neke bake koje se više i ne sećaju....
 
bracus:
naravno,pod cigaretama ne mislim na male paklice koje ljudi svakodnevno kupuju na trafici,to je svakodnevnica mnogih.Govorim o kubanskim tzv. tompusima,koje se,po legendi,prave na oznojenoj butini kubanske device....to su cigarete u kojima se uziva,potrebno je izdvojiti vremena i uzivanje u istoj je pravi ritual,pocev od secenja.Intresuje me da li neko zna da li i gde se u srbiji mogu nabaviti,posto je za mene to kultna stvar...


U kralja Milana, pored Skupštine.....prodavnica skupih cigara i dobrih vina...." Hedonist "
 
Bi2:
. Što se tiče kubanskih devica, ne videh ih ja na TV reportaži o Kubi. To vas lage, zbog "secanja". Pravile te cigare sve neke bake koje se više i ne sećaju....
to je samo legenda,sve te cigare se danas uglavnom masinski prave....ali cu u svakom slucaju uz svaku cigaru radije misliti na devicu nego na neku zvalavu babu
 
ima na 42oj i chini mi se petoj...... $85 po cigari...... :lol:

111076SN_lg.jpg
 
Ove se prodaju aukcijski.Mislim da su prodate za 300,00 po komadu,tek.ima mnogo skupljih.zanimljiva tema.:)ja ne znam puno o tome ali znam da su mnoge javne i istorijske licnosti bile poznate po uzivanju u njima.

slika----TOMPUS---ROMEO-Y-JULIETA--325056x400.jpg
 
naravno,pod cigaretama ne mislim na male paklice koje ljudi svakodnevno kupuju na trafici,to je svakodnevnica mnogih.Govorim o kubanskim tzv. tompusima,koje se,po legendi,prave na oznojenoj butini kubanske device....to su cigarete u kojima se uziva,potrebno je izdvojiti vremena i uzivanje u istoj je pravi ritual,pocev od secenja.Intresuje me da li neko zna da li i gde se u srbiji mogu nabaviti,posto je za mene to kultna stvar...

Kao prvo tompusi se zovu cigare a ne cigarete,cigarete su pljuge brate...Kubancki tompusi su zabranjeni kod nas i ne prodaju se,ali imaš na milione kopija i ne možeš da ih razaznaš osim ako ne znaš kako izgleda original kubanska...Ja lično pušim za rođ ili novu godinu ili tako te zajebancije gold klasik-160 din komad,a ponekad i dobijem od ortaka neke od po 200,300,500 kinti e to je već nešto, i to uglavnom rokamo za novu godinu... Zavisi kako pušiš ali otprilike ove kopije traju prosečno oko pola sata neki više neki manje...
 

Back
Top