Podsecanje: Napadi VJ na aerodrome u Tuzli i Tirani

Nista ja ne izmisljam vec izvor od koga su potekle sve ove informacije, a to je gore spomenuti sajt.
evo dela teksta
June 7 An American B-52 strategic bomber was shot down over Yugoslavia on June 7, 1999. The loss was reported by ITAR-TASS news agency quoting the Foreign Military Review - the official publication of Russian Defense Ministry. Available eyewitness reports suggest that the aircraft was shot down between 00:12 and 00:40 hrs and crashed in the area between Slankamen and Indjija. The B-52 sustained a direct hit by a SAM and exploded in the air. The crew was killed.

http://www.aeronautics.ru/natodown.htm

taj podatak se pominje na jos par mesta zajedno sa navodnim obaranjem B-2
 
iskander:
Ne da lažu... Šalim se , sada ozbiljno. B52 uopšte nisu ni ulazili u dubinu SCG, osim na granici gde su dejstvovali tepih bombama, što znači da nije bilo prilike da se obori, ni teorijski ni praktično, pošto mu je visina leta iznad naših mogućnosti i sa zemlje i iz vazduha.

Ovaj put se ne slažemo, aerodrom Batajnica je u 4 navrata "tepihovan" za medalju, tako da itekeko su ulazili u dubinu.
 
Vrlo zanimljivo zivim 200 metara od aerodroma Tuzla, koji se samo zove Aerodrom TUZLA a ustvari se nalazi na teritoriji opcine ili opstine Zivinice izmedju sela Dubrave i Vukovije. Iako sam pomno pratio desavanja u Srbiji (zbog rodbinskih veza) nikako nemogu da povjerujem da je aerodrom koji je 200 metara od moje kuce bombardovan. Stvarno zanimljivo. Nikakve eksplozije nije bilo na earodromu od 92 godine kada je jedan avion JNA unisto kontrolni toranj u jednom preletu.

0vo za 1999 godinu i bombardovanje je Cista laz i izmisljotinja.
 
Ili mozda nisam dobro obavesten, ali recimo na Au TV i u medijima nije bilo apsolutno nista o tome? Ovaj clanak tvrdi da je pri tom napadu unisteno najmanje 9 USA Apache helikoptera a da su se avioni sigurno vratili u Srbiju. To se dogodilo 26 Aprila 1999 a do sada nisam uspeo da pronadjem mnogo ni u srpskoj stampi? Clanak tvrdi da su 2 a mozda i 4 Galeb aviona u niskom letu izbegli radare i umesto u Titograd odakle su poleteli sleteli u Ponikve:

http://kosovo99.tripod.com/rinas.htm
 
što se ćuti????zato što se priča o Slavku Ćuruviji i sličnim,a istinski heroji ostaju nepoznati....

Ma razumem da se prica i o Slavku Curuviji ali mi zbilja nije jasno da ni posle toliko godina mnogo nas ne zna ili tek sada saznaje za ovo. jedino je Talijanska RAI objavila vest ali samo jednom a posle toga je vise nisu ponavljali. Interesantno bi bilo saznati ko su bili piloti i njihovo vidjenje akcije a nije nemoguce da postoji i snimak napada.
 
Ma razumem da se prica i o Slavku Curuviji ali mi zbilja nije jasno da ni posle toliko godina mnogo nas ne zna ili tek sada saznaje za ovo. jedino je Talijanska RAI objavila vest ali samo jednom a posle toga je vise nisu ponavljali. Interesantno bi bilo saznati ko su bili piloti i njihovo vidjenje akcije a nije nemoguce da postoji i snimak napada.

.. јеси ли чуо за слободу штампе???
 
Ili mozda nisam dobro obavesten, ali recimo na Au TV i u medijima nije bilo apsolutno nista o tome? Ovaj clanak tvrdi da je pri tom napadu unisteno najmanje 9 USA Apache helikoptera a da su se avioni sigurno vratili u Srbiju. To se dogodilo 26 Aprila 1999 a do sada nisam uspeo da pronadjem mnogo ni u srpskoj stampi? Clanak tvrdi da su 2 a mozda i 4 Galeb aviona u niskom letu izbegli radare i umesto u Titograd odakle su poleteli sleteli u Ponikve:

http://kosovo99.tripod.com/rinas.htm

Svatko može napisati članak o bilo čemu ..
 
Ma razumem da se prica i o Slavku Curuviji ali mi zbilja nije jasno da ni posle toliko godina mnogo nas ne zna ili tek sada saznaje za ovo. jedino je Talijanska RAI objavila vest ali samo jednom a posle toga je vise nisu ponavljali. Interesantno bi bilo saznati ko su bili piloti i njihovo vidjenje akcije a nije nemoguce da postoji i snimak napada.

Znalo se jos od rata,naravno shiptari(demokrate) govorile da je to glupost i masta a na vlasti je bio djindjic tako da je sve sasvim jasno.

A snima je postavljen u predhodnom postu.
 
Ovo mi lici na obavestajnu dezinformaciju koju su u to vreme preko neta proturala VBA, uglavnom preko email lista, posto tada nije bilo mnogo ljudi koji su se bavili web design-eom, posebno u Srbiji i CG.

Radeci sa amerikancima dugi niz godina (a 1999te u Washington DCu), znam da ameri po default-u nikada ne improvizuju, kada su ovakve stvari u pitanju. Dakle, ako su na Rinas-u (Tiranskom internacionalnom aerodromu) instalirali Apache, takodje su instalirali svu potrebnu logistiku koja prati takav poduhvat. I awaks koji je nepobitno pratio stanje iznad Tirane.

Drugo, svakako da je bilo mnogo Albanaca koji su prisustvovali "navodnom" bombardovanju Super Galeba 4, pa bi se to proculo (ipak je to internacionalni aerodrom).

Trece, koliko ja znam, Ameri NIKADA ne biraju civilne internacionalne aerodrome za svoju borbenu avijaciju (samo za transport), a u pitanju su bili borbeni helikopteri, koji svakako nisu bili stacionirani na Rinasu).

Cetvrto, da je na RAI bila objavljena vest, neko bi to od Italijana i urednika svakako znao, ali sve mi se nesto cini da takvih nema, i ne mogu biti pronadjeni!

Peto, da je taj napad izveden, RTS bi o tom dogadjaju pricao/prikazivao 24 sata, 7 dana nedeljno. Dakle, i Slobi je bilo jasno da pustiti javno takav spin u svet moze da ga srusi sa vlasti u roku od par dana.
_______

Nekom pijanom majoru u VBA kome je kafanska pevaljka pevala u krilu a orkestar na uvce u nekoj kafani se ucinilo da bi ovakav lazni spin bio dobar... I eto teksta.

Probali su, videli da ce se raja slabo primiti na tu laz, i odustali. My best bet. :D

_nobody_
 
Poslednja izmena:
Ovo mi lici na obavestajnu dezinformaciju koju su u to vreme preko neta proturala VBA, uglavnom preko email lista, posto tada nije bilo mnogo ljudi koji su se bavili web design-eom, posebno u Srbiji i CG.

Radeci sa amerikancima dugi niz godina (a 1999te u Washington DCu), znam da ameri po default-u nikada ne improvizuju, kada su ovakve stvari u pitanju. Dakle, ako su na Rinas-u (Tiranskom internacionalnom aerodromu) instalirali Apache, takodje su instalirali svu potrebnu logistiku koja prati takav poduhvat. I awaks koji je nepobitno pratio stanje iznad Tirane.

Drugo, svakako da je bilo mnogo Albanaca koji su prisustvovali "navodnom" bombardovanju Super Galeba 4, pa bi se to proculo (ipak je to internacionalni aerodrom).

Trece, koliko ja znam, Ameri NIKADA ne biraju civilne internacionalne aerodrome za svoju borbenu avijaciju (sam za transport), a u pitanju su bili borbeni helikopteri, koji svakako nisu bili stacionirani na Rinasu).

Cetvrto, da je na RAu bila objavljena vest, neko bi to od Italijana i urednikasvakako znao, ali sve mi se nesto cini da takvih nema, i ne mogu biti pronadjeni!

Peto, da je taj napad izveden, RTS bi o tom dogadjaju pricao/prikazivao 24 sata, 7 dana nedeljno. Dakle, i Slobi je bilo jasno da pustiti javno takav spin u svet moze da ga srusi u roku od par dana.
_______

Nekom pijanom majoru u VBA kome je kafanska pevaljka pevala u krilu a orkestar na uvce u nekoj kafani se ucinilo da bi ovakav lazni spin bio dobar... I eto teksta.

Probali su, videli da ce se raja slabo primiti na tu laz, i odustali. My best bet. :D

_nobody_

Nije dezinformacija,posto sam recimo ja za to cuo jos tokom bombardovanja a ispostavilo se kao istina, i to nisam cuo iz stampe,tv,na ulici dakle nemoguce da nije istina.

Ne moze ih biti mnogo jer su ameri uzurpirali aerodrom,drugo u drugom svaki albanac je lazov i spreman je da krvnicki laze o necemu ako ima korist od toga,dakle nista vredno price.

Vidis da biraju a i avioni su leteli ispod domasaja radara.


Nebitan RAI.

Peto-
 
Nije dezinformacija,posto sam recimo ja za to cuo jos tokom bombardovanja a ispostavilo se kao istina, i to nisam cuo iz stampe,tv,na ulici dakle nemoguce da nije istina.

A jel si to cuo nakon bombardovanja Podgorice, ili pre? I jel to ona sema - pouzdan izvor: rekla mi surnjaja moje mnogo dobre prijateljice koja je sedela u istoj klupi sa mnom u osnovnoj skoli, casna TITIna pionirska rec?! :lol: :bum:

_nobody_
 
Nije dezinformacija,posto sam recimo ja za to cuo jos tokom bombardovanja a ispostavilo se kao istina, i to nisam cuo iz stampe,tv,na ulici dakle nemoguce da nije istina.

Ne moze ih biti mnogo jer su ameri uzurpirali aerodrom,drugo u drugom svaki albanac je lazov i spreman je da krvnicki laze o necemu ako ima korist od toga,dakle nista vredno price.

Vidis da biraju a i avioni su leteli ispod domasaja radara.


Nebitan RAI.

Moze da bude istina koliko god hoces, ako nema cvrstih dokaza, nije se dogodilo.
 

Back
Top