Na budvanskoj rivijeri boravi 5 % više turista nego u istom periodu prosle godine

_Milanche_

Poznat
Poruka
7.334
Trenutno na budvanskoj rivijeri boravi ukupno 37.262 gostiju, što je 5% više nego u istom periodu prosle godine.
Ovogodišnju sezonu definitivno će obelezitiiti masovan povratak inostranih gostiju na Crnogorsko primorje, a sudeći prema podacima budvanske turističke organizacije najveću popunjenost kapaciteta beleže hotelijeri.
Od ukupnog broja gostiju, kako se navodi u saopštenju, 11.652 je inostranih turista dok je evidentirano 25.610 turista iz Srbije i Republike Srpske “domaćih gostiju”.
- Najbolju popunjenost bilježe hoteli, u kojima je registrovano ukupno 13.252 gostiju, što je za 13 odsto bolja posjećenost nego sredinom avgusta prošle godine. Hotelijeri su ugostili 8.232 inostranih gostiju dok je domaćih turista 5.020. Za razliku od hotela najlošiju popunjenost u odnosu na prošlu godinu bilježe kampovi u kojima trenutno boravi 1.510 gostiju, što je za 17 odsto manje nego lani. Da kampuje na Budvanskoj rivijeri odlučilo se 420 inostranih gostiju, i 1.090 domaćih turista - navodi se u saopštenju.
Kako ističu u Turističkoj organizaciji slabiju popunjenost imaju i odmarališta u kojima boravi 4.500 “domaćih gostiju” što je za 10 odsto manje nego prošle godine.
 
Ja znam pricu ljudi koji su se vratili sa odmora i svi kazu da je praznije nego prethodnih godina...
I nije ta prica bila u fazonu propasce ako se otcepe od Srbije, bas zato sto su se otcepili od Srbije....nego iz ekonomskih razloga (bar kad je primorje u pitanju), jer za iste cak i manje pare mozes da odes u Bugarsku, Grcku i da se bolje provedes.
 
Nikada Crnogorsko primorje nije bilo punije nego ove godine. Svako ko je bio čak i u gradovima koji nisu potpuno turistički orijentisani kao što je Bar mogao je da vidi broj turista koji ej u CG do sada neviđen.
Posebno je osetniji veći broj stranih turista Nemaca i Rusa posebno.

Crna Gora uz dosta rada i dobre ideje može postati jedna od vrhunskih turističkih destinacija.
 
pilgrim_kg:
Ja znam pricu ljudi koji su se vratili sa odmora i svi kazu da je praznije nego prethodnih godina...
I nije ta prica bila u fazonu propasce ako se otcepe od Srbije, bas zato sto su se otcepili od Srbije....nego iz ekonomskih razloga (bar kad je primorje u pitanju), jer za iste cak i manje pare mozes da odes u Bugarsku, Grcku i da se bolje provedes.

Slazem se. Meni jedan rodjak bio dole u Budvi mesec dana, radio je u Renesansi kao konobar i on kaze da je ove godine puno puno slabije nego recimo prosle. Takodje je i prosle godine radio u Renesansi kao konobar.

Mislim da se ove statistike stimuju. Dosta mi je ljudi reklo slicno.
 
Eraserhead:
Ja sam često tamo iz raznih razloga, možeš mi verovati da se ne radi samo o "zvaničnim statistikama" već da je stvarno tako. ;)


svako hvali svoga konja...kad vec pricas lepo pricaj o virusu koji sad hara u cg i prenosi se preko morske vode....fekalije se klasika kao svake godine izlivaju jer idioti nece da naprave pravilne odvode...
 
Jerry Ropero:
Tacno marlon jedino u CG imas zadovoljstvo da se kupas na plazi uz koju se na nekoliko desetina metara izlivaju fekalne vode i kanalizacija :D

da se slozimo jednom...ove godine sam na nesrecu zabasao u Herceg Novi..posto sam takodje imao tu nesrecu da i prosle godine slucajno zabasam na CG primorje moji utisci o necemu sto se naziva "CG uspeshna turisticka sezona":

more-puno fekalija,otpada i svakojakog djubreta (sto i nije neka novost u boki,mada sam cuo da ni drugde u CG nije bolje)..

gosti- sigurno dvostruko manje nego prosle godine,zvanichne statistike su nafilovane sto posto...vade ih rusi koji su prica za sebe..svako ko ih je video na CG primorju zna o chemu pricam...

policija i vlasti - nikad odvratnije ophodjenje prema gostima iz srbije...99% pandura prosto zrachi mrznjom prema svemu iz srbije...stoka neopevana...
 
serb_pagan:
da se slozimo jednom...ove godine sam na nesrecu zabasao u Herceg Novi..posto sam takodje imao tu nesrecu da i prosle godine slucajno zabasam na CG primorje moji utisci o necemu sto se naziva "CG uspeshna turisticka sezona":

more-puno fekalija,otpada i svakojakog djubreta (sto i nije neka novost u boki,mada sam cuo da ni drugde u CG nije bolje)..

gosti- sigurno dvostruko manje nego prosle godine,zvanichne statistike su nafilovane sto posto...vade ih rusi koji su prica za sebe..svako ko ih je video na CG primorju zna o chemu pricam...

policija i vlasti - nikad odvratnije ophodjenje prema gostima iz srbije...99% pandura prosto zrachi mrznjom prema svemu iz srbije...stoka neopevana...

aj' nemo si na kraj srca...ipak su nam braca :D
 
Ispada da sada svako hvali svoga konja međutim logika je vrlo jasna.
Da je CG imala lošiju sezonu cene bi padale, kako cene smeštaja tako i cene namirnica.
Da je CG imala lošiju sezonu građane ne bi nikakve zvaniočne statistike ubedile da žive bolje kada bi oni realno živeli lošije.
Da je sezona bila lošija to bi opozicija iskoristila.

Niti su cene padale ili bile niže, niti smo čuli pritužbe građana niti je opozicija to koristila.

Ko je bio tamo mogao je da se uveri da se u Budvi ne može proći ulicom. Da je u Ulcinju takođe puno. da je plaža u Sutomoru bila zatvorena zbog prenatrpanosti. Da je Bar bio krcat.Svakako bolja sezona nego ikad ranije uz više stranih turista.

Sve zamerke koje se tiču prljave vode stoje i to je onaj deo na kojem će Crna Gora morati žestoko da radi.

Sa policijom nisam imao problema, ali je dobra stvar što su uveli rigorozne kontrole prekoračenja brzine tako da se sada tamo vozi daleko normalnije po prvi put.
 
_Milanche_:
Trenutno na budvanskoj rivijeri boravi ukupno 37.262 gostiju, što je 5% više nego u istom periodu prosle godine.
Ovogodišnju sezonu definitivno će obelezitiiti masovan povratak inostranih gostiju na Crnogorsko primorje, a sudeći prema podacima budvanske turističke organizacije najveću popunjenost kapaciteta beleže hotelijeri.
Od ukupnog broja gostiju, kako se navodi u saopštenju, 11.652 je inostranih turista dok je evidentirano 25.610 turista iz Srbije i Republike Srpske “domaćih gostiju”.
- Najbolju popunjenost bilježe hoteli, u kojima je registrovano ukupno 13.252 gostiju, što je za 13 odsto bolja posjećenost nego sredinom avgusta prošle godine. Hotelijeri su ugostili 8.232 inostranih gostiju dok je domaćih turista 5.020. Za razliku od hotela najlošiju popunjenost u odnosu na prošlu godinu bilježe kampovi u kojima trenutno boravi 1.510 gostiju, što je za 17 odsto manje nego lani. Da kampuje na Budvanskoj rivijeri odlučilo se 420 inostranih gostiju, i 1.090 domaćih turista - navodi se u saopštenju.
Kako ističu u Turističkoj organizaciji slabiju popunjenost imaju i odmarališta u kojima boravi 4.500 “domaćih gostiju” što je za 10 odsto manje nego prošle godine.

I to mi puca kara!

Dokle bre vise o njima!
 

Back
Top