bioloski procesori

dali ce doci procesori sa inteligenciom

  • da

    glasova: 4 23,5%
  • da ali za jedno 20 god.

    glasova: 9 52,9%
  • ne ni za 20 god.

    glasova: 2 11,8%
  • ne nikada

    glasova: 2 11,8%

  • Ukupno glasova
    17
  • Anketa je zatvorena .
Ja mislim da ce doci za 20 god zato sto naucnici kazu da ce 2020 tehnika nenormalno uznapredovati bice svasta kao iz star wars-a pricas sa njim i vidis ga kako sedi ili stoji pored tebe.Onda ce biti majce koje ce menjato slike boje svasta sto onda malo kasnije ne bi bili bioloski procesori?
 
E to vec postoji, razvijaju ga trenutno, ameri, japanci, nemci i cini mi se britanski neki univerzitet. Vec se davno javio problem jer se silicijumska vlakna vishe ne mogu snanjivati-pregorevaju usled male velicine a velike kolicine el. impulsa koji kroz njih prolaze. Bioloshki procewsori sa druge strane su ogranice propusnoshcu samo sa te strane koje je koncentracija supstancei naravno kolicina te supstance u cipu.
E sad procenjuje se da brzina cipova na koje smo navikli nece moci da predje 4GHz, a brzina recimo bioloshkog cipa sa istom zapreminomu sto procentnom rastvoru bila bi nekih 100-500 puta veca, ali staviti to u ruke nekom obicnom coveku slozicete se da nije bash ozbiljno.
Ti cipovi u skorije vreme nece imati kako jedan gore rece "dushu" ili "samosvest", ali ce moci da obavljaju mnogo vishe i slozenijih operacija u sekundi od ovih sadashnjih.
Kako sam ja razumeo trebalo bi da se pojave na otvorenom trzishtu, za nas obicne smrtnike, za nekih 10-ak godina, kada resursi silicijumskih cipova budu iskorishceni do kraja, vidite samo shta se sada radi sa Dual Core tehnologijom, shatro nova, cuvana bre do sad da bi nam izmuzli shto vishe para, uskoro ce se pojaviti i sa tri i cetiri jezgra samo dok nas naviknu na novu tehnologiju.
Znate li shta je Blu ray tehnologija za pisanje optickih medijuma?
Toliko od mene za sad.
 

Back
Top