Nebo iznad Srbije

Corto Malteze

Veoma poznat
Poruka
12.221
Svaki avion koji preleti preko Srbije plaća neke pare, oko (500 e), za korištenje vazdušnog prostora. Obaveza zemlje čiji je taj vazdušni prostor je da brani isti, što znači, da poseduje eskadrilu koja je u stanju da prizemlji ili obori svaki preteći avion ili letelicu.
NATO traži da tokom septembra Srbija pokaže sposoobnost za to, pošto naša vojska poseduje svega 3 i slovima TRI Miga29 u "voznom stanju", smeši nam se situacija da će NATO preuzeti nebo nad Srbijom, i pri tom uzimati sve one pare od preleta i još posebno za tu uslugu da im se plaća (ne mala svota dolara).
Da cela situacija bude još interesantija Hrvatska se interesuje za taj posao, po nižoj ceni od NATO prim.aut.
 
pa makedoncima predlozili...pazi predlozili :D da rasprodaju sve sto imaju od avijacije i da ce bugari da im cuvaju vazdusni prostor:D ebote.... braco...WWIII se uveliko sprema budite ubedjeni.
 
Па чекај мало Џери. Ко је помињао од њих да им је у циљу да Србија буде нормална држава? Нико. У главном су давали лажна обећања, као што је ономад 1992. године давао Вук Драшковић (ако се сећате да је обећавао одмах плате 1000ДМ). Е таквим се обећањима служе они.
 
Nexus 6:
te prelete kontrolise (civilna) Agencija za kontrolu letenja...ne moze vojska (NATO) da kontrolise civilni vazdusni prostor...
toliko...

Pa da, ali ako NATO preuzme tu kontrolu, ko će da uzima pare za prelete, Agencija za kontrolu letenja? Ne, nego onaj ko kontroliše. U ovom slučaju NATO ili već neka civilna agencija koja sarađuje sa njima i prosleđuje im pare.
 
Corto Malteze:
Pa da, ali ako NATO preuzme tu kontrolu, ko će da uzima pare za prelete, Agencija za kontrolu letenja? Ne, nego onaj ko kontroliše. U ovom slučaju NATO ili već neka civilna agencija koja sarađuje sa njima i prosleđuje im pare.

Agencija za kontrolu letenja je clan Eurokontrole...tj. ne moze im niko nista...da moze, vec bi im neko oduzeo te silne pare koje dobijaju od preleta...

kao sto rekoh NATO je vojna alijansa, a mi pricamo o civilnom vazdusnom prostoru...to nema nikakve veze sa tim sto mi nemamo avione...NATO, eventualno, moze da kontrolise vojne letove preko Srbije, a nikako civilne...

dakle, samo opusteno...
 
Obersturmfuehrer:
ispravicu te...
srbija poseduje 0 (nula Mig29) u letnom stanju....

Grešiš, još uvek mogu da polete i zlu netrebalo da prizemlje bilo koji avion koji bi predstavljao potencijalnu opasnost (na prvom mestu teroristički napadi i slično), takođe ima tu još dosta MiG-ova-21, Orlova i G-4 koji i danas lete i mogu taj posao uspešno da odrade.Ovo nisu moje želje i lažna ubeđenja ovo je 100% tačno i čvrsto stojim iza toga, pa gledam ih celo leto kako lete!
 
Boba-No1:
Grešiš, još uvek mogu da polete i zlu netrebalo da prizemlje bilo koji avion koji bi predstavljao potencijalnu opasnost (na prvom mestu teroristički napadi i slično), takođe ima tu još dosta MiG-ova-21, Orlova i G-4 koji i danas lete i mogu taj posao uspešno da odrade.Ovo nisu moje želje i lažna ubeđenja ovo je 100% tačno i čvrsto stojim iza toga, pa gledam ih celo leto kako lete!

Po NATOu, stavicu link ako se stim, Srbija ima oko 60 aviona koji mogu da lete i jos otprilike 45 koji mogu da se poprave. Od onih prvih 60 polovina je konzervirana jer ne lete zbog najglupljeg moguceg razloga - nema goriva.
Mislim da je glavna stvar da se u naoruzanje uvedu F-16 C/D umesto MIGova ili Gripena koji bi nasoj armiji iz finansijskih razloga vise odgovarali.
Veci problem nasa zemlja ima sa nedostatkom helihoptera, jer trenutno ne bi ih imali ni da ugase omanji pozar
 
Boba-No1:
Grešiš, još uvek mogu da polete i zlu netrebalo da prizemlje bilo koji avion koji bi predstavljao potencijalnu opasnost (na prvom mestu teroristički napadi i slično), takođe ima tu još dosta MiG-ova-21, Orlova i G-4 koji i danas lete i mogu taj posao uspešno da odrade.Ovo nisu moje želje i lažna ubeđenja ovo je 100% tačno i čvrsto stojim iza toga, pa gledam ih celo leto kako lete!

da li si 100% siguran da umes da prepoznas Mig29?
 
marlоn:
pa makedoncima predlozili...pazi predlozili :D da rasprodaju sve sto imaju od avijacije i da ce bugari da im cuvaju vazdusni prostor:D ebote.... braco...WWIII se uveliko sprema budite ubedjeni.

Da te ispravim Bugarska već čuva makedonsko nebo.
inače treba da se remontuju MiG-29, a 20 ak MiG-21 je u letnom stanju. imajući u vidu izjavu Ambasadora SAD da će se Srpski piloti školovati u SAD, ne verujem (ili se tešim) da do ovakve situacije neće da dođe da nam neko drugi čuva nebo. Od koga? To je sramota.
To je isto kao kada ti neko kaže, "Ja ću da heftam tvoju ženu, jer ti si nesposoban.. Cijena? , prava sitnica!" :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
 
marlоn:
pa makedoncima predlozili...pazi predlozili :D da rasprodaju sve sto imaju od avijacije i da ce bugari da im cuvaju vazdusni prostor:D ebote.... braco...WWIII se uveliko sprema budite ubedjeni.

Давно почео, само нису упознати са чињеницом да се СРБИ боље боре као герила, него ли као организована војска. Тако да су се мало зајебали у нашем случају.
Знате да је први циљ пред рат!!!!!ПОЛИТИЧКИ УНИШТИТИ ВОЈНУ СТРУКТУРУ ЗЕМЉЕ КОЈУ ЖЕЛИШ ДА ПОРОБИШ. ТЈ ДА СЕ САМА ИЗНУТРА УНИШТИ
 

Back
Top