zastita...

miss_stinkfist

Početnik
Poruka
33
ja sam all for condom, ali ako je puuuno bolje bez i vjerujete osobi i znate da nema staha od zaraze nekom bolestinom...kako se opustiti i vjerovati u "withdrawal"?? koliko vas ne koristi nista i nema straha od toga? koliko vas se pokajalo zbog toga? meni je najveci strah trudnoca, most definitely... zbog toga mi se taj nazovi metod nikako ne svidja....
also, koristite li jos stogod a da to nisu pilule? gelovi, kreme i svasta nesto, tzv. spermicidi(gotta love the irony:)) :confused: ...ima li toga ovde?
 
Dark angel heaven-hell:
Sta fali srpskom jeziku. E ove generacije novog doba.
znam, u pravu si... ne fali mu nista, samo, citala sam taj text o kontracepciji na engleskom pa sam se unijela u "terminologiju" i sl...pa mi se nije pisalo o "izvlacenju" ili kakogod bismo mi to preveli itd...no to ne mijenja cinjenicu da si pored opaske mogao da budes i od koristi.... :|
 
A sta fali pilulama? Ako ti se ta opcija ne svidja postoje flasteri...a sto se tice "izvlacenja" ja i moj decko radimo to vec par godina i nista...ipak ne moze se bas tako lako, da zatrudni...

Ali ako ti nisi sigurna bolje onda i kondom..
 
alya:
a sto se tice "izvlacenja" ja i moj decko radimo to vec par godina i nista...ipak ne moze se bas tako lako, da zatrudni...
Tako su i moja sestra i dve drugarice mislile, pa sad sve tri pevaju uspavanke svako veče u 9.
teddy.gif
 
De, de ajde da budem od koristi :)
Mehanicka zastita (inace masovno omrzena)-kondom, dijafragma. Pa ako hoces da se cuvas od bolesti (koje su mnogo gore od trudnoce) a u isto vreme i od trudnoce.
Hormonska, otprilike sve ostalo. Nekome potpuno odgovara, kod nekog ima sve one nuspojave o kojima svi pricaju. Ako recimo imas hormonski disbalans, onda hormoni i nisu bas pravo resenje.
A sto se tice prekinutog odnosa, pa nije bas toliko rizican koliko ljudi vole da naglasavaju. A i valjda si upoznata sa svojim ciklusom, tipa plodni neplodni.
Ne vredi, tesko da cu danas biti od koristi nekom :) :(
A sto jednostavno ne razgovaras sa svojim ginekologom? Znas ono sto odgovara recimo meni ne mora odgovarati i tebi i tvom nacinu zivota, organizmu, bla bla.
 
Dark angel heaven-hell:
De, de ajde da budem od koristi :)
Mehanicka zastita (inace masovno omrzena)-kondom, dijafragma. Pa ako hoces da se cuvas od bolesti (koje su mnogo gore od trudnoce) a u isto vreme i od trudnoce.
Hormonska, otprilike sve ostalo. Nekome potpuno odgovara, kod nekog ima sve one nuspojave o kojima svi pricaju. Ako recimo imas hormonski disbalans, onda hormoni i nisu bas pravo resenje.
A sto se tice prekinutog odnosa, pa nije bas toliko rizican koliko ljudi vole da naglasavaju. A i valjda si upoznata sa svojim ciklusom, tipa plodni neplodni.
Ne vredi, tesko da cu danas biti od koristi nekom :) :(
A sto jednostavno ne razgovaras sa svojim ginekologom? Znas ono sto odgovara recimo meni ne mora odgovarati i tebi i tvom nacinu zivota, organizmu, bla bla.

Ma, znam sve to...
Nisam nikako za tablete, previse mi je rizicno. Nisam bas celicnog zdravlja, nista me ne zaobilazi, k'o da gledam da bih patila od svih simptoma, a ne znam koji je gori...Od 7kg vise do teske depre--neka, fala:))
Ustvari, najvise me zanima "prekidanje odnosa" kako ti to rece. Moj dragi stalno istice kako mu dosad nije nijednom "omanulo" da to napravi na vrijeme,da se pretjerano brinem oko toga---ali hejjj!!!! Ne bi njega polegli na sto i strugali ili ukljucili usisivac!!!:))) Odvratna sam krajnje, ali to je to.. Zar ne? Mislim da je odgovornost prevelika da bi se tako neodgovorno ponasali...Prepustili sve slucaju. Ma jok.
 
jblue:
Ma, znam sve to...
Nisam nikako za tablete, previse mi je rizicno. Nisam bas celicnog zdravlja, nista me ne zaobilazi, k'o da gledam da bih patila od svih simptoma, a ne znam koji je gori...Od 7kg vise do teske depre--neka, fala:))
Ustvari, najvise me zanima "prekidanje odnosa" kako ti to rece. Moj dragi stalno istice kako mu dosad nije nijednom "omanulo" da to napravi na vrijeme,da se pretjerano brinem oko toga---ali hejjj!!!! Ne bi njega polegli na sto i strugali ili ukljucili usisivac!!!:))) Odvratna sam krajnje, ali to je to.. Zar ne? Mislim da je odgovornost prevelika da bi se tako neodgovorno ponasali...Prepustili sve slucaju. Ma jok.



Jaooooo......cccc.. :roll: Ma kakvih 7 kg vise, i koja depra breee....u pilulama ima zaista mala kolicina hormona. Stite te od ne zeljene trudnoce, od raka grlica maternice, menstruacija bude redovita sa manjim krvarenjima i bolovima, regulisu pritisak, neces se ugojiti, i biti depresivna stalno..kao sto ti kazes...Pilule nisu vise jake kao one stare Steridil itd...Probas neke pilule u dogovoru sa svojim ginekologom. Ako prve koje dobijes ne odgovaraju, probas neke druge. Redak je slucaj, da ne mozes, da podneses pilule.

Mislim, da je smaranje kupovati svaki put kondome, ako si u duzoj vezi i znas, da je partner zdrav. Ipak kondomi nisu ni jeftini...a pilule na recept...mislim stvar izbora.

A sto se tice prekidanja odnosa...mislim, da to radi mnogo ljudi ali ih je sramota, da priznaju..to je na tvoju vlastitu odgovornost, kao i sve ostalo...ne mogu ti reci, radi to, neces zatrudneti..vis kako one drugarice i sestra pevaju...a ja ne...neki su u brakovima pa ceo zivot se tako stite i nista... :lol: :lol:
 

Back
Top