Cokolada

sinnke

Buduća legenda
Poruka
34.429
Zene koja je najbolja cokolada koju ste mamlale? Meni je od firme Fazer, a cokolada se zove Geisha. Finska je proizvodi i jedva sam je u Rusiji nasao.
 
sve od lindt su mi superiska.. ono, mrtva trka.a svidjaju mi se i schogetten.. a klopala sam i neke superiska ogromne sa bademom, samo ne znam koja je firma - nije milka ;)
 
jedem skupe cokolade jedino kad mi donesu rodjaci iz inostranstva. :? inace milka.
a i onda preferiram sa marcipanom.jela sam nedavno neku nemacku i bila je odlicna...retko dobar marcipan.kod nas ne znaju da ga naprave.
 
Ferrero Rocher! mmmmmm
teddy.gif


 
Sta volem...hm...pa...volim Schogetten cokolade, Lindt onu sa narandzama, Twix, Kit Kat, Mondo, Milky Way, Zivotinjsko carstvo, Mikado ( sa rizom ), Toblerone, Snickers, Milkuuuuuu, dobre su i one austrijske sa ukusom banane, uf sto volem onu ledenu cokoladu od Krasa, pa Mars, Lion, Cipiripi, Eurocrem cokoladu, coko bananice ( Soko Stark i one na B....sto pocinju austrijske ) .....ma sve volim

Obozavam svajcarske cokoladne proizvode, sve od Starka i Krasa....jaoooo...... :roll: :lol: :lol:


Priznajem, cokoholicar sam... :oops: :lol: :lol:

Da volim i MONCHERi, Ferrero rocher, Rafaeloooo....


Heheh...setih se vica vezano za ......

Stoji hrpa mladih u redu za kondome...dodje baka i pita decka sto svi stoje u redu...on ne zna kako, da joj objasni pa kaze, da dele slatkise...kad i baka stade u red...pita on nju sto je stala u red... pa sine i baba voli slatko.... :lol: :lol: :lol: :lol:
 
Najbolje što sam ja jela:
Cadbury, Engleska;
Cacao sampaka, Španija;
Mozart, Austrija.

Ali, pošto je sve ovo poprilično skupo (a ovo špansko i najčešće nedostupno), zadovoljim se i Milkom, Nestleom, Simkom (with gianduia, mmmm)
 
Ja sam prosle godine Belgiji u mestu na pola puta od Lijeza do Spa(smo isli na trku Formule) jela bozanstvene cokolade po imenu Galer.
Koleginica i ja smo u fabrici kupile preko 5 kila each- za mamu tatu, seku, ujku, ujnu i seku. Da nas je neko zaustavio na carini, nagraisale bismo.
Nije preterano poznata marka ali, njaaam
 
Ja ne volim nešto posebno čokolade, ali počeo sam da zazirem od lepih i ukusnih (u koje ne spada milka) zato što te vuku da povećavaš dnevnu dozu šećera....

Interesantno je da mi je trenutno po volji čokolada za kuvanje "Menaž" od štarka i to od 100g .
Nije slatka , nije gorka, tanka, kad se ohladi na 5 stepeni , hrskava je ali ne i tvrda, podeljena na segmente , mislim 10 na 100g.
Idealno za malo čokoladisanje , a da ne krene u maniju....
Ranije sam često imao medeno srce, ali ne umem da stanem na jednom već obično 7,8 komada...I drugi ga obožavaju....
 
Ma ljudi, Najlepše želje. Jela sam raznorazne čokolade i domaće i strane i mnooogo dobre (čokoholik) i u velikim količinama, ali se uvek vratim na Najlepše želje...
 
Свака чоколада је добра чоколада!!!
Само нек је чоколада, не правим питање..(додуше, белу чоколаду и не сврставам у чоколаду...)..
 
ginjasvinja:
Ma ljudi, Najlepše želje. Jela sam raznorazne čokolade i domaće i strane i mnooogo dobre (čokoholik) i u velikim količinama, ali se uvek vratim na Najlepše želje...



U prvom trenutku se zapitah, kad sam ovo napisala, a onda svatih da nisam ja.
Ali zvuci kao da jesam.
Uzmes kockicu i polako je topis u ustima, ne postoji lepsa.
 

Back
Top