Dijagnoza i sta dalje

Lucky girl

Elita
Poruka
18.567
Zanima me sta dalje,moja mama je dobila ovu dijagnozu
Izrazene degerativne promene na prsljenskim telima i malim artikulacijama u svim eksplorisanim nivoima,narocito L3-L4
U istom nivou izrazito suzen kicmeni kanal pracen lakom anterolistezom L3 prsljenskog tela
U nivou L3-L4 postoji protruzija i.v diskusa po celoj sirini kanala
U nivou L4-L5 postoji dorzomedijalno i dorzolateralno desno usmeren prolaps i.v diskusa
U nivou L5-S1 prisutan dorzomedijalni prolaps i.v diskusa delom kalcifikovan
U svim explorisanim nivoima prisutan tzv vakuum fenomen,dominantno u nivou L5-S1 kao znak degeneracije diska

e sad da li bi ona ove probleme mogla da resi kinezi terapijom ili extenzijama na Banjici ili mora operacija?hvala unapred
 
Ok, ali ja sam rekla zavisi od njenog stanja, klinicke slike, tegoba, bolova, otezanog kretanja...nesto mora da ima od simptoma.
Niko ne moze da joj da 100% garanciju da li ce ici ili ne na operaciju,prosto mogu vezbe da pomognu a moze sutra vec da se stanje pogorsa.
 
pa recimo da jako tesko hoda........pre neke tri nedelje joj je noga otkazala pa je pala...tako ponekad ne moze da stoji jer je boli,ali nije to sve toliko cesto...i zato zeli da zna da li ce joj pomoci vezbe ili ne......da ne gubi vreme
 
Lucky girl:
Zanima me sta dalje,moja mama je dobila ovu dijagnozu
Izrazene degerativne promene na prsljenskim telima i malim artikulacijama u svim eksplorisanim nivoima,narocito L3-L4
U istom nivou izrazito suzen kicmeni kanal pracen lakom anterolistezom L3 prsljenskog tela
U nivou L3-L4 postoji protruzija i.v diskusa po celoj sirini kanala
U nivou L4-L5 postoji dorzomedijalno i dorzolateralno desno usmeren prolaps i.v diskusa
U nivou L5-S1 prisutan dorzomedijalni prolaps i.v diskusa delom kalcifikovan
U svim explorisanim nivoima prisutan tzv vakuum fenomen,dominantno u nivou L5-S1 kao znak degeneracije diska

e sad da li bi ona ove probleme mogla da resi kinezi terapijom ili extenzijama na Banjici ili mora operacija?hvala unapred

A sta kazu lekari?
 
Operacija kao resenje uvek postoji ali ne znaci da ce se odmah lekari odluciti za najradikalniji tip lecenje, prvo fizikalna terapija,lekovi pa ako ne bude napredka.. .Vreme ce pokazati da li ce trebati operacija.
 

Back
Top