ХОРОР НА ПУТЕВИМА

Nedostizni

Zainteresovan član
Poruka
270
Више од 180 погинулих за два месеца, а никад више саобраћајаца на путевима. Шта се то дешава са људима? Положај звезда и планета, или нешто треће???
 
ja uvek znam koja je budala sa moje strane volana ali ne znam koja je budala u drugim kolima...stvari koje sam video vozeci se po balkanu ne mogu ni da ispricam...juce se vracam iz pule i idem ulazim u srbiju kroz auto put bg zg, tamo je sve organizovano do pefrkecije, oznaceno, cisto, sigurno i kako treba, pandure ne vidis ali su tu, cim sam presao granicu, put je daleko losiji i odjednom vidim belog keca kako ide na auto putu u suprotnoj traci, desno od mene!!!!!!! covek se popeo na auto put iz neke njive i vozio do rampe u suprotnom smeru!!!! Uzas!!! to samo moze kod nas
 
Nedostizni:
Више од 180 погинулих за два месеца, а никад више саобраћајаца на путевима. Шта се то дешава са људима? Положај звезда и планета, или нешто треће???
Previše umišljenih ''trkača'' za volanom i to je glavni problem. Klinci, tripuju da je sve u brzini i da su na trkama...
 
Policija definitivno ne radi svoj posao. I dalje im je glavni fazon da se nameste kod nekog ograničenja od 40 i onda tu ostanu što duže to bolje, a mesto ne zaslužuje ni ograničenje od 60 (inače nije naseljeno mesto u pitanje). Stičem utisak da im uopšte nije cilj da povećaju bezbednost nego da napune kasu.

Razne budale koje misle da je sve u brzini i da će svi da se ponašaju onako kako su oni zamislili da im odgovara u tom trenutku. Od svih komandi zanju samo za gas i eventualno kvačilo. Kočnica, svetla, žmigavci, nemaju oni pojma šta je to.

Nekultura, ali totalna. Na jednog kulturnog bar dest ovih drugih, tako da se vožnja na ovom delu Balkna svodi na gledanje u retrovizore i kada imaš vremena baciš pogled napred, čisto da ne zaboraviš gde bi u stvari trebao da gledaš.

U odnosu na kompletnu situaciju, dobro je da nema više poginulih. :( :(
 
Saobracajne prestupnike treba propisano kaznjavati, ali se ne treba na tome zaustaviti. Treba proveriti i Auto skolu u kojoj je "ucio" voznju, pa onda auto skolu kazniti i tako redom... Ako se ustanovi da iz iste auto skole ima vise prestupnika oduzeti im licencu za rad, zatvoriti skolu. Treba uvesti malo sistematizacije u svemu pa kad "pukne" glas sta se desava i sa Auto skolama verovatno ce stvari poceti da se odvijaju zeljenim tokom. Budalu mozes da kaznjavas najvise tri puta-onda mu dozivotno oduzmes dozvolu...nadajuci se da pre toga nije nikog ubio. A pandurima bih podelio "zumbe" koje su nekada nosili kondukteri u vozovima i dao im ovlascenje da na licu mesta poniste "Vozacku dozvolu" vozacu koji napravi tezi prekrsaj...za ovih 20 godina za volanom svasta se moglo videti...
 
Sama povrsina autoputa je losa. Ima dosta kolotraga sto zna da baci auto u stranu, ima i rupa, pa neko moze instinktivno da cimne volan u stranu i napravi nesrecu.
Ali uglavnom su ucesnici nesreca kamioni, mozda ljudi dugo voze pa im popusti koncentracija. A cesto se vidjaju i delovi kamionskih guma na putu. I to moze da izazove nesrecu. Svaki drugi dan u brzoj traci me saceka neka kutija, daska, ili neki slican kabast predmet, pa ti gledaj na koju ces stranu. Sto kamiondzije ne kontrolisu svoje gume, i ne pricvrscuju tovar? A da ne pricam o njihovom nacinu voznje na autoputu: vozikaju se jedan za drugim i cekaju da neko naidje malo brze, i cim se primakne, ovaj drugi krene da pretice i treba mu 2 minuta da pretekne a ovi iza moraju ostro da koce. Ocigledno je da to rade namerno, verovatno im dosadno.
A u jednom skorasnjem sudaru pandur sa puntom se skucao u kamion na usponu od bubanj potoka. I to u najsporijoj traci. Kako je uspeo? Da nije mozda hteo da obidje zdesna nekoga, a?
 
Mislim da je potrebno prvo potrebno uciniti mnogo na povecanju bezbednosti samih puteva... dakle, novi asfalti, ali ne kao sto je ovaj na auto-putu od Kuzmina prema Beogradu ili ovaj novonapravljeni Beograd-Pancevo koji su iako novi apsolutna katastrofa. Takodje, potrebno je pokaznjavati sve traktore koji iznose zemlju na put, kao i kamione sa kojih ispada pesak sljunak i sl. kao i one kojima cuti ulje za njima. Policije ima svude gde mogu da stanu... imajte u vidu da oni mogu da zaustavljaju vozila tamo gde ima uslova za to, a to je prosirenje nekih dimenzija (koje sad ne znam tacno) cega na otvorenom putu, priznacete, nema. Takodje, stroga kontrola guma, kocnica i letve volana, kako od strane tehnickog servisa, tako i od strane saobracajne policije...
 
Ovi u mom kraju ocigledno imaju... :wink:

Vezano za temu, pre par dana me obidje lik u Tempri sa CG tablama ( vozace je jos 20 dana :twisted: ) - frajer ladno izbacio nogu kroz prozor i drzi je na retrovizoru ! Uhvatio sam sebe kako navijam da sa neke njive izleti IMT 539 i da mu se naj... mame...
 
Desava se to da samo kod nas saobracajni propisi postoje da bi se narodu uzimale pare...
KAd vozim bilo gde kad je ogranicenje 80 nema milicije nigde i tada jurca ko koliko moze, a cim naidjes na 40 ogranicenje gde nema nikakvog smisla da budu, panduri su tu odmah iza prve krivine...
stave 40 ogranicenje na putu sa 2 trake i jednom zaustavnom i cekaju...
Gde sam god vozio u inostranstvo nisam skoro nigde video miliciju na putu, ali su tu...cest ohvatraju na autoputevima... ali tamo nema 40 ogranicenje na putu sa 3 trake...

UZAS!!!
 
ne zna da li neko zna koji je najglupljiu semafor u beogradu???
ja glasam za jedan na novom berogradu kod SUNCE pumpe pa jos malo pravo, posle piramide...
prodjes raskrsnicu, ides ulicom koja izlazi valjda tamo na savu, dalje nema nista, samo na kraju ulicice levo ili desno, niakkva raskrsnica, nema pesacki prelaz, nista... ALI IMA SEMAFOR!!!
i posle semafora milicija...
kakav grad!!!
 
Kao prilog ovome sto ste napisali, da pomenem da sam pre neki dan stigao u Bar iz Beograda. Poseta rodbini na par dana. Ne vozi mi se nazad...
Ne mogu se ni nabrojati kreteni koje sam usput sreo a koji:
- preticu preko pune linije
- preticu preko pune linije u nepreglednoj DESNOJ krivini!!!!!!
- Besno trube i vioze ti na braniku ako postujes inace kretensko ogranicenje na 40
- Voze ispred tebe i u jednom momentu zakoce do daske i skrecu desno - sad se setili
- Bez zmigavca menjaju pravac
- Najpre levi zmigavac pa nakon usporenja naglo skretanje DESNO
- Najpre desni zmigavac pa naglo skretanje LEVO!!!!!
- Ogranicenje brzine niko ne postuje
- Vozaci slabijih automobila smatraju za zivotni cilj da preteknu one sa jacim automobilima ( meni se na 90 prilepio budala sa zastavom 101, vozio mi na braniku i kad je na nekom usponu naisao na dve trake uzbrdo, krenuo u preticanje, trajalo je oko minut mic po mic... sav sretan je jedva prosao, da bi ga ja morao na sledecoj uzbrdici prestici jer je smalaksao.... Moj auto 165 konja njegov 55 valjda... ali mora se dokazati pa to ti je...)
...
,,,

Sve u svemu, nagledao sam se takvih stvari da je neverovatno i prosto se ne moze ni ispricati. Najupecatljiviji mi je bio idiot koji je preticao preko pune linije u desnoj nepreglednoj krivini a pozadin mali decak i devojcica gledaju i masu... prosto mi se u momentu ucinili (puj,puj boze me prosti) kao da masu zbogom zivote... Ovaj puta ih je "veliki pametni tata" prevezao nadam se do kuce, ali se bojim da jednom nece.....
 
codemaker:
Kao prilog ovome sto ste napisali, da pomenem da sam pre neki dan stigao u Bar iz Beograda. Poseta rodbini na par dana. Ne vozi mi se nazad...
Ne mogu se ni nabrojati kreteni koje sam usput sreo a koji:
- preticu preko pune linije
- preticu preko pune linije u nepreglednoj DESNOJ krivini!!!!!!
- Besno trube i vioze ti na braniku ako postujes inace kretensko ogranicenje na 40
- Voze ispred tebe i u jednom momentu zakoce do daske i skrecu desno - sad se setili
- Bez zmigavca menjaju pravac
- Najpre levi zmigavac pa nakon usporenja naglo skretanje DESNO
- Najpre desni zmigavac pa naglo skretanje LEVO!!!!!
- Ogranicenje brzine niko ne postuje
- Vozaci slabijih automobila smatraju za zivotni cilj da preteknu one sa jacim automobilima ( meni se na 90 prilepio budala sa zastavom 101, vozio mi na braniku i kad je na nekom usponu naisao na dve trake uzbrdo, krenuo u preticanje, trajalo je oko minut mic po mic... sav sretan je jedva prosao, da bi ga ja morao na sledecoj uzbrdici prestici jer je smalaksao.... Moj auto 165 konja njegov 55 valjda... ali mora se dokazati pa to ti je...)
...
,,,

Sve u svemu, nagledao sam se takvih stvari da je neverovatno i prosto se ne moze ni ispricati. Najupecatljiviji mi je bio idiot koji je preticao preko pune linije u desnoj nepreglednoj krivini a pozadin mali decak i devojcica gledaju i masu... prosto mi se u momentu ucinili (puj,puj boze me prosti) kao da masu zbogom zivote... Ovaj puta ih je "veliki pametni tata" prevezao nadam se do kuce, ali se bojim da jednom nece.....

Svaka cast za ovo napisano.
 

Back
Top