Kigaku - japanski horoskop

drbob - dobra tema!!!
Ja sam sada u fazi pokusaja izucavanja kineskog horoskopa. Na nasim prostorima nema dobre literature. Ali bice! Znam zenu koja priprema knjigu o znakovima koneskog horoskopa mnogo je dobra u tome. Do tada ce nam drbob skenirati sta ima u svojoj biblioteci :p
Vrlo je bitna paralela izmdju kineskih i zapadnih horoskopa, jer kineski govori o generacijskoj crti koja se ponajvise moze razviti ako se podudari sa zapadnim horoskopom ( odredjenim delom u godini ).
 
drbob- Nešto mi nije jasno. Pronašla sam sebe u I tabeli kao neko drvo, a u ovim znacima sam goveče. Ovo goveče ima iste osobine kao u našem vodolija, što ja i jesam. Al, kakve sad veze ima drvo sa ovim govečetom? Nije mi jasno kako to da povežem.
 
Bi2:
drbob- Nešto mi nije jasno. Pronašla sam sebe u I tabeli kao neko drvo, a u ovim znacima sam goveče. Ovo goveče ima iste osobine kao u našem vodolija, što ja i jesam. Al, kakve sad veze ima drvo sa ovim govečetom? Nije mi jasno kako to da povežem.
Japanski horoskop ima pet elemenata:zemlju,metal,vatru,vodu i drvo.
Znači automatski u tabeli vidite vaš broj,boju i element,tako se posmatra.
 
Petao
(1933,1945,1957,1969,1981,1993,2005)

U Jugoističnoj Aziji ovaj zodijački simbol često nazivaju kokoš ili pile,ali su Japanci više za muževnijeg petla.Osobe rođene pod ovim znakom otvoreno iznose svoje mišljenje pred svima,toliko otvoreno da se to ponekad graniči sa agresivnošću.Pod vidom iskrenosti i otvorenosti,oni često mogu da budu grubi.Njihov nastup u društvu neretko bukvalno podseća na eksploziju a,osim toga što iznose otvoreno svoje mišljenje,oni ne mare mnogo za tuđe.Baš zbog tih osobina,kažu da je najgori posao kojim bi petao mogao da se bavi - diplomatija.
Petao voli da bude primećen,da bude u centru pažnje,uveren je da je u svemu u pravu i uvek se oslanja samo na sebe.On voli da sanjari,da gradi kule u vazduhu,da u mislima sebe vidi kao heroja,ali od toga u stvarnosti nema ništa.On je ratnik koji ratuje u udobnoj fotelji;avanturista u papučama,što ne znači da je kukavica.Petao ume da bude hrabar,kad je to neophodno,ali više voli da se ne zamara,ako nije neophodno.Ipak,petlu ne nedostaje hrabrost i ako mora,on postaje odličan vojnik i borac.
Osobe rođene u znaku petla često imaju širok krug prijatelja,a u sobi,pretrpanoj ljudima,lako ih je prepoznati,jer se ističu živošću govora i nastupom.Zbog ljubavi prema sanjarenju često mogu da postanu lanji,ali,kad jednom započnu posao,oni ga rade savesno i vredno.Petao se ne bogati često,ali kada se obogati to je spektakularno,jer novac dobija iz neobičnih izvora i na neobičan način.
U ljubavi,petlovi teško zadržavaju jednog partnera,jer njihov izgled i utisak koji na prvi pogled odaju,umnogome varaju.Oni razočaravaju ljude koji ih vole zbog neiskrenosti i egocentričnosti.Iako ne zadržavaju žene dugo,muškarci petlovi vole da izlaze samo sa ženama.Samo u njihovom društvu njihov sjaj dolazi do izražaja,a društvo muškaraca je za njih samo nepotreban zamor.
 

Back
Top